Miała promować powiat i jego walory, a stała się nieco niekompletną wyliczanką o niezbyt dużej wartości merytorycznej. Sporo w niej błędów historycznych i rzeczowych oraz pominiętych informacji o niektórych obiektach. Mowa o wydanym niedawno przez starostwo albumie „Pomniki w Powiecie Gryfińskim”. W wydawnictwie w twardej oprawie zestaw pomników historii i pomniki przyrody. Czy warto było wydawać album dotyczący czegoś, co można przestawić w zwykłym folderze?
Dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu powiatu gryfińskiego rozpoczynają realizację projektu pn. „Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół i przedszkoli poprzez zmodernizowany system doskonalenia nauczycieli w powiecie gryfińskim". Program przygotował i prowadzi powiat przy finansowym wsparciu Unii Europejskiej. Jednym z zadań projektu jest stworzenie sieci współpracy i samokształcenia dla dyrektorów oraz nauczycieli przedszkoli i szkół. O tym będzie mowa m.in. w środę, 20 listopada w Gryfinie na spotkaniu dyrektorów placówek oświatowych.
W nkiedzielę, 16 listopada br. członkowie Federacji Młodych Socjaldemokratów w Gryfinie zebrali się na Zjeździe Nadzwyczajnym. Spotkanie otworzył i poprowadził dotychczasowy przewodniczący Michał Kozakiewicz. Po przyjęciu porządku obrad, w drodze głosowania, uczestnicy jednomyślnie wyłonili nowych członków zarządu. Przewodniczącym został Michał Bojda.
Biblioteka bierze coraz aktywniejszy udział w życiu kulturalnym Gryfina. Pojawia się pomysł za pomysłem , a jeden ciekawszy od drugiego. Nagle, a może nie tak nagle pojawiła się myśl, żeby zrealizować „tęsknotę” Adama Mickiewicza, by książki „pod strzechy trafiły”. Pomysł mickiewiczowski, choć przez realizatorów trochę przeinaczony i pod wełyńską „strzechę” został przeniesiony. Były obiady czwartkowe w pałacu, były podwieczorki przy mikrofonach, była uczta u Wierzynka, więc mogą być dziwne i ciekawe spotkania w Wełtyniu. Postanowił zatem Stanisław Suzynowicz poezję, tudzież różne dyskusje, spotkania i obrazy nad jezioro do dawnej własnej stodoły czy to drewutni przenieść. Jak pomyślał, tak i zrobił. Co się napracował, to się napracował! Jednak do tej swojej nie warszawskiej, a wełtyńskiej siedziby wreszcie gości zaprosił.
-Będziemy nad tym pracować, żeby było większe wykorzystanie funduszu sołeckiego na doposażenie świetlic – tak odpowiedział nam burmistrz Henryk Piłat zapytany o finansowanie świetlic w przyszłym roku. Zamysł jest taki aby mniej pieniędzy szło na imprezy, a więcej na świetlice. Jak to jednak zrobić, gdy fundusz sołecki jest już rozdysponowany i czeka na kolejne decyzje? Naciskany przez nas burmistrz obiecuje, że jeszcze w listopadzie spotka się z sołtysami w sprawie wykorzystania funduszu. Ci jednak są zdziwieni takim terminem, bo przecież środki zostały już rozpisane w planie na konkretne zdania.
Grupa radnych, a dokładniej komisja rewizyjna Rady Miejskiej w Gryfinie realizując swój plan, postanowiła sprawdzić, jak zostały wydane pieniądze przeznaczone na remonty i jaki jest stan naszych ośrodków kultury. To co zobaczyli, wprawiło ich od zachwytu po zgrozę.
Z inicjatywy ks. prałata Bronisława Kozłowskiego dwadzieścia lat temu powstał przy parafii kościoła NNMP Caritas, który trwa i obchodzi właśnie swój jubileusz. Po mszy św. w salce parafialnej spotkali się ci dawni, i ci pracujący obecnie.
W Krajniku swoje święto obchodzili seniorzy. Specjalnie na tę okazję w tutejszej filii Gryfińskiego Domu Kultury, świetlicy wiejskiej zorganizowane zostało okolicznościowe spotkanie. W jego organizację włączyła się Rada Sołecka, sołtys, tutejsza młodzież, lokalne animatorki Małgorzata Rubczak, Dominika Bojko, gospodarz świetlicy Zagroda w Daleszewie, oraz Małgorzata Poźniak odpowiedzialna za działalność lokalnego ośrodka kultury w Krajniku.
Trzeba pamiętać, że to projekt. Przygotowany został przez władze Gryfina i muszą go jeszcze przegłosować radni, a jak wynika z doświadczeń, o konsensus nie jest łatwo. Projekt budżetu na 2014 rok przedstawił burmistrz Henryk Piłat podczas dzisiejszej konferencji prasowej. -Dziś zgodnie z terminem został przekazany budżet do biura rady i Regionalnej Izby Obrachunkowej w Szczecinie. Jest to budżet, według którego spełniamy wszystkie kryteria odnośnie wskaźników. Od poniedziałku będzie dostępny w internecie – powiedział burmistrz i podał planowane najważniejsze liczby na przyszły rok.
Do stłuczki doszło dziś na ulicy Niepodległości w Gryfinie. Zdarzenie nastąpiło podczas wycofywania auta z parkingu wzdłuż ulicy. To bardzo niebezpieczne miejsce, gdzie często dochodzi do kolizji. Ulica jest jednokierunkowa, ale widoczność kierowców znajdujących się w zaparkowanych autach jest ograniczona. Spory ruch spowodowany jest usytuowaniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Zawodowi kierowcy tego skrótu raczej unikają, a miejsce parkingowe jest tu rzadko dostępne.
Jest ciąg historii dalszy dotyczący zatrzymania w pościgu złodzieja samochodów. Sąd Rejonowy w Gryfinie nakazał tymczasowo aresztować 42-leteniego Mariusza B. na trzy miesiące. Podejrzany przekonywał, że będzie stawiał się na dozór policyjny w miejscu zameldowania. Sąd nie zgodził się na takie rozwiązanie, ze względu na to, że Mariusz B. już wcześniej był poszukiwany listami gończymi do prowadzonych przeciwko niemu postępowań przygotowawczych. Teraz do kolejnej rozprawy poczeka sobie w Areszcie Śledczym w Szczecinie skąd przewieziono go z Gryfina.
W Świetlicy Zagroda w Daleszewie rozpoczęły się zajęcia tańca współczesnego. O pierwszych organizacyjnych spotkaniach informowaliśmy wcześniej. We wtorki o godz. 18.00 zapraszamy najmłodszych, a w środy również o tej samej porze młodzież i dorosłych. Zajęcia są nieodpłatne.
Oddział Powiatowy WOPR w Gryfinie został wyróżniony za promowanie bezpieczeństwa na akwenach wodnych oraz wśród dzieci i młodzieży podczas I Kongres Bezpieczeństwa Wodnego jaki odbył się 12-13 listopada br. w Szczecinie. -Nie osiągnęlibyśmy tego bez wsparcia starosty gryfińskiego pana Wojciecha Konarskiego, który wspiera nas podczas promowania pierwszej pomocy w szkołach i miejscach publicznych w powiecie gryfińskim - mówi Grzegorz Lacek, prezes Oddziału Powiatowego WOPR w Gryfinie.
W kinie Gryf od dzisiaj dwie ogólnopolskie premiery „Papusza” i „Rysiek Lwie Serce”, a także pokazy największego obecnie przeboju światowych ekranów, superprodukcji „Thor: Mroczny świat”.
Marzą o pracy w dużej korporacji, własnej firmie czy urzędzie ale w czasie studiów chwytają się każdego zajęcia: stoją za barem, sprzątają biura, są fordanserkami, korepetytorami i… rozbieraczami. W ten sposób studenci potrafią dorobić do stypendium nawet 2 000 zł. Jaka praca się opłaca?