Zima jest trudnym okresem zarówno dla kierowców, jak i samochodów. O czym musimy pamiętać? Wielu z nas ogranicza użytkowanie auta ze względu na trudne i zmieniające się warunki atmosferyczne. Faktycznie, niskie temperatury, opady śniegu i deszczu, błoto, śnieg i lód na drogach nie są sprzymierzeńcem kierowców. Jak sobie radzić?
Dokładnie 32 lata temu wprowadzono w Polsce stan wojenny. W specjalnym wystąpieniu telewizyjnym poinformował o tym generał Wojciech Jaruzelski. 13 grudnia 1981 roku władzę przejęła Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego. Na jej czele stanął generał Jaruzelski. Zatrzymano działaczy opozycji i Solidarności. Internowano ok. 1o tys. osób. Spacyfikowano 40 z 199 strajkujących w grudniu 1981 r. zakładów. Stan wojenny formalnie zniesiono 22 lipca 1983 r.
Radni powiatowi zostali właśnie powiadomienie o sesji. Odbędzie się ona w ostatni czwartek przed świętami, 19 grudnia. Przygotowano kilka tzw. uchwał czyszczących tegoroczny budżet. O budżecie na przyszły rok radni będą rozmawiali dopiero w styczniu. Za to uchwalą zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Gryfińskiego na lata 2013-2039. Szczegóły programu sesji poniżej.
Młodzi ludzie do 24 roku życia mogą wziąć udział w projekcie i zdobyć międzynarodowe doświadczenie hotelarsko-gastronomiczne. LSJ Agencja Pracy z Europilem z realizują projekt pt. Międzynarodowe kompetencje w branży hotelarskiej. Spotkanie informacyjno-rekrutacyjne odbędzie się 17 grudnia 2013 r. o godzinie 14 w budynku Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorców w Gryfinie. Szczegóły poniżej.
Prawie 2,5 tys. strażaków zawodowych i 5 tys. strażaków ochotników zaangażowanych było w udzielanie pomocy podczas huraganu w Zachodniopomorskiem. Od czwartkowego popołudnia do dzisiejszego poranka strażacy interweniowali przy usuwaniu powalonych drzew i konarów ponad 1500 razy. Wzmocnione były także siły policji. Jak to wyglądało na terenie powiatu gryfińskiego?
Coraz więcej kradzieży odnotowują policjanci w naszym powiecie. Niestety, coraz częściej sami ułatwiamy złodziejom ich „pracę”. Pamiętajmy, nie zostawiajmy niczego w samochodzie, zwłaszcza gdy z okien może nas ktoś śledzić. Kradzieży na dużą wartość dokonano w Gryfinie w warsztacie przed piekarnią. Poniżej zdarzenia odnotowane przez policję w ciągu ostatnich kilku dni.
To konkurs plastyczny z nagrodami. Pracę trafią na policję! To właśnie Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie zaprasza uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w konkursie plastycznym pod nazwą „Narkotyki - bądź inny, nie bierz". Bezpośrednim organizatorem akcji jest wydział prewencji i ruchu drogowego.
Próbujemy się skontaktować z wiceburmistrzem Trzcińska-Zdroju Józefem Szottem. Przypomnijmy, tydzień temu napisaliśmy o ujawnieniu jego prawdopodobnej współpracy ze służbą bezpieczeństwa w czasach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Miał on zaprzestać działalności jako Hipolit „z powodu zdekonspirowania go przez jednego z rozpracowywanych przez niego figurantów”. Co na to wiceburmistrz i jego pracodawca burmistrz Zbigniew Kitlas?
Drzewo spadło na samochód dwóch pracowników elektrowni Dolna Odra, którzy wracali wczoraj w nocy z pracy. Na szczęście drzewo uszkodziło tylko tył jeepa i mężczyznom nic się nie stało. Choć u nas orkan Ksawery nie wyrządza tylu szkód co nad morzem, to jednak nasz powiat należy do najbardziej poszkodowanych jeśli chodzi o wyłączenia prądu. Nie wszędzie działa sieć komórkowa. Na południu powiatu biało – spadł śnieg.
Dzień 6 grudnia to popularne mikołajki. Jest to szczególny dzień słynący przede wszystkim z obdarowywania. Ale czasami św. Mikołaj przynosi nie tylko prezenty, ale i rózgi. Zastanówmy się zatem kto zasłużył na upominek, a kto na kij. Pobawmy się i zasugerujmy komu ze względu na działalność publiczną przyznać smakołyk, a komu rózgę. Swoje typy wpisujmy w komentarze lub przesyłajcie na adres [email protected]
Mamy komunikat ostrzegawczy Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie. Dotyczy on silnego wiatru, który w porywach moze wiać ponad 100 km na godzinę. Grozi nam też cofka. Jakie podjęto działania? - informuje nas o tym Jacek Skwarzyński. Treść komunikatu poniżej.
W odremontowanym młynie na rzece Rurzycy otworzono Izbę Pamięci w Trzcińsku Zdroju. Obiekt był oddany do użytku z opóźnieniem już podczas tegorocznych Dni Trzcińska. W końcu listopada jednak nastąpiło dopiero uroczyste otwarcie obiektu i wystawy geologicznej „Kamień w krajobrazie i historii Trzcińska-Zdroju”. Młyn powstał w ramach projektu polsko-niemieckiego geoparku „Kraina Polodowcowa nad Odrą”.
Widok umierającego człowieka wpływa na psychikę każdego. Najgorszą akcją, w jakiej ostatnio uczestniczyli strażacy, był wypadek w Tywicy. Przypomnijmy, 28 listopada na prostym odcinku drogi w Tywicy (gmina Banie) kierujący samochodem osobowym opel astra 21-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na prawe pobocze i uderzył w metalową barierkę ochronną. W wyniku zderzenia barierka wbiła się w pojazd, przenikając wnętrze, jednocześnie raniąc kierującego pojazdem młodego mężczyznę w głowę, powodując rozległe obrażenia.
Trwa przebudowa części szpitala tam, gdzie znajduje się roentgen. Starszy model RTG zastąpiony zostanie nowoczesnym, bezpieczniejszym i w pełni cyfrowym aparatem firmy Philips Dura Diagnost Compact. Przeorganizowaniu uległa również rejestracja do lekarzy specjalistów. Znajduje się ona teraz przy wejściu z tyłu budynku szpitala (obok windy).
Józef Szott, wiceburmistrz Trzcińska - Zdroju w czasach PRL miał być tajnym współpracownikiem o pseudonimie Hipolit – tak wynika z kopii pism Biura Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie. Wygląda na to, że współpracował ze Służbą Bezpieczeństwa od 1982 r. do 1989 r. W połowie poprzedniej kadencji samorządu Józef Szott nagle zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej w Trzcińsku - Zdroju i został wiceburmistrzem. Tę funkcję pełni do dziś.