Warzywa i owoce zawierają mnóstwo witamin, składników mineralnych oraz błonnika. Produkty te cieszą nas smakiem szczególnie latem, kiedy są dojrzałe, soczyste i łatwo dostępne. W ramach kampanii „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców" zapraszamy do zapoznania się z kilkoma regułami, dzięki którym posiłki zachowają pełnię wartości odżywczych warzyw i owoców.
Głównie do pożarów musieli wyjeżdżać strażacy w minionym tygodniu. Prócz suchych traw doszła jeszcze łatwopalna słoma. Dziesięć razy interweniowali strażacy w różnych miejscach naszego powiatu. Szczegóły poniżej.
Impreza odbędzie się od 17-19 czerwca i organizowana jest przez stowarzyszenie Spichlerz Sztuki wspólnie z Zespołem Szkół w Kołbaczu. Warsztaty teatralne dla młodzieży w Kołbaczu prowadzone będą przez aktorów Teatru Krzyk z Maszewa. Teatralna impreza skończy się pokazem teatralnym przygotowanym przez młodzież wraz z aktorami.
Sołtys wspólnie z radą sołecką w Glinnej zorganizowali dla najmłodszych Dzień Dziecka. Impreza odbyła się w plenerze. Spotkaniu towarzyszył blok sportowo-rekreacyjny. Prowadziły go Agnieszka i Nina Mucha. Była też wspólna zabawa z muzyką w wykonaniu Tadka Wasilewskiego. Na zakończenie każde dziecko otrzymało upominek. Całość koordynowała miejscowa świetlica.
Na pewno przekonaliście się, jak trudno jest w dzisiejszych czasach dostać pracę. Jeśli ciągle jej szukacie, ale okazuje się, że posiadane przez Was kwalifikacje są niewystarczające, jeśli chcecie wrócić do pracy lub rozpocząć własną działalność po wychowywaniu dziecka, skorzystajcie z naszej pomocy.
Wielkanocny kolaż obejrzyj w fotogalerii.
Dziś (wtorek) w Widuchowej i Starym Czarnowie odbędą się informacyjne spotkania z mieszkańcami w sprawie nowej polityki śmieciowej. Gminy te należą do Związku Gmin Dolnej Odry (jak wszystkie gminy naszego powiatu prócz Gryfina), który od ubiegłego tygodnia kontynuuje akcję informacyjną. W zależności od deklaracji będzie się płaciło 9 zł lub 15 zł - jeśli segregować się nie będzie.
Tadeusz Kaczmarek, świnoujski radny zginął wczoraj w tragicznych okolicznościach. Zabił go prawdopodobnie czad z piecyka. Żonę radnego odratowano, przebywa w szpitalu. Niech to będzie przestroga – zabezpieczmy się przed cichym zabójcą – tlenkiem węgla!
W Zespole Szkół w Kołbaczu wraz z początkiem ferii zimowych rozpoczęły się zajęcia w ramach programu „Na Własne Konto”. W listopadzie informowaliśmy na naszym portalu, że Gimnazjum w Kołbaczu zakwalifikowało się do tej ogólnopolskiej akcji. Teraz młodzież uczestniczy w warsztatach z przedsiębiorczości oraz ogólnej wiedzy ekonomicznej.
Marszałek Olgierd Geblewicz wręczy nagrody i symboliczne dyplomy zwycięzcom konkursu fotograficznego o nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego pod hasłem: „Nieodkryte Zachodniopomorskie”. Uroczystość odbędzie się w czwartek 24 stycznia 2013 roku.
O dofinansowanie mogą aplikować nasze gminy jak i powiat, ale muszą one realizować projekt w porozumieniu z przynajmniej dwiema jednostkami samorządu wchodzącymi w skład planowanego obszaru funkcjonalnego (Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego) lub ich stowarzyszeniami. Konkurs ma na celu upowszechnienie podejścia funkcjonalnego w planowaniu przestrzennym.
Ponad 300 gmin zakwalifikowało się do programu „Na Własne Konto” prowadzonego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Zainteresowanie tegoroczną edycją programu wyraziło też Gimnazjum w Kołbaczu. Program „Na Własne Konto”, skierowany do uczniów gimnazjów z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich, ma na celu poszerzanie wiedzy ekonomicznej młodzieży oraz przekazywanie jej umiejętności świadomego planowania własnej ścieżki zawodowej.
Przepisy dotyczące humanitarnego traktowania zwierząt nie funkcjonują należycie. W praktyce jest jeszcze gorzej. Urząd Marszałkowski przygotowuje program ochrony zwierząt skierowany do rolników. Od przyszłego roku w naszym regionie będzie funkcjonował specjalny program, mający na celu upowszechnienie wśród rolników województwa zachodniopomorskiego zapisów ustawy o ochronie zwierząt.
-Wraz z wejściem w przyszłym roku nowej ustawy energetycznej wierzymy, że będziemy mogli rozwinąć działalność i stworzyć więcej miejsc pracy. Teraz pracujemy na 2 zmiany, ale zamierzamy zrobić trzy – powiedział Michał Redliński, dyrektor techniczno-produkcyjny Selfy. Firma Selfa Grzejnictwo SA otrzymała nagrodę starosty gryfińskiego Wojciecha Konarskiego w kategorii „pracodawca" za promocję powiatu. Statuetkę Bociana odebrał Michał Redliński.
Dziś, w sobotę 6 października o g.19 w pocysterskim kościele w Kołbaczu rozpoczyna się IV. edycja imprezy „Cienie zapomnianych kultur". Tematem jest wielokulturowa Polska. W Galerii Cysterskiej odbędzie się wernisaż wystawy „Zagubiony porządek” przygotowany przez Stowarzyszenie Szukamy Polski. Wystawa prezentuje unikalne przedwojenne zdjęcia z kolekcji Tomasza Wiśniewskiego, które układają się w portret wielokulturowej, wieloetnicznej Polski.