Siadło Dolne oddalone od centrum Szczecina o 12 km stanie się niedługo prawdziwym rajem turystyki i rekreacji wodnej. To tam Gmina Kołbaskowo zagospodaruje teren wzdłuż brzegu Odry Zachodniej. Z infrastruktury skorzystają przede wszystkim kajakarze. W realizacji planów pomogą fundusze RPO WZ 2014-2020. Podpisanie umowy z udziałem marszałka Olgierda Geblewicza oraz wójt Małgorzaty Schwarz zaplanowano na środę, 19 kwietnia 2017 roku w Szczecinie.
Każda Gospodyni posiada swój fartuszek: w groszki, śnieżnobiały z falbanką, w czerwoną lub niebieską krateczkę, z haftem. Bez względu na wzór można z całą pewnością stwierdzić, iż stanowi prawdziwą wizytówkę właścicielki!
Aż 35% Polaków nie czuje się reprezentowanymi przez żadną z partii. Tylko 1% obywateli należy do jakiegoś ugrupowania. Z problemem braku zaufania do partii zmaga się wiele demokratycznych społeczeństw. Jednak u nas idzie on w parze z niewielkim zaangażowaniem obywateli w partyjną działalność. Wydaje się zatem, że warto podjąć temat tego, dlaczego partie są potrzebne? Jakie funkcje odrywają i odgrywać powinny, oraz Co można zrobić, by lepiej służyły demokracji?
„Nadodrzańskie spotkania z historią 2017” - to tytuł konferencji historycznej, której organizatorem są władze gminy Mieszkowice. Spotkanie historyków, regionalistów i pasjonatów dziejów naszego regionu już w najbliższy piątek, 21 kwietnia 2017 .
Chcesz spełnić marzenia i zdobyć koronę najpiękniejszej Polki? Przeżyć niepowtarzalną przygodę? Weź udział w konkursie Miss Ziemi Zachodniopomorskiej.
Pierwszego bociana spotkaliśmy dzisiaj, 15 kwietnia 2017 r. To znak, że wiosna w pełni.
Dzisiejsza Wielka Sobota rozpoczęła się deszczowo. Jednak po południu rozbłysło piękne słońce. To spowodowało, że w wielu miejscach naszego powiatu można było podziwiać na niebie piękne, wielobarwne zjawisko - tęcczę.
W wielu kościołach naszego powiatu wystawiono symboliczny grób Chrystusa. Wartę pełnią najczęściej strażacy. Na zmianę. Wierni do późnych godzin wieczornych odwiedzają w świątyniach owe symboliczne groby. Zmartwychwstanie Chrystusa obwieści dopiero bicie dzwonów i śpiew radosnego Alleluja.
Przypadające w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca Święta Wielkiej Nocy to w naszej narodowej tradycji obchody szczególne, poprzedzone Wielkim Postem oraz całym tygodniem obrzędów religijnych. Budząca się na wiosnę natura oraz krajowa tradycja świętowania powodują, że trudno wyobrazić sobie bardziej radosne i pełne energii święta, co zdecydowanie widać po suto zastawionym wielkanocnym stole.
Okres przedświątecznej gorączki zakupów, biegania po sklepach, a potem czas Świąt Wielkanocnych, kiedy często wyjeżdżamy i odwiedzamy rodziny i najbliższych. Zaaferowani tym wszystkim często zapominamy o najważniejszym: o bezpieczeństwie.
Wielkanocny koszyczek to metafora radości i wiosennej obfitości, która znajduje wyraz w różnorodności smakołyków. Obowiązkową pozycją jest świąteczny baranek. Jedni przygotowują go z cukru, drudzy z ciasta. Nasza propozycja to baranek wykonany na bazie domowego masła, który stanie się ozdobą każdego wielkanocnego stołu.
Wzrok to zmysł, który ma wpływ praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia – również na kwestie żywieniowe. Potrawy, które nam się podobają i wyglądają apetycznie, po prostu bardziej nam smakują. Jak zatem komponować i serwować posiłki, aby pobudzały nasz apetyt już „od pierwszego wejrzenia”?
Chciałabym zainteresować Państwa wydarzeniem, które organizujemy w Szczecinie już po raz piąty. Jest to Polsko-Niemiecki Turniej Eurolingua, który odbędzie się 25 września 2017 w Szczecinie w Zespole Szkół Szczecińskiej Fundacji Talent-Promocja-Postęp przy ul. Taborowej 7 w Dąbiu. W tym roku będzie to turniej polsko-niemiecki, gdyż zdobyliśmy niemieckiego partnera.
-Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia ani poczucia braku przydatności. Pokazujemy osoby starsze przez pryzmat doświadczenia, rzadkich umiejętności, energii, pasji i kompetencji – mówią członkowie Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Fundacja ta od 2013 roku prowadzi autorski program „Oswajanie starości”, który propaguje profilaktykę starzenia się i zachęca osoby starsze do aktywności.
Dzisiaj, 13 kwietnia 2017 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gryfinie podpisano umowę na dofinansowanie projektu Zakładu Aktywności Zawodowej. Konkretnie chodzi o przebudowę i zmiany sposobu użytkowania budynku byłych warsztatów przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie.