-Przestępcy to zazwyczaj osoby, których wygląd czy zachowanie nie przykuwa naszej uwagi. Obserwują swoją przyszłą ofiarę i czekają na okazję, żeby wykorzystać chwilę jej roztargnienia. W niebezpieczeństwie może znaleźć się nie tylko nasz portfel, ale także mieszkanie czy samochód. Przedświąteczny czas nie musi się jednak zakończyć pechowo. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych radach – informuje Bogumił Prostak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Dziś Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie umorzyła śledztwo „w sprawie przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną w Urzędzie Miasta i Gminy Cedynia". Zdaniem prokuratury „przeprowadzone w toku śledztwa przesłuchania świadków, w tym pracowników działających na terenie Osinowa firm, pracowników i członków komisji rewizyjnej Urzędu Miasta Cedynia, jak również byłych i obecnych pracowników firmy paliwowej, której właściciel miał wręczyć burmistrzowi Cedyni łapówkę nie potwierdziły przedstawionej przez zawiadamiających wersji”.
O pół godziny trzeba było wydłużyć w Cedyni funkcjonowanie mobilnego Zintegrowanego Informatora Pacjenta. Coraz większym powodzeniem cieszą się elektroniczne sprawdzania m.in. kosztów leczenia w specjalnym systemie Narodowego Funduszu Zdrowia. W Cedyni do mobilnego ZIP przyszło prawie półtorej setki osób. W Moryniu było ich ponad 60. Teraz mobilny ZIP 14 stycznia pojawi się w Mieszkowicach. W kolejce są Chojna, Trzcińsko-Zdrój, Banie i Gryfino. Akcję wspólnie organizują NFZ i powiat gryfiński.
Zima jest trudnym okresem zarówno dla kierowców, jak i samochodów. O czym musimy pamiętać? Wielu z nas ogranicza użytkowanie auta ze względu na trudne i zmieniające się warunki atmosferyczne. Faktycznie, niskie temperatury, opady śniegu i deszczu, błoto, śnieg i lód na drogach nie są sprzymierzeńcem kierowców. Jak sobie radzić?
Kolejne oszustwo podczas sprzedaży przez internet. Tym razem mieszkaniec spod Cedyni stracił prawie 2 tys. zł. Poza tym kradzieże w Gryfinie i Chojnie. W Drzeninie kierowca miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. I jeszcze raz o wypadku w okolicy Gardna. Szczegóły w raporcie policyjnym poniżej.
Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła. Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi i zwraca się z prośbą o informowanie pijących alkohol o konsekwencjach picia alkoholu pochodzącego z nieznanego źródła.
Ostrą satyrę polityczną zobaczyli widzowie jasełek wystawianych przez Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu. Przedstawienie odegrano w piątkowy wieczór w świetlicy wiejskiej w Golicach. Obserwatorzy zauważyli dziwne miny burmistrza Cedyni Adama Zarzyckiego. Trudno się dziwić, inscenizacja zawierała bowiem wątki mogące odnosić się do aktualnej sytuacji politycznej gminy.
Cenzurę próbuje wprowadzić Marian Dukarski, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolego w Cedyni . W rocznicę stanu wojennego nauczycielce, przygotowującej jasełka, kazał wyrzucić role diabłów. Nakazuje zastąpić je… Pinokiem. Burmistrza Cedyni mieszkańcy nazywają „diabłem”, stąd może ta nadgorliwość dyrektora. Usunięta ze scenariusza jasełkowego ma zostać także postać gazeciarza, który krzyczy, że jest afera. Zdaniem dyrektora-polonisty jest to postać nieczytelna, bo dziś uczniowie korzystają z internetu i telewizji.
Dokładnie 32 lata temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. W specjalnym wystąpieniu telewizyjnym poinformował o tym generał Wojciech Jaruzelski. 13 grudnia 1981 roku władzę przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Na jej czele stanął generał Jaruzelski. Zatrzymano działaczy opozycji i Solidarności. Internowano ok. 1o tys. osób. Spacyfikowano 40 z 199 strajkujących w grudniu 1981 r. zakładów. Stan wojenny formalnie zniesiono 22 lipca 1983 r.
Radni powiatowi zostali właśnie powiadomienie o sesji. Odbędzie się ona w ostatni czwartek przed świętami, 19 grudnia. Przygotowano kilka tzw. uchwał czyszczących tegoroczny budżet. O budżecie na przyszły rok radni będą rozmawiali dopiero w styczniu. Za to uchwalą zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Gryfińskiego na lata 2013-2039. Szczegóły programu sesji poniżej.
-Do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Szczecinie wpłynął projekt decyzji o warunkach zabudowy dla hodowli norek amerykańskich. Nie został on jednak uzgodniony. Inwestor złożył zażalenie na postanowienie RDOŚ do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska. Jednak GDOŚ utrzymał nasze postanowienie w mocy - informuje nas Agata Suchta, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. To oznacza, że hodowli norek między Radostowem a Golicami w gminie Cedynia nie będzie.
Młodzi ludzie do 24 roku życia mogą wziąć udział w projekcie i zdobyć międzynarodowe doświadczenie hotelarsko-gastronomiczne. LSJ Agencja Pracy z Europilem z realizują projekt pt. Międzynarodowe kompetencje w branży hotelarskiej. Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbędzie się 17 grudnia 2013 r. o godzinie 14 w budynku Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie. Szczegóły poniżej.
Z możliwości założenia konta w Zintegrowanym Informatorze Pacjenta skorzystało 65 mieszkańców gminy Moryń. We wtorek, 10 grudnia 2013 roku mobilne stanowisko ZIP gościło w Regionalnym Biurze Geoparku w Moryniu.
Stowarzyszenie, które otrzymało w tym roku Bociana - nagrodę starosty gryfińskiego za promocję powiatu - zorganizowało spotkanie wigilijne. Do Karczmy w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) przybyło około 100 członków i zaproszonych gości. Były tradycyjne życzenia, dzielenie sie opłatkiem i śpiewanie kolęd. Goszczono się wigilijnymi potrawami. -W tym roku byliśmy bardzo aktywni. Nasze stowarzyszenie wciąż się rozrasta, przybywa nowych członków. W przyszłym roku planujemy dwa duże wyjazdy: we wrześniu do Rzymu, a na wiosnę kilkudniowe zwiedzanie naszego powiatu- powiedziała Lucyna Żywicka, prezes Zarządu Cedyńskiego Stowarzyszenia Wrzosowe Wzgórza. Zapraszamy do fotorelacji ze spotkania wigilijnego.
Prawie 2,5 tys. strażaków zawodowych i 5 tys. strażaków ochotników zaangażowanych było w udzielanie pomocy podczas huraganu w Zachodniopomorskiem. Od czwartkowego popołudnia do dzisiejszego poranka strażacy interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew i konarów ponad 1500 razy. Wzmocnione były także siły policji. Jak to wyglądało na terenie powiatu gryfińskiego?