Z okazji 69. rocznicy wkopania pierwszego słupa granicznego w Czelinie zaplanowano uroczystości 2 marca (niedziela). Organizator – Urząd Miejski w Mieszkowicach przygotował przejazd autokarem z Mieszkowic. Uroczystości rozpoczną się mszą w Czelinie o godz. 11, a wyjazd autokaru przewidziano pół godziny wcześniej. Poniżej przedstawiamy program.
Zwiedzić Nowa Amerikę gratis – to tylko możliwe podczas niedzielnej (godz. 14) prezentacji „Od źródeł Nysy do ujścia Piany, Świny i Dziwny”. Wtedy w Gryfińskim Domu Kultury w ramach 8. Gryfińskiego Festiwalu Miejsc i Podróży możesz załatwić sobie dostawę nieodpłatnego polsko-niemieckiego przewodnika po Nowej Americe.
SUPERWOMAN na rynku pracy. Czas na kobiety 2014 – to tytuł mającej się odbyć w najbliższą środę debaty połączonej z warsztatami. Niełatwo być SUPERWOMAN w realiach współczesnego świata i szalonego tempa, gdzie kariera i praca zawodowa stanowią integralną część życia. Warto zatem skorzystać z propozycji Konfederacji Lewiatan i Stowarzyszenie Kongres Kobiet.
Konferencję prasową otworzył przewodniczący powiatowego koła PIS Paweł Mucha, krótko przedstawiając nowo przyjęty ogólnopolski program Prawa i Sprawiedliwości. Główne zadania programu to: zdrowie-rodzina-praca. Stworzenie Ministerstwa Rodzinnego, troska o bezpieczeństwo energetyczne, „odnowienie” stoczni, większe zainteresowanie problemami, z jakimi borykają się powiaty i gminy.
Przemysław Lewandowski, Janusz Janiszewski, Elżbieta Olszewska, Eliza Hołubowska, Tadek Wasilewski, Urszula Kwietniewska-Łacny, Andrzej Urbański i Marian Anklewicz to tylko niektóre gryfińskie osoby, które pojawią się w przewodniku turystycznym o Nowej Americe. Związane z Gryfinem będą informacje o głazie miłości, budynku wolności, najmniejszym mieszkaniu i Wodniku wynurzającym się z… Odery - o tym wszystkim będzie podczas niedzielnej prezentacji Włóczykija w Gryfińskim Domu Kultury o godz. 14.
Jeden zniszczył telewizor w świetlicy. Drugi rzucał kamieniami w auto. No i nadal policja łapie nietrzeźwych kierowców. Co wydarzyło się w ostatnim czasie na terenie naszego powiatu – czytaj w raporcie policji.
Na dziś w Gryfinie zaplanowano spotkanie marszałka województwa zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza z burmistrzami i wójtami gmin oraz miast powiatu gryfińskiego. Zebranie dotyczy konsultacji w nowej pespektywie Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Kontynuujemy cykl artykułów prezentujący działalność domów kultury podczas ferii. Co proponują na dziś, 20 lutego? – zapraszamy do przeglądu działalności ośrodków kultury w naszym powiecie.
Do domów kultury i świetlic mogą udać się dzieci i młodzież w naszym powiecie. Wszystkie placówki pracują pełną parą. A co dziś? – zapraszamy do przeglądu działalności ośrodków kultury w naszym powiecie.
Siedemnasty lutego to Światowy Dzień Kota oraz wszystkich tych, którzy szanują i dbają o te zwierzęta. Z okazji święta futrzaków odwiedziłam lecznicę przy ul. Łużyckiej w Gryfinie. Byłam także na szczecińskim pokazie kotów rasowych w niedzielę.
Kilkanaście interwencji mieli strażacy w ubiegłym tygodniu. Najczęstszymi powodami wyjazdów były pożary sadzy w kominie: w Chojnie, Binowie, Wełtyniu i Widuchowej. Gdzie jeszcze interweniowali strażacy? – czytaj poniżej w raporcie KPPSP w Gryfinie.
Domy kultury i świetlice działające na terenie naszego powiatu przygotowały program dla dzieci i młodzieży. Gryfiński Dom Kultury przygotował program „Artystyczne podróże”. W Moryniu to cykl spotkań i wyjazdów „Twórczo i bezpiecznie”. A w Trzcińsku bez specjalnej nazwy, ale dziś atrakcji co nie miara.
Już od poniedziałku, 17 lutego we wszystkich szkołach województwa zachodniopomorskiego rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe. Jak zwykle we wszystkich placówkach przypomina się uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku. Także w Szkole Podstawowej im. księcia Barnima I w Żabnicy uczniowie mieli okazję do przypomnienia sobie najważniejszych zasad bezpiecznych zabaw podczas ferii.
Co mogą robić dzieci podczas ferii na południu naszego powiatu? Wzorem zajęć ubiegłorocznych Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach zaprasza dzieci na zajęcia, które będą odbywać się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 15. Podczas zajęć najmłodsi będą mieli okazję poznać różne techniki plastyczne. MGOK przygotuje premierowe przedstawienie, które połączy ze sobą słowo mówione, muzykę i taniec.
Dzień 14 lutego to święto Walentego, patrona zakochanych. Zakochani tego dnia robią wszystko, by sprawić przyjemność i radość ukochanej osobie. Najczęściej kupujemy kwiaty, prezent… Co zrobić, jeśli nie mamy pomysłu na prezent lub nie chcemy kupować słodyczy albo nie stać nas na coś bardzo efektownego?