Nowe osiedle w Mieszkowicach planują wybudować Marzena i Ryszard Niedźwieccy. Ma ono powstać za stadionem w stronę Kurzycka. Do nowego osiedla trzeba będzie wybudować drogę wraz z infrastrukturą. To zadanie także wzięli na siebie państwo Niedźwieccy, właściciele Drewexu, dużego zakładu w Mieszkowicach. Droga jednak powinna być gminna i chcieliby przekazać działki gminie. Ale tu zaczął się zgrzyt.
Pewien klient kupił w sklepie Biedronka chleb razowy krojony pewnego lokalnego producenta pieczywa. Po powrocie do domu otworzył woreczek i ku swojemu zdziwieniu (i przerażeniu) dostrzegł szkodnika. Z nieudanym zakupem pospieszył do dyskontu. Kierownictwo sklepu zareagowało natychmiast. Chleb zwrócono do producenta wraz z odpowiednim pismem reklamacyjnym. Skarga wpłynęła także do Państwowej Wojewódzkiej Inspekcji Sanitarnej w Szczecinie. Kontrola niestety potwierdziła nieprawidłowości dotyczące zachowania czystości w zakładzie piekarniczym. Zalecono natychmiastową dezynsekcję.
Aż 120 osób przyszło na spotkanie z pisarzem, dramaturgiem i poetą Stanisławem Srokowskim. Impreza odbyła się wczoraj w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Mieszkowicach. Stanisław Srokowski opowiadał o wielokulturowości Kresów, o zróżnicowaniu narodowym, językowym i religijnym.
Choć przez jeden dzień na moście przez Odrę w okolicy Siekierek coś się działo. Ale od niemieckiej strony. I to niemiecka strona była organizatorem spotkania, którego celem było przypomnienie, że istnieje nierozwiązany problem niszczejącego mostu, który teraz nikomu praktycznie nie służy. Byli też przedstawiciele gminy Moryń, Mieszkowice i Cedynia. Ta ostatnia przygotowała poczęstunek, na który zapproszono (ze względów bezpieczeństwa) nie od polskiej, a od niemieckiej strony. Burmistrz Cedyni Adam Zarzycki nie chce nawet za darmo przejąć mostu od PKP, bo twierdzi, że to się gminie nie opłaca.
-W zeszłym roku obchodziliśmy dożynki, kiedy jeszcze zboże stało na polu. W tym roku plony są wyższe niż w ubiegłym. Tak wynika z danych, które sporządziły Barzkowice – powiedział burmistrz Andrzej Salwa, burmistrz Mieszkowic. A jak wyglądał festyn dożynkowy zorganizowany po mszy świętej w kościele w Goszkowie? Pooglądajmy zdjęcia.
Obrażona i zniesmaczona wyjechała z ostatnich dożynek w Cedyni Gabriela Kotowicz, przewodnicząca Rady Powiatu w Gryfinie. Była tam na zaproszenie burmistrza Adama Zarzyckiego. Reprezentowała burmistrza Mieszkowic Andrzeja Salwę. Gabriela Kotowicz była wcześniej sekretarzem gminy Cedynia, ale wystartowała do rady powiatu, a z tego nie był zadowolony Adam Zarzycki, bo miał swoją kandydatkę – Małgorzatę Karwan (ta od afery alkoholowej w gminnej gazecie). Burmistrz ze swoją świtą specjalnie „przywitał” przewodniczącą rady na dożynkach.
Ładna pogoda zapowiada się na weekend i mogą to być ostanie dni pogodnego lata. Wielu mieszkańców naszego powiatu wybiera zatem grillowanie. Grillując, spędzamy czas wolny na świeżym powietrzu, a jednocześnie poddajemy się przyjemnemu lenistwu, no i zajadamy przysmaki, których nie upichcimy w domu. Jak pokazują badania wśród Polaków, to dla nas nie tylko jedna z najpopularniejszych form aktywności wiosną i latem, ale również ważny symbol zmian na lepsze.
Dziś (sobota) w 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej uroczystości rozpoczną się w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach (w gminie Cedynia) aby później przenieść się na Cmentarz Siekierkowski w Starych Łysogórkach (gmina Mieszkowice). Msza św. w intencji ofiar wojny oraz o dar pokoju rozpoczyna się dokładnie w południe. Następnie procesja przejedzie na Siekierkowski Cmentarz Wojenny.
Zapraszamy do obejrzenia programu o projekcie "Re:start" i stronie internetowej igryfino.pl. Emisja odbędzie się dziś o godzinie 17:20 w TVP Szczecin.
-Podejrzewam, że moi sąsiedzi kradną prąd. Mówiłam już o tym panu od liczników, ale reakcji nie widzę – informuje nas jedna z mieszkanek bloku przy ul. Iwaszkiewicza w Gryfinie. Co w takich wypadkach, gdy jest zgłoszenie, robi operator? - zapytaliśmy szczeciński oddział Enea Operator.
Nie wiesz jak dobrze zrobić imprezę i dodatkowo sfinansować ją ze środków PROW w ramach Małych Projektów? Przyjdź na szkolenie organizowane przez Stowarzyszenie Dolnoodrzańska Inicjatywa Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wyjazdowe szkolenie „Zróbmy więc imprezę jakiej nie widział nikt” odbędzie się 3-5 sierpnia br. Jest ono nieodpłatne i przeznaczone dla organizacji pozarządowych oraz osób do 30. roku życia.
Nazywają ich różnie. Nie zawsze pochlebnie. „ Gliniarze”, „blacharze”, „łapacze”, „psy”. Przy tej ostatniej nazwie warto się zatrzymać. Pies to przecież najwierniejszy towarzysz. Nawet najmniejszy, do ostatnich sił będzie bronił swojego człowieka. Policjant zaś zawsze zjawi się tam, gdzie dzieje się coś złego. Tam, gdzie ktoś potrzebuje pomocy. A więc to ostatnie porównanie nie powinno obrazić policjanta. Jest on wierny swojej przysiędze - bronić słabych i zwalczać zło.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu opublikowała ostateczne wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu klas szóstych. Okazało się, że ogromna poprawę wyników zanotowały szkoły w Zielinie i Mieszkowicach. Natomiast Czelin z ubiegłorocznego miejsca siódmego spadł na 22 pozycję.
-Chcemy aby te małe izby pamięci były perełkami w Rejonie Pamięci Narodowej – mówi Paweł Pawłowski, dyrektor dyrektorem Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Muzeum Sapera w Gozdowicach prezentuje się teraz przyzwoicie. Nowe plansze, uporządkowane eksponaty i umiejętnie wyeksponowane najcenniejsze pamiątki.
Duży skok w rankingu odnotowała gmina Mieszkowice jeśli chodzi o tegoroczne wyniki ogólnopolskiego sprawdzianu klas szóstych. Przez kilka ostatnich lat z tymi osiągnięciami nie było najlepiej. Na 9 gmin w powiecie gryfińskim w tym roku gm. Mieszkowice zajęła 2. lokatę! To znaczna poprawa wyników. Średni wynik szóstoklasistów z gminy Mieszkowice to 22,63 pkt na 40 możliwych do zdobycia. W ten sposób mają średnią powyżej średniej wojewódzkiej.