Do wypadku doszło dziś na drodze krajowej nr 31 koło przejazdu kolejowego w Nowym Czarnowie. Od strony Nowego Czarnowa kobieta wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i prawdopodobnie nie zauważyła innego volkswagena jadącego od strony Widuchowej. Do zdarzenia doszło ok. godz. 13 i przez dłuższy czas droga na trasie Gryfino-Widuchowa była zablokowana.
Pierwsze pomiary ruchu rowerowego województwa zachodniopomorskiego zakończone. W pięciu miejscach Pomorza Zachodniego, od maja do lipca liczono przejeżdżających rowerzystów z uwzględnieniem kierunku jazdy, płci, przewożenia dziecka w foteliku lub przyczepce oraz wyposażenia w sakwy rowerowe. Pomiary rowerowe to niezbędny krok dla rozwoju turystyki rowerowej w Zachodniopomorskiem i opracowania "Koncepcji sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego”.
Wojewódzki konserwator zabytków ze względu na skargę, która do niego wpłynęła, zajął się niedawno remontem sali ślubów w Urzędzie Gminy w Widuchowej. Sprawa dotyczyła m.in. demontażu płyt wiórowych. Na sesji przy omawianiu tego tematu wójt Anna Kusy-Kłos podjęła temat wcześniejszego remontu budynku urzędu za kadencji Michała Lidwina. Ów budynek jest obiektem zabytkowym i stąd m.in. kłopoty.
Barszcz Sosnowskiego to roślina, która jest bardzo niebezpieczna dla ludzi, a zwłaszcza dzieci. Kontakt z nią powoduje oparzenie skóry, bardzo podobne do oparzenia wrzątkiem, w następstwie tworzą się doskwierające ropne pęcherze gojące się nawet przez kilka lat. Barszcz Sosnowskiego jest szczególnie niebezpieczny w okresie kwitnienia i owocowania, kiedy odnotowuje się wysoką temperaturę powietrza. Wtedy nawet pośredni kontakt z tą rośliną może doprowadzić do poparzenia skóry
Niezwykłego odkrycia dokonali przyrodnicy, a potwierdzili to naukowcy z Polskiej Akademii Nauk. W kwietniu koło Ognicy gm. Widuchowa niedaleko mostu na Rurzycy (prawy dopływ Odry) obywatel Niemiec znalazł martwe zwierzę podobne do wilka. -Od razu przypuszczaliśmy, że to jest szakal, ale oddaliśmy zwierzę do badań genetycznych IBS PAN w Białowieży – mówi Marek Puchalski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie. –U nas wcześniej nie spotkaliśmy tego gatunku – dodaje.
Tegoroczne obchody Święta Policji w Gryfinie odbędą się w dniu 15 lipca 2015 r w auli Starostwa Powiatowego w Gryfinie o godz.13.00. W obchodach udział weźmie komendant wojewódzki policji w Szczecinie insp. Jarosław Sawicki ,samorządowcy powiatu gryfińskiego, przedstawiciele sądu, prokuratury, podmiotów współpracujących z policją oraz policjantki i policjanci a także pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.
Pracowali niemal cały dzień. Chodzi o uszkodzone pobocze i barierki na drodze krajowej nr 31 – krzyżówka Marwice w kierunku Pacholąt. Okazało się, że naprawione zostały tylko barierki. Nadal pobocze jest zniszczone i stoją znaki ostrzegawcze. Od wypadku, gdy zapaliła się koparka, minęły już prawie dwa tygodnie.
Inspekcja Transportu Drogowego będzie kontrolować autobusy przewożące turystów do miejsc letniego wypoczynku. Inspektorów ze Szczecina wesprą koledzy z Wrocławia, którzy przyjadą do naszego województwa z mobilną stacją diagnostyczną. Akcja potrwa do 17 lipca w powiatach gryfickim i kołobrzeskim.
Swój pomysł na przywitanie Flisu ma Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej oraz Stowarzyszenie Nadodrzańskie Klimaty. Flis Odrzański przypłynie do gminy w czwartek, 9 lipca. Jaki program imprezy przygotowano na powitanie?
Wielkoformatowe murale promujące trzeźwość za kierownicą i przypominające o odpowiedzialności, jaka spoczywa na osobach kierujących pojazdami, pojawiły się w Warszawie, Poznaniu, Gdyni oraz Lublinie w ramach drugiej edycji kampanii „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Akcji, prowadzonej przez Związek Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego - Browary Polskie we współpracy z Komendą Główną Policji patronuje Ministerstwo Gospodarki. Swoje poparcie dla inicjatywy wyraziło już ponad 50 instytucji i organizacji z całej Polski.
W niedzielę w Dębogórze utonął 57-letni mieszkaniec tej miejscowości. Najprawdopodobniej przyczyną utonięcia był alkohol. Syn, który był z ojcem nad wodą miał prawie 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jakie stężenie alkoholu miał denat, wykaże sekcja zwłok. Jest to kolejna ofiara alkoholu nad wodą – informuje asp. sztab. Bogumił Prostak, rzecznik prasowy KPP w Gryfinie.
Wybory samorządowe 16 listopada 2014 r. okazały się ciągiem porażek organizacyjnych – od awarii systemu informatycznego, opóźnionego podania wyników do wysokiego odsetka głosów nieważnych. Osiem miesięcy po wyborach Fundacja Batorego prezentuje zbiór analiz i rekomendacji na przyszłość „Co się stało 16 listopada? Wybory samorządowe 2014”.
Dziwne betonowe konstrukcje wożą przez nasz powiat samochody ciężarowe. Okazuje się, że owe konstrukcje zrobione zostały w Chojnie przez firmę Beton. Co to jest? To domy z betonu dla morskich ryb. Takie moduły siedliskowe montuje się też przy okazji zabezpieczenia brzegu morskiego przed erozją.
Z niedzieli na poniedziałek nad naszym powiatem rozpętała się burza. W wielu miejscach nie było prądu. Silny wiatr poprzewracał drzewa. Strażacy musieli interweniować na wielu drogach. Najwięcej szkód było nad ranem między Klępiczem a Cedynią. Tam zostały uszkodzone dwa samochody - renault i fiat.
Jeździli głównie do pożarów, aż do wczorajszego dnia. Było sucho, więc o wzniecenie ognia nietrudno. W ostatnim tygodniu strażacy z powiatu gryfińskiego często wyjeżdżali do ognia. Aż do wczorajszej wieczornej burzy, która poczyniła sporo strat. Szczegóły w raporcie z ostatniego tygodnia przygotowanym przez Powiatową Państwową Straż Pożarną w Gryfinie.