Do kategorii „Pracodawca roku” zgłoszono z powiatu gryfińskiego do Bociana – nagrody starosty gryfińskiego za promocję powiatu 5 kandydatów. Do finału jury nominowało Jacka Kargula z INTERMED sp. z o.o. Gryfino, Daniela Błażkiewicza – firma DANKOM z Lisiego Pola, Józefa Winnik – P.U.H i P. Sady Trzcińsko-Zdrój. Pozostali kandydaci do nagrody w tej kategorii to: Elżbieta Klonowska – Stowarzyszenie „Pod Dębami” w Dębcach oraz Eugeniusz Malinowski – Zakład Doświadczalny Instytuty Zootechniki PIB Kołbacz sp. z o.o. Dziś podajemy uzasadnienia, jakie przesłali wnioskodawcy.
W niedzielę rozpoczęła się jednodniowa żałoba narodowa, którą ogłosił prezydent Bronisław Komorowski w związku z uroczystościami żałobnymi po śmierci byłego premiera Tadeusza Mazowieckiego. Zmarł 28 października, miał 86 lat. Właśnie 3 listopada 2013 r. odbędzie się pogrzeb byłego premiera. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 11 w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, a pogrzeb będzie miał charakter państwowy. W czasie trwania żałoby narodowej flagę państwową opuszcza się do połowy masztu - mówi o tym ustawa o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej. Tadeusz Mazowiecki był pierwszym niekomunistycznym premierem Polski po II wojnie światowej, twórcą nowego państwa i demokratycznej społeczności.
Zatrzymano dwóch mieszkańców Bań, podejrzanych o dokonanie włamania do pomieszczeń Posterunku Energetycznego w Baniach przy ul. Kunowskiej i kradzieży aż 100 kg kabli aluminiowych. Nie złapano natomiast złodziei 96 puszek piwa oraz 40 butelek piwa w Mieszkowicach. Samochód dostawczy, z którego wyładowywano towar do sklepu stał na rynku. A co odnotowała policja w Gryfinie i innych miejscach naszego powiatu – czytaj w raporcie policji poniżej.
Przedstawiciele 9 gmin naszego powiatu oraz partnerzy z Niemiec w ramach grupy Transgranicznego Planu Działania – Przyszłość Doliny Dolnej Odry przyjęli strategię na nowy okres finansowania 2014-2020 (tezy i projekty wiodące). Grupa sterująca przyjęła jednomyślnie gminę Mieszkowice. Jak wspominaliśmy spotkanie odbyło się w zeszłym tygodniu w Schwedt w centrum sportów wodnych, które zostało wykonane w ramach projektu transgranicznego, dofinansowanego z INTERREG IVA w partnerstwie z Gryfinem.
Coraz częściej kupujemy towary przez Internet i coraz częściej padamy łupem oszustów. Dziś podajemy kolejny adres strony internetowej, gdzie lepiej nie zamawiać butów... Jak wynika z komunikatu policji za ostatnie kilka dni trzeba nawet pilnować torebkę w restauracji, zwłaszcza jeśli ma się tam dowody tożsamości, karty bankomatowe i gotówkę.
Ponad 778 tys. zł otrzymała gmina Stare Czarnowo na budowę sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami i oczyszczalnią ścieków w miejscowości Kołowo. Wójt Marek Woś podpisał umowę o dofinansowanie na wspomniany projekt w ramach działania „ Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Przyznana kwota dofinansowania wynosi stanowi 75 % poniesionych kosztów kwalifikowanych operacji.
O darmowych badaniach dla mieszkańców powiatu gryfińskiego poinformowała Edyta Nowotarska, prezes zarządu Spółki „Szpital Powiatowy w Gryfinie”. "Białe soboty" polegają na tym, że w wyznaczonym czasie mieszkańcy będą mogli skorzystać z porad specjalistów i zrobić badania. Akcja wynika z podpisania przez zarząd powiatu zmian do umowy ze spółką „Dom Lekarski”. Gdzie i kiedy będą za darmo badać? – czytaj poniżej.
Polsko-niemiecka grupa samorządowców spotyka się dziś, 24 października w Schwedt ramach Transgranicznego Planu Działania – Przyszłość Doliny Dolnej Odry. Przypomnijmy, że nowe stowarzyszenie powstało, jak juz informowaliśmy, we wrześniu w Kołbaskowie. Celem współpracy przygranicznych gmin jest realizacja spójnej koncepcji rozwoju regionu między aglomeracjami szczecińską i berlińską oraz ściślejsza kooperacja w sięganiu po fundusze unijne w nowym okresie finansowania 2014-2020. Dziś do grupy przystąpią prawdopodobnie Mieszkowice, które będzie reprezentował Andrzej Salwa.
Pod takim tytułem rusza właśnie druga edycja ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”. Na jej uczestników czeka spora porcja ekologicznej wiedzy, a także atrakcje, takie jak konkursy, happeningi czy wystawy.
Już po raz drugi młodzież z obszarów wiejskich będzie miała możliwość pogłębienia swojej wiedzy z ekonomii i przedsiębiorczości w ramach programu „Na Własne Konto”. Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Warto posłuchać tego, co mówią o nas inni. Według organizatorów było to jedno z najciekawszych wystąpień. A mówił to ktoś, kto od dawna zajmuje się strefami ekonomicznymi. Chodzi o Andrzeja Kaila, dyrektora marketingu Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, który miał swoje wystąpienie na konferencji w Binowie. Jak wspomina motyw jelenia w materiałach mających przyciągnąć inwestora do strefy? Co odpowie na pytanie: czy władze Gryfina nieudolnie przyciągają inwestorów?
Do niezwykłej koalicji doszło w sprawie oskarżeń o korupcję władz Cedyni. W ostatnim wydaniu Kuriera Szczecińskiego o Adamie Zarzyckim - burmistrzu Cedyni wypowiadają się burmistrz Gryfina Henryk Piłat i wiceburmistrz Maciej Szabałkin, Marek Woś – wójt Starego Czarnowa oraz zastępca burmistrza Chojny Wojciech Długoborski. -Z tej wielkiej chmury będzie mały deszcz – wróży Henryk Piłat. Artykuł pisze dziennikarz Roman Ciepliński, którego głównym zajęciem w Cedyni wydaje się być przesiadywanie w gabinecie burmistrza i nachodzenie jego adwersarzy.
Rozpoczęła się, zapowiadana przez nas wcześniej, konferencja w Binowie poświęcona m.in. terenowi inwestycyjnemu w Gardnie. Przyjechało stu kilkudziesięciu gości, m.in. biznesmenów, właścicieli dużych firm i tzw. MiŚ-ów czyli małych i średnich przedsiębiorstw oraz rzemieślników. Do tego przyjechało wielu włodarzy miast i gmin z naszego województwa. –Biznes z golfem mają się ku sobie bardzo – powiedział Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. Burmistrz Henryk Piłat stwierdził, iż obowiązkiem samorządowców po transformacji, kiedy wielu ludzi straciło możliwość zarobkowania, jest tworzenie miejsc pracy. -To jedna z najbardziej i najszybciej rozwijających się gmin - powiedziała o gminie Gryfino Anna Polak-Kocińska - wiceprezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Zdradziła (podobno to tajemnica), że „jest już dwóch inwestorów, którzy są bardzo zainteresowani” strefą przemysłową w Gardnie.
W dniu 12 września 2013 r. w godzinach 10.00 - 20.00 w Binowie (Binowo Park Golf Club) odbędzie się konferencja pod nazwą GREENFIELD OPEN – Potencjał inwestycyjny Pomorza Zachodniego dotycząca korzyści płynących z lokalizacji inwestycji na terenie Województwa Zachodniopomorskiego organizowana wspólnie przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminę Gryfino.
Zbyt mała ilość warzyw i owoców w diecie maluchów może powodować niedobór składników odżywczych, takich jak witaminy, błonnik czy składniki mineralne. Większość pociech lubi te naturalne produkty, niestety nie jadają ich tak często, jak zalecają specjaliści ds. żywienia, czyli 5 razy w ciągu dnia. Okazuje się, że tylko jedno na ośmioro dzieci jada warzywa kilka razy dziennie, zaś owoce – jedno na sześcioro.