Fundacja Normalnie w dniach 15 listopada i 2 grudnia 2024 organizuje ostatnie bezpłatne warsztaty on-line o zatrudnianiu osób z epilepsją adresowane do zachodniopomorskich pracodawców i pracowników. Na warsztatach będzie można usłyszeć o dofinansowaniach na zatrudnienie osoby z niepełnosprawnością, jak również o tworzeniu miejsc pracy przyjaznych osobom z epilepsją.
Gmina Cedynia, Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu oraz Muzeum Regionalne w Cedyni zaprosili mieszkańców na obchody 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, które odbyły się 11 listopada 2024 roku.
Pracowite cztery dni mieli strażacy. Niestety niektóre pożary mogą świadczyć o podpaleniach. Krzesła na stadionie nie są samopalne...
Są tradycyjne wydarzenia, ale też nowe elementy obchodów. W sumie jest podobnie, jak w poprzednich latach. W wielu gminach powiatu gryfińskiego Narodowe Święto Niepodległości organizowane jest bardzo podobnie.
Pożar sadzy w kominie jest bardzo niebezpieczny, może wytworzyć temperaturę nawet do 1200 °C, spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia. Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu. Dzisiaj 10 listopada 2024 r. tuż przed godz. 20 straż została zaalarmowana o pożarze przewodu kominowego.
To będzie pierwszy park narodowy w Polsce jaki powstał od ćwierć wieku. Prezentacja założeń parku i form reklamy odbyła się ona dziś w Warszawie z udziałem ministry Paulina Hennig-Kloski i wiceminister Mikołaja Dorożały. Byli też samorządowcy powiatu gryfińskiego i media z Pomorza Zachodniego.
Akcje przeprowadzili na Międzyodrzu, gdzie też wpuścili ryby. Ogółem 1,5 mln sztuk zarybiono Odrę i jej dopływy! Szczupaki, sandacze, brzany, cert i jazie mają szansę pomóc rzece się odrodzić po katastrofie. Teraz mają rosnąć w bezpiecznych siedliskach, uczyć się zdobywać pokarm i dać nowe życie wodnym ekosystemom.
Nowy ordynator oddziału chirurgicznego Szpitala Powiatowego w Gryfinie, to nowe porządki i ciekawe pomysły. Dla pacjentów organizowane są otwarte drzwi w kwestii konsultacji chirurgicznej. Szczegóły w komunikacie poniżej.
Odeszli, pozostawiając najbliższych w nieutulonym smutku i żałobie. Pogrzeby osób, które zmarły w ostatnich dniach, zaplanowano w bieżącym tygodniu.
Debatę oświatową pod hasłem „Edukacja z wiatrem w żaglach. Kurs na rozwój” zorganizowano w siedzibie starostwa powiatowego w Gryfinie. To wydarzenie stanowiło część cyklu debat poświęconych tematyce edukacji, zainicjowanego przez zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Gospodarzem tego spotkania była starosta Ewa Dudar, a w debacie wzięli udział przedstawiciele samorządów oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu gryfińskiego, którzy podjęli dyskusję na temat aktualnych wyzwań i przyszłości systemu oświaty.
Na zaproszenie starosty gryfińskiej Ewy Dudar w Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane w związku z wrześniowym zagrożeniem powodziowym. W wydarzeniu uczestniczyli włodarze gmin położonych nad Odrą (Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Widuchowa i Gryfino), sołtysi, przedstawiciele zespołów zarządzania kryzysowego, a także komendant powiatowy PSP, komendant powiatowy policji oraz wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP.
Odeszli, pozostawiając najbliższych w nieutulonym smutku i żałobie. Pogrzeby osób, które zmarły w ostatnich dniach, zaplanowano w nadchodzącym tygodniu.
Cmentarze w naszym regionie mają metrykę sięgająca co najwyżej 1945 r. Cmentarzyska są wokół kościołów, ale zwykle od wieków już nieczynne. W innych miejscach jak w Gryfinie czy Chojnie są parkami. Jednak w Polsce są cmentarze mające długą metrykę.
Z segregowaniem tych odpadów wciąż nie idzie nam najlepiej. Bioodpady to nawet 30 proc. wszystkich zbieranych odpadów komunalnych. Tyle że często nie wiemy, co powinno do nich trafić.