W związku z „Dniem Ziemi” postanowiliśmy w tym roku zmienić konwencję akcji. Uczniowie z klas VI, jako modelki i modele, zaprezentowali kolekcje w duchu recyklingu. W Szkole Podstawowej nr 2 można było podziwiać najnowsze trendy w świecie mody ekologicznej.
Prosimy mieszkańców o głosy, bo cały czas walczymy o nowy plac zabaw dla Gryfina. Prosi cała społeczność przedszkola, czyli pracownicy, rodzice, dzieci – apeluje Małgorzata Jabłońska, dyrektor Przedszkola nr 1 im. Krasnala Hałabały w Gryfinie. -Ozorków, który rywalizuje z nami, zdobywa coraz więcej głosów, a Głuchołazy od czterech dni włączyły się do rywalizacji i przybywa im po 200 głosów dziennie. Spadamy w rankingu miast. Głosujcie, każdy głos przybliża nas do zwycięstwa. Wysyłajcie SMS-y o treści PLAC.43 pod numer 7155. Zjednoczmy siły w słusznej sprawie i walczmy do końca! – przekonuje dyrektor
Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Mieczysław Sawaryn, wiceprzewodniczący Paweł Nikitiński oraz radny Krzysztof Hładki złożyli interpelację, aby dowiedzieć się ile gmina wydała pieniędzy na kancelarie prawne w sporze podatkowym z Polską Grupą Energetyczną. Sprawa trwa od 6 lat. Okazuje się, że wydano do tej pory ok. 1, 5 mln zł. A to nie koniec wydatków na spór w sprawie podatku od elektrowni Dolna Odra.
Zakład Komunalny w Trzcińsku-Zdroju kierowany przez Bartłomieja Wróbla oraz Wiesława Miler, Józef Błaż, sklep spożywczy Kiwi S.C. (właściciel Anna Adamczyk) i grupa teatralna Gliptykos działająca przy Gryfińskim Domu Kultury otrzymali na ostatniej sesji Rady Powiatu w Gryfinie wyróżnienia za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych. Dyplomy wręczali starosta Wojciech Konarski i przewodnicząca rady powiatu Gabriela Kotowicz.
II Turniej Piłkarski z udziałem zaproszonych drużyn ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy odbył się w ostatni piątek (26.04.2013 r.) w Szkole Podstawowej w Radziszewie. Imprezę rozpoczęła wspólna rozgrzewka, którą poprowadziła uczennica klasy VI Karolina Szubert. Nagłośnienia i muzykę oraz swojego głosu użyczył nam p. Tadek Wasilewski animator kultury w świetlicy wiejskiej „Zagroda” w Daleszewie. Po rozgrzewce w sportowych nastrojach najmłodsi uczniowie z klas I-III przystąpili do rozgrywek.
Już we wtorek rusza międzynarodowy rajd motocyklowy śladami Świętego Wojciecha. Rajd prowadzi ksiądz Jan Zalewski z Danii, rodem z Gryfina. Początek w Chojnie o godz. 17 przed ratuszem. Następnie rajdowicze udadzą się przez Czachów do Cedyni, a potem do Morynia. Tego dnia zakończą wyprawę w kościele w Moryniu Apelem Jasnogórskim. Rano ruszą do Siekierek znowu przez Cedynię. Oto co o patronie rajdu napisał ks. Jan Zalewski:
Gryfiński Klub Emeryta i Rencisty Senior świętował trzecią rocznicę działalności. Większość jego działaczy wywodzi się z nieistniejącego już klubu „Nestor”, którego pomysłodawcą przed 13 lat był gryfiński artysta Tadek Wasilewski, do dzisiaj współpracujący z lokalnymi animatorami. Spotkanie odbyło się w klubie Spółdzielni Mieszkaniowej Regalica na Górnym Tarasie w Gryfinie.
Miesiąc kwiecień w Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie upłynął pod hasłem realizowanego projektu „Segregujesz - Zyskujesz”. Szereg działań edukacyjno - ekologicznych przeprowadzonych we wszystkich klasach miał na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest zbieranie odpadów oraz dlaczego warto je segregować. W ramach programu odbyły się liczne konkursy: plastyczny, w którym uczniowie pokazywali świat pełen śmieci i taki, w którym przyroda może „czuć się bezpieczna” oraz techniczny – „Mamy rady na odpady”. Dzięki temu ostatniemu można było podziwiać zabawki wykonane z surowców wtórnych. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz mody ekologicznej.
Jeszcze nie wrócili z rajdu, a my już mamy zdjęcia ze startu Gryfińskich Rajdów Rowerowych. Zapraszamy do krótkiej relacji i fotorelacji. Na starcie stanęło ok. 70 uczestników. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Republika Międzyodrza.
W Gryfińskim Domu Kultury odbywał się dziś (w piątek) przegląd amatorskich zespołów teatralnych. Cieszy fakt, że istnieją jeszcze zapaleńcy, zakochani w teatrze i usiłujący tym zapałem zarazić nie tylko młodzież, ale również dzieciaki. „Zabawa” w teatr to przyjemność, pasja i edukacja.
Sukces jest to coś, co prawie każdy chciałby osiągnąć, lecz nie każdemu się to udaje i nie dla każdego to słowo ma jednakowe znaczenie. Droga do sukcesu nie zawsze jest łatwa i prosta. Przede wszystkim potrzebna jest nie tylko przebojowość, wiedza, ale przede wszystkim praca. Warto, żeby w tym „biegu” po sukces po drodze nie zgubić człowieka i jego spraw - powiedziała Teresa Duniec- Łuksza.
Organizatorzy tytułowej akcji rozdali mieszkańcom miasta 100 książek, ponadto nawiązywali rozmowy na temat przyszłości i kierunku rozwoju miasta i gminy Gryfino. Dokładnie we wtorek, 23 kwietnia członkowie gryfińskiego SLD oraz Federacji Młodych Socjaldemokratów zorganizowali na placu Barnima akcję „Książka zamiast marihuany". Gryfińska lewica uczciła w ten sposób międzynarodowy Dzień Książki.
Okazuje się, że Polacy doceniają zarówno smak kaszy, jak i fakt, że jest zdrowa. To właśnie na te dwie cechy, jako główne powody spożywania kaszy, wskazywano najczęściej w ogólnopolskim badaniu przeprowadzonym na potrzeby kampanii „Lubię kaszę – kasza na stół, na zdrowie, na co dzień”. Jak wynika z badań przeprowadzonych na potrzeby kampanii „Lubię kaszę…”, Polacy jedzą kaszę, gdyż jest zdrowa (77 proc. wskazań) i smaczna (76 proc.). Część ankietowanych doceniła również to, że jest syta oraz wskazała na różnorodność rodzajów kaszy. Powracamy do promowania kaszy.
Dziś (25 kwietnia 2013 r.) Sąd Rejonowy Szczecin-Centrum nakazał usunięcie Adama Baranowskiego, właściciela firmy Apexim oraz innych osób go reprezentujących wraz z ich rzeczami z działki, na której stoi stacja paliw Setpol w Krajniku Dolnym.
Z braku podjęcia decyzji o interwencji w Krajniku Dolnym tłumaczyli się dziś na sesji Rady Powiatu w Gryfinie Artur Pęcak, zastępca prokuratora rejonowego oraz Andrzej Stechnij, komendant powiatowy policji. Chodzi o sprawę siłowego zajęcia stacji Setpolu przez wynajętą grupę ochroniarzy na zlecenie firmy Apexim.