Dziś (poniedziałek) o godz. 15 delegacja rady rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gryfinie idzie do burmistrza. Zaniesie protest. Delegacja chce porozmawiać z burmistrzem oraz przedstawić swoje stanowisko i posłuchać argumentów władz Gryfina. Protest zostanie odrębnie skierowany także do przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie Mieczysława Sawaryna i wszystkich radnych. W swoim liście rodzice argumentują, że zamknięcie szkoły stoi w sprzeczności z ich potrzebami i potrzebami dzieci. Celem protestu jest zaniechanie przez władze pomysłu likwidacji placówki.
Po nią delegacja OSP Radziszewo udała się do Warszawy. Konkretnie komendant miejsko-gminny ZOSP RP w Gryfinie druh Andrzej Wiśniewski, członek Zarządu ZOSP RP w Gryfinie druh Ryszard Kułdosz, kierowca OSP Radziszewo druh Bartosz Ponicki i pomocnik dowódcy sekcji OSP Radziszewo druh Marcin Gabrysionek. Zestaw pompowy został bowiem przekazany dla OSP Radziszewo przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Poniżej przedstawiamy odpowiedź sołtysa Daleszewa, Arkadiusza Kostrzewy jako reakcję na list grupy mieszkańców Daleszewa zamieszczony przedwczoraj na naszym portalu.
Duński ksiądz rodem z Gryfina - Jan Zalewski organizuje kolejny międzynarodowy rajd motocyklowy. Wyprawa szlakiem św. Wojciecha od 1 do 12 maja wyruszy z Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju z Siekierek (gmina Cedynia). Trasa rajdu planowana jest nie tylko przez sanktuaria i parafie św. Wojciecha, ale również poprzez miejsca związane z misją chrystianizacyjną w Europie na terenach dzisiejszej Polski, Czech, Niemiec i Rosji. Do głównej, ok. 50-osobowej grupy motocyklistów włączać się mogą na kolejnych odcinkach lokalni miłośnicy jednośladów.
Uniemożliwił włamanie do sklepu. Zorganizował akcję policji, podczas której udało się złapać rabusia. Tak tylko przy okazji… bo tak naprawdę to ksiądz Marcin Kózka szedł tylko wyrzucić śmieci…
Władze Gryfina testują pomysł zmian organizacyjnych w oświacie gminnej. Od przyszłego roku szkolnego planowana jest likwidacja Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kościuszki w Gryfinie. Dodatkowo ze względu na zły stan obiektu zlikwidowane ma zostać przedszkole nr 4 przy ul. Łużyckiej. Przedszkole miałoby zostać przeniesione do budynku szkoły. Natomiast uczniowie z SP nr 4 mieliby chodzić do Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie. Władze szukają oszczędności. Przeciwko temu protestują rodzice uczniów SP nr 4. Poniżej prezentujemy ich protest podpisany przez 214 osób (nazwiska do wiadomości redakcji).
W filii Gryfińskiego Domu Kultury, świetlicy Zagroda w Daleszewie od 2005 roku działa pracownia plastyczna Tęcza. Instruktorem odpowiedzialnym za plastyczne dokonania młodych artystów jest Karina Tyła. W zajęciach uczestniczą dzieci w różnych kategoriach wiekowych oraz młodzież. Warto dodać, że prace podopiecznych są na bieżąco eksponowane na terenie Zagrody, a także biorą udział w konkursach, zdobywają nagrody i wyróżnienia.
Dostaliśmy list podpisany przez 20 osób z Daleszewa, którzy skarżą na sołtysa. Poniżej treść korespondencji.
Przeciętny „zjadacz chleba”, słysząc o gospodarstwie agroturystycznym od razu kojarzy sobie ekologiczny kotlet biegający po podwórku i marchewkę bez nawozów sztucznych. Jednak zwierzaki z gospodarstwa Lucyny i Janusza Złomańców w Smętowicach nie mają nic wspólnego z żadnym półmiskiem. Ich gospodarstwo rozsławione zostało prawie na cały świat przez małego białego kangurka, którego Narodowy Bank Polski postanowił „umieścić” na srebrnej 20-złotowej monecie.
Rozmowy o budżecie zaproszonej części opozycji z władzami Gryfina trwały niemal cały styczeń. Opozycja deklarowała chęć skorygowania planu finansowego gminy Gryfino. Nie odpowiadał jej scenariusz powstawania budżetu, który okazuje się nierealny zarówno po stronie dochodów, jak i po stronie wydatków. Projekt budżetu został okrojony, a brakowało tylko kozła ofiarnego, którym opozycja nie chciała zostać. Na życzenie internautów przedstawiamy w skrócie stanowiska opozycji w sprawie finansów gminy.
Taką politykę zdaje się realizować niespiesznie gmina Chojna. Powoli przygotowuje mieszkanie komunalne w byłej szkole w Krajniku Górnym, gdzie mieszka Adam Fedorowicz, burmistrz Chojny. Burmistrzowi przysługiwała do końca ubiegłego roku 95-procentowa bonifikata, ale zadbał aby radni odpowiednio przedłużyli proces nabywania gminnego mienia.
28 lutego o godz. 18.30 w Klubie Nauczyciela odbędzie się drugie spotkanie z poezją – tym razem motywem przewodnim będzie zima. Pierwszy wieczór poezji jesiennej spotkał się z dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczestników, dlatego organizatorzy postanowili kontynuować pomysł. Wiersze z motywami zimowymi oraz inne utwory czytać będą aktorzy nowo powstałego Teatru Eliksir, w skład którego wchodzą głównie studenci Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także inni dorośli mieszkańcy Gryfina.
-Nam się wydawało do tej pory, że jesteśmy bogatą gminą. Nie! Jesteśmy tacy biedni jak wszyscy w naszej Rzeczypospolitej. Naszym obowiązkiem jest myśleć po gospodarsku i oszczędzać. Dziękuję panu burmistrzowi, że podjął pan to trudne wyzwanie, bo jest to wyzwanie dla nas wszystkich. Dziękuję, że pan się zdecydował i podjął decyzję o przystąpieniu do oszczędności, gdyż nie ma odwrotu od takiej sytuacji – powiedział na ostatniej sesji Zenon Trzepacz i poinformował, że występuje z klubu Gryfińskiej Inicjatywy Samorządowej.
Przed sklepem Lidl w Gryfinie rozegrała się dziwna scena. Grupa młodych ludzi po wyjściu z dyskontu została zaatakowana przez psa bojowego amstaffa. Ten chwycił 17-latkę za nogę i z butem w pysku uciekł. Zawiadomiona straż miejska przez kilka godzin szukała psa.
Mówi się, że informator jest dla turysty jak lekarz pierwszego kontaktu dla pacjenta, jednak praca informatora turystycznego jest w wielu przypadkach niedoceniana. A to właśnie informator stara się zatrzymać turystę w regionie i sprawić by turysta był zadowolony z pobytu. W związku z powyższym pracownicy Centrum życzą Państwu zadowolenia z usług i wspaniałych wrażeń podczas pobytu na ziemi gryfińskiej.