W tych i innych akcjach udział brali strażacy zawodowi z Gryfina i ochotnicy z OSP w różnych miejscach powiatu gryfińskiego.
Debatę oświatową pod hasłem „Edukacja z wiatrem w żaglach. Kurs na rozwój” zorganizowano w siedzibie starostwa powiatowego w Gryfinie. To wydarzenie stanowiło część cyklu debat poświęconych tematyce edukacji, zainicjowanego przez zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Gospodarzem tego spotkania była starosta Ewa Dudar, a w debacie wzięli udział przedstawiciele samorządów oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu gryfińskiego, którzy podjęli dyskusję na temat aktualnych wyzwań i przyszłości systemu oświaty.
Na zaproszenie starosty gryfińskiej Ewy Dudar w Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane w związku z wrześniowym zagrożeniem powodziowym. W wydarzeniu uczestniczyli włodarze gmin położonych nad Odrą (Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Widuchowa i Gryfino), sołtysi, przedstawiciele zespołów zarządzania kryzysowego, a także komendant powiatowy PSP, komendant powiatowy policji oraz wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP.
Cmentarze w naszym regionie mają metrykę sięgająca co najwyżej 1945 r. Cmentarzyska są wokół kościołów, ale zwykle od wieków już nieczynne. W innych miejscach jak w Gryfinie czy Chojnie są parkami. Jednak w Polsce są cmentarze mające długą metrykę.
Ruszamy na cmentarze w całej Polsce. Razem z nami policjanci ruszyli z akcją Znicz. Ile zapłacimy za paliwo i przy jakiej pogodzie będziemy podróżowali?
Dwie skargi na sołtyskę (która jest także radną powiatową) i dwa różne rozstrzygnięcia. Do tego dziwny tryb rozpatrywania sprawy przewodniczącego. Było też o dodatkowych zajęciach dla dzieci.
Powiatowe Centra Zdrowia. Tak będą mogły być przekształcane szpitale powiatowe. PCZ-ty odciążą je w przypadkach, które nie wymagają leżenia na oddziałach.
Odeszli, pozostawiając najbliższych w nieutulonym smutku i żałobie. Pogrzeby osób, które zmarły w ostatnich dniach, zaplanowano w bieżącym tygodniu.
Taka opcja jest w Gryfinie, Chojnie, Baniach czy Mieszkowicach. Interes kwitnie w ostatnich dniach. Powód jest oczywisty: zbliża się 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych.
Z segregowaniem tych odpadów wciąż nie idzie nam najlepiej. Bioodpady to nawet 30 proc. wszystkich zbieranych odpadów komunalnych. Tyle że często nie wiemy, co powinno do nich trafić.
W powiecie gryfińskim nie ma mniej zagrożonych miejscowości smogiem. Niemal wszędzie pali się węglem, a w mniejszym stopniu gazem czy olejem opałowym. Gdy jest tak bezwietrznie i mgliście to tworzy się smog. A on jest groźny dla zdrowia.
Miniony tydzień był spokojny, ale do czasu. Nagle przez trzy dni z rzędu strażacy zostali wezwani do usuwania skutków aż pięciu wypadków na terenie powiatu gryfińskiego.
Gminy nie przygotowują się specjalnie do obowiązku segregowania nowego rodzaju odpadów: tekstyliów. A co jak z jedną starą koszulą i kocem nie będzie nam się chciało jechać przez całe miasto, żeby oddać ją do PSZOK. Jeśli tak zostanie, skończy silę wielką klapą i społeczną awanturą.
Tutaj słowa i muzyka brzmią wyjątkowo. Zastanawiasz się jak spędzić niedzielne popołudnie? Jest zaproszenie na niezwykły koncert. Wstęp wolny.