Gminny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Widuchowej informuje, że w podczas 25. Finału WOŚP, który odbył się 15 stycznia 2017 r. zebrano kilka tysięcy złotych więcej niż w ubiegłym roku.
Wraz z rozpoczęciem lodołamania na dolnej Odrze, lodołamacze zaczynają pracę z reguły od jeziora Dąbie w Szczecinie, będącego odbiornikiem kry lodowej z rzeki Odry i Warty. Następnie po wyłamaniu na jeziorze w lodzie rynny, lodołamacze kierowane są w górę rzeki. W miarę przemieszczania się czołówki lodołamaczy w górę, do akcji włączane są kolejne lodołamacze liniowe, mające za zadanie rozbijanie dużych skupisk lodu na mniejsze elementy i niedopuszczenie do zatrzymania się spływającej kry lodowej.
„Bezpieczna Polska” - pod takim hasłem w sobotę, 14 stycznia 2017 r. odbyła się na Jasnych Błoniach w Szczecinie impreza plenerowa. Zorganizowano ją w związku z sobotnim oficjalnym powitaniem w Żaganiu amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej.
Impreza rusza 15 stycznia o godz. 16.00 w Zespole Szkół w Widuchowej. Najpierw będą występy artystyczno-wokalne uczniów. Potem od 16.30 do 18.00 maraton zumby poprowadzą Magda Janusz, Iza Karapulka i Paulina Radke, DJ. Marcin Gruszczyński. O 18:00 licytacja symboli WOŚP, a o 20.00 światełko do nieba - pokaz fajerwerków.
Rusza tegoroczna kwalifikacja wojskowa. Będzie trwała od 30 stycznia do 28 kwietnia 2017 r. Obejmie około 240 tysięcy osób – przede wszystkim mężczyzn urodzonych w 1998 roku. Kwalifikację przeprowadzą wojewodowie przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień oraz starostów, wójtów, burmistrzów (prezydentów miast).
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Szczecinie poinformował dzisiaj, 12 stycznia 2017 r. o występujących zjawiskach lodowych. Cztery polskie lodołamacze oczekują w pogotowiu w Szczecinie i Gryfinie, a 6 niemieckich lodołamaczy pozostaje w gotowości do pracy na terenie RFN (Hohensaaten).
Osoby zainteresowane ochotniczą służbą wojskową, w tym nową formą służby w Wojskach Obrony Terytorialnej zapraszamy do punktu informacyjnego. Punkt będzie czynny w sobotę (14 stycznia), w godz. 12.00-17.00 podczas imprezy „Bezpieczna Polska” na Jasnych Błoniach w Szczecinie.
Do 3 lutego br. można składać wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonych w województwie zachodniopomorskim. Pula konkursu to ponad milion złotych.
-Czy redakcja igryfino może dowiedzieć się czegoś na temat odstrzału bobrów? Pytam o to ze względu na to, iż mam problem z tymi intruzami na swojej posesji. Inni w okolicy też narzekają na zniszczenia poczynione przez bobry. Podcinają w sadach drzewa, które spadają na ogrodzenia. Słyszałam, że mają być odstrzały bobrów, ale nie wiem kiedy i w jakich rejonach – napisała do nas pani Sylwia i przysłała kilka zdjęć. Obiecaliśmy, że o sprawę zapytamy w Nadleśnictwie Gryfino.
Po obfitych popołudniowych opadach śniegu drogi zrobiły się śliskie. Nie wszytkie zostały odśnieżone. To powoduje utrudnienia na drogach. Biały bus nie dostosował prędkości i wylądował w rowie za Krzypnica w stronę Dębogóry na granicy gmin Gryfino i Widuchowa.
Wniosek złożyły Fieldon Investments Sp. z o.o., Wiatromill Sp. k. z Warszawy. Starosta gryfiński wydał decyzję o udzieleniu pozwolenia na budowę zespołu elektrowni wiatrowych Widuchowa. Chodzi o trzy elektrownie wiatrowe wraz z placami montażowymi, dojazdami i zjazdami.
14 stycznia w Żaganiu odbędzie się oficjalne powitanie amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Z tej okazji w 16 polskich miastach, w tym w Szczecinie odbędą się imprezy plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”.
Dziś, 10 stycznia 2017 roku odbyło się drugie z serii spotkań w ramach Projektu Aktywizacji Sensoryczno - Motorycznej „Bawię się, doświadczam, rozwijam”, który realizowany jest w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie. Tym razem postanowiliśmy wykorzystać aurę i zabrać dzieci na śnieg.
- Bronimy samorządu terytorialnego w Polsce. Rok 2016 był pełzającym zamachem na samorządy, ten rok to już marsz i będzie on przyspieszał – wyjaśniał marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej poświęconej rządowym planom zmian w Prawie ochrony środowiska. Samorządy alarmują, że utracą wpływ na kreowanie polityki ochrony środowiska w regionach. Tuż po konferencji radni Zachodniopomorskiego Sejmiku przyjęli stanowisko z apelem do rządu o zaprzestanie wspierania proponowanych zmian.
Komisariat Policji w Chojnie poszukuje zaginionego Zenona Lecha. To 51-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zameldowania. Ostatnio przebywał w Myśliborzu. Zaginiony ostatni raz był widziany w Troszynie, gm. Mieszkowice. Nie nawiązał kontaktu z rodziną i do chwili obecnej jego miejsce pobytu jest nieznane.