Urządzenia stanęły tylko w kilku miastach naszego województwa. W tym w Gryfinie. W Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych pojawił się ZUS-omat, wyglądem przypominający bankomat. Posiada dwa ekrany dotykowe, skaner dokumentów, klawiaturę, telefon. Korzystanie z niego jest bezpłatne. Dzięki temu urządzeniu można przeskanować dokumenty. Przyjmuje podania, sprawdza konto.
W marcu na ekranach polskich kin swoją premierę będzie miała znakomita polska komedia „Być jak Kazimierz Deyna”. Udział w specjalnej projekcji filmu w Gryfinie zapowiedzieli reżyserka filmu Anna Wieczur-Bluszcz oraz Przemysław Bluszcz - aktor odtwarzający główną rolę w filmie. Pokaz odbędzie się w ramach stałego cyklu SEANSE POD SPECJALNYM NADZOREM – 8 marca, o godz. 18.
-Nie będę wymieniał nazwy świetlicy, bo i tak mówią, że kalam własne gniazdo (nawiązanie do stanowiska sołtysa Arkadiusza Kostrzewy na igryfino), ale to nieważne. Jeżeli jedna świetlica ma 3700 na koszty ubezpieczenia i koszty pracy, a druga 4800, a jest świetlica która ma prawie 18 tys. zł - no to tak ma być?! Pytam się czy tak ma być?! – oburzony pytał na ostatniej sesji radny Zenon Trzepacz.
Zawód lekarza jest najbardziej cenioną i szanowaną profesją wśród naszego społeczeństwa. Kojarzy się nie tylko z pracą, lecz również z pewnego rodzaju poświęceniem. Doktór Maria Skowrońska-Tunia jest od wielu lat lekarzem, w tym prawie trzydzieści lat w Gryfinie. Trzydzieści lat to spory kawałek życia wpisanego w historię tego miasta.
Choć ta w Gardnie ma kilka miesięcy, to mija właśnie 15 lat od utworzenia w Polsce specjalnych stref ekonomicznych. Od dziś w telewizyjnych kanałach informacyjnych rozpoczęła się emisja spotów reklamowych na ich temat. Regionalny Park Przemysłowy "Gardno" jest częścią Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To okazja aby porozmawiać o szansach i przyszłości dla tego rodzaju przedsięwzięcia
Dziś na gryfińskim cmentarzu zebrali się ci, którzy pamiętają i ci, którzy nie powinni nigdy zapomnieć. Powoli odchodzi pokolenie, które 73 lata temu było wysłane na zsyłkę na Syberię. Uroczystość otworzył Krzysztof Rudnicki. Rozpoczęto od modlitwy, którą poprowadził ksiądz Henryk Krzyżewski.
Gryfińscy sybiracy obchodzą 73. rocznicę masowych deportacji Polaków na Sybir. Dziś (w poniedziałek) o godz. 12.00 na Cmentarzu Komunalnym w Gryfinie przy pomniku Golgota Wschodu władze Gryfina zapraszają na uroczystość.
Dotarł do nas przedsiębiorca, który sugeruje, że w Gryfinie miejscowi nie mają szans aby dostać zlecenia na większe roboty. Do przetargów jednak trudno się przyczepić od strony formalnej. Z dokumentów wynika, iż są one dobrze przygotowane, co potwierdzają kontrole. Sprawą zajęli się też radni. Ich stanowisko spotkało się z ostrą ripostą burmistrza Henryka Piłata.
-Jak ja czytam w internecie, że na fundusz sołecki nasza gmina ma zakupić kilkaset kilogramów kiełbasy, to ja się pytam czy jesteśmy gminą Kiełbaskowo, czy gminą Gryfino? – mówił na ostatniej sesji Zenon Trzepacz, po przeczytaniu na naszej stronie informacji ile produktów spożywczych zakupi w tym roku gmina.
Tak śpiewa Maciej Czaczyk w teledysku do piosenki „Liście na wietrze”. Maciej Czaczyk na planie teledysku "Liście na wietrze". Popularny wokalista z Pniewa na swoim profilu na Facebooku tak pisze: „Lepiej późno niż wcale - jak to mówią ;) Oglądać, udostępniać ludziska ;)". Sceneria na teledysku raczej mroczna: ruiny i jakiś hangar. Na szczęście nie promuje w ten sposób architektury Gryfina, bo teledysk nakręcony został w Szczecinie i Poznaniu.
Co jakiś czas powraca sprawa remontu świetlicy w Daleszewie. Z dokumentów wynika, że komin powinien być rozebrany, ale jak się przyjrzeć sali, to on nadal tam jest. Problem w tym, że zapłacono za jego rozebranie. Kto za to odpowiada?
Mimo iż budżet gminy Gryfino jest już uchwalony, nadal szuka się oszczędności. Ciecia dotknąć mogą samych urzędników. W Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie oszczędności widać na każdym kroku: wydziela się długopisy, kartki papieru itp. Oszczędności mogą dotknąć też stanowisk, zwłaszcza w związku z reorganizacją i nową ustawą „śmieciową”. Niektórzy mogą zostać zwolnieni i zaraz… zatrudnieni.
Ruszyła II edycja programu „Lider Zachodniopomorski”, którego celem jest wsparcie rozwoju umiejętności liderskich młodych osób z naszego województwa. Jest on skierowany do wszystkich tych, którzy chcieliby zrobić coś dla innych, ale czują że brakuje im wiedzy i doświadczenia. Dzięki dofinansowaniu unijnemu uczestnicy projektu wezmą udział w cyklu ośmiu warsztatów weekendowych.
Wracamy do przedwczorajszego tematu napadów na sklepy na obrzeżach Szczecina i obławy policyjnej, kiedy pojmano 24-latka z Gryfina. Szczecińscy policjanci zatrzymali kolejnego mężczyznę, który uczestniczył w kilku pierwszych napadach. W rezultacie policja zatrzymała już 3 sprawców.
Dzieci z Wełtynia, Gardna, Drzenina, Wysokiej Gryfińskiej, Starych Brynek i Chlebowa uczestniczyły w tegorocznych półkoloniach zimowych, które prowadził Gryfiński Dom Kultury. W świetlicy wiejskiej w Wełtyniu wypoczywało 33 dzieci. Były wyjazdy do Centrum Wodnego Laguna oraz na strzelnicę sportową w Gryfinie. Dzieci spotkały się na zajęciach tanecznych z Katarzyną Pawlak, a Urszula Czapiewska z Nadleśnictwa Gryfino przyjechała do świetlicy z prezentacją „Cztery pory roku”.