"Mój przyjaciel pies" to akcja, podczas której dzieci są uczone prawidłowych zachowań w momencie zagrożenia lub ataku psa. Szkolenie w gryfińskich szkołach prowadzą funkcjonariusze Straży Miejskiej w Gryfinie. Podczas zajęć uczniowie uczą się m.in. przyjęcia postawy żółwia (na rysunku). Do szkolenia służy m.in. ulotka - komiks, która w prosty sposób opisuje dzieciom sytuację zagrożenia ze strony obcego psa.
Niedawno pisaliśmy, jak przedszkolaki z najmłodszej grupy żłobkowej „Przyjaciele Misia Uszatka” w Przedszkolu nr 2 w Gryfinie obchodzili Dzień Babci i Dziadka. Teraz z kolei otrzymaliśmy zdjęcia z tego święta obchodzonego w grupie „Pajacyki” (dzieci z rocznika 2009). Poniżej fotorelacja.
Warsztaty gry na bębnach afrykańskich proponują instruktorzy z Pałacyku pod lwami. Zajęcia miałyby się odbywać codziennie w godz. 11.30-14. Warsztaty poprowadzi szczeciński artysta Christo Krzysztof Radew. Celem spotkań jest relaksacja, nauka podstawowych rytmów i poznawanie elementów zachodnioafrykańskiej kultury.
Mieszkańcy Daleszewa dzwonią do redakcji i skarżą się na radnego Zenona Trzepacza, że ten chce zlikwidować etaty instruktorów w tamtejszej świetlicy. Radny twierdzi, że jest tylko za racjonalnymi przesunięciami. W tej sprawie dzwonił do nas też sołtys Daleszewa Arkadiusz Kostrzewa. Co mówią strony? – czytaj niżej.
Dwaj znani dziennikarze „Kuriera Szczecińskiego” przez dwa lata jeździli po Zachodnim Pomorzu w poszukiwaniu starych dworów, pałaców i zamków. Znajdowali najczęściej ich ruiny… Efektem ich podróży stała się książka „Utracone dziedzictwo”, nietypowy przewodnik, reportaż i relacja z gorzką refleksją w tle. Autorzy odwiedzili w sumie około sto pięćdziesiąt, w różnym stanie zachowanych, zabytkowych obiektów. Książka jest nie tylko zapisem subiektywnych wrażeń i doświadczeń doznawanych w trakcie reporterskich wycieczek, ale również żmudnych niekiedy dochodzeń i poszukiwań ich właścicieli. Spotkanie z autorami w najbliższą środę w gryfińskiej bibliotece.
Tak twierdzi Mieczysław Sawaryn, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. Poniżej dzisiejszy z nim wywiad dotyczący tegorocznego budżetu, którego nadal gmina Gryfino nie ma i to jako jedna z nielicznych w kraju.
Dlaczego w porządku obrad najbliższej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie nie ma punktu o budżecie na ten rok? Czy Regionalna Izba Obrachunkowa może zawładnąć tegorocznymi finansami gminy? Jaki program oszczędnościowy proponuje opozycja? O tym będzie w naszym popołudniowym wywiadzie z Mieczysławem Sawarynem przewodniczącym Rady Miejskiej w Gryfinie.
W Szkole Podstawowej w Żabnicy trwa druga edycja akcji „Wszystkie kolory świata” pod patronatem UNICEF. Projekt ten jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Organizatorzy akcji chcą uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.
W Wełtyniu odbyło się uroczyste spotkanie zorganizowane przez Zdzisława Krupę, prezesa Stowarzyszenia Miłośników Rozwoju Ekologii i Agroturystyki na rzecz Wełtynia. Spotkanie było podziękowaniem tym wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji obchodów osiemsetlecia Wełtynia.
Jak zaangażować młodych ludzi w kreowanie efektywnych metod zarządzania energią w miastach? Go Green in the City to międzynarodowy konkurs organizowany przez Schneider Electric i skierowany do studentów wyższych uczelni (biznesowych, humanistycznych i technicznych). Udział w projekcie to nie tylko wspaniała przygoda i kontakty z uczestnikami z innych krajów i kontynentów, ale również szansa na pierwszy krok do międzynarodowej kariery.
Jakie ulice zostaną wyremontowane w najbliższym czasie? Ile faktycznie kosztuje ulica Fredry? Co z remontem ulicy Łużyckiej? Co burmistrz z wiceburmistrzem załatwili w Warszawie odnośnie obwodnicy Gryfina? Jak to jest z tą Czechosłowacką i co gmina tam planuje? Czy nikt nie miał forów przy planowaniu tej ulicy? O to wszystko pytamy burmistrza Henryka Piłata. A pytania przygotowali wcześniej internauci.
Temat wymiany sieci ciepłowniczej w Gryfinie znowu jest na topie, ale tym razem ze względu na czynione starania koncepcyjne. Sprawa jest do końca wciąż nieupubliczniona ze względu na tajemniczą umowę burmistrza Gryfina z Polską Grupą Energetyczną podpisaną w lutym ub.r. Dowiedzieliśmy jednak więcej i przedstawiamy dwa warianty wymiany ciepłociągu na ul. Łużyckiej.
Trwa sezon na jasełka. W związku z tym kolejna prezentacja – fotorelacja. Spotkania jasełkowe to już wieloletnia tradycja miejscowego ośrodka kultury w Daleszewie. Tym razem na scenie wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Radziszewie. Program był różnorodny w formie i treści, co zostało docenione przez licznie przybyłą publiczność.
Jak wyglądała tegoroczna Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gryfinie? Zobaczmy krótki ok. 6 minutowy film na YouTube. A na nim od otwarcia gryfińskiego finału WOŚP, przez turniej szachowy, zbieranie datków, występy na scenie, licytacje aż po Światełko do Nieba. Wideorelację z imprezy przygotował VideON.
Stoi niby w centrum miasta, przejeżdża obok niej mnóstwo samochodów, a jednak jakoś na uboczu służy różnym celom. Często niestety nawet celom fizjologicznym… Pojawiły się głosy, że przejście przez Bramę trzeba jakoś zabezpieczyć. Na pomysł kraty wpadł radny Tadeusz Figas. Teraz nad zabezpieczeniem myślą urzędnicy. A co my o tym sądzimy?