-Życzę wam abyście każdego dnia podczas każdej służby wracali bezpiecznie do domu. I aby w domu był zawsze ktoś, kto będzie się cieszył z waszego powrotu – powiedział do policjantów Kazimierz Piotrowski, komendant powiatowy policji w Gryfinie podczas dzisiejszych obchodów święta policji.
- Kierowca mazdy, jadąc od strony Gryfina w kierunku Chojny, nie dostosował prędkości do warunków na drodze. W wyniku tego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w ogrodzenie pobliskiej posesji. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że kierujący był pod wpływem alkoholu. Na dodatek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, a auto nie było dopuszczone do ruchu - informuje asp. sztab. Grzegorz Klimek, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie.
Przyszły Zakład Aktywności Zawodowej ma wykonawcę i komitet honorowy. Podpisanie umowy z wykonawcą na zadanie „Przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku przy ulicy Łużyckiej 91 w Gryfinie na Zakład Aktywności Zawodowej” było jednym z najważniejszych punktów posiedzenia Zarządu Powiatu 6 lipca 2017 r.
Z okazji Święta Policji dzisiaj, 7 lipca 2017 roku, po godz. 13.00 rozpoczęła się w Gryfinie uroczysta akademia z udziałem komendanta wojewódzkiego. Uroczystość miała odbyć się przed Komendą Powiatową Policji. Jednak ze względu na opady deszczu akademię przeniesiono do auli Starostwa Powiatowego.
Będzie gdzie pojeździć rowerem i popływać kajakiem, a to tylko wstęp do wypoczynku połączonego z poznawaniem unikalnej przyrody na Pomorzu Zachodnim i w Meklemburgii Pomorzu Przednim. Prowadzone przez Zachodniopomorskie Parki Krajobrazowe projekty „Przystosowanie mostu europejskiego Siekierki - Neurüdnizt do ruchu turystycznego” oraz „Zrównoważona turystyka wodna w unikalnej Dolinie Dolnej Odry” dostały zielone światło i gwarancję finansowania z Programu INTERREG.
Dwudziesty drugi raz wyruszył Flis Odrzański. Wczoraj dotarł do Gozdowic (gm. Mieszkowice), Bielinka (gm. Cedynia) oraz Widuchowej. Dzisiaj, 6 lipca 2017 r. gościliśmy flisaków w Gryfinie.
W akcji uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej oraz samochód operacyjny z KP PSP Gryfino. Dzisiaj, 6 lipca 2017 r. około godziny 14:30 jednostki zostały zadysponowane do pożaru zboża na pniu w miejscowości Żarczyn (gm. Widuchowa).
-Przychodzi mieszkaniec do urzędu i pyta, czy jest program na usunięcie eternitu. Mówię „tak”. On mnie pyta: „To wy mi nowy dach założycie?”. Odpowiadam „nie”. A on na to : „To ja p…” – opowiada Jerzy Zgoda, sekretarz gminy Banie. W gminie Stare Czarnowo dostali właśnie pieniądze na usuwanie azbestu.
Realizacja projektu „Poprawa dostępu kolejowego do portów morskich w Szczecinie i Świnoujściu” będzie miała wpływ na nasze połączenia ze Szczecinem i Świnoujściem. Uroczyste podpisanie odbyło się 4 lipca br. w szczecińskim porcie. Projekt zakłada modernizację torów kolejowych w okolicy Szczecin Port Centralny, przez który jedziemy z Gryfina do stolicy naszego województwa.
Lepiej niż przed rokiem, lepiej niż w szczycie sezonu. Niemal co czwarty pracodawca z Pomorza Zachodniego planuje zwiększyć zatrudnienie w III kwartale bieżącego roku. To kolejne optymistyczne dane dotyczące rynku pracy na Pomorzu Zachodnim, które - przypomnijmy - notuje najniższe w historii wskaźniki dotyczące bezrobocia. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie szacuje, że w czerwcu 2017 r. bezrobocie w Zachodniopomorskiem wyniosło ok. 9,3%.
Od 1 lipca 2017 zaczęły obowiązywać nowe przepisy dotyczące sposobu segregacji odpadów. W tym dniu wszedł w życie Wspólny System Segregacji Odpadów (WSSO), według którego wszelkie odpady dzieli się na 4 główne kategorie. Na tych zasadach odbywać ma się również selektywna ich zbiórka, dzięki czemu więcej odpadów będzie poddawane recyklingowi. Co ta zmiana oznacza dla przeciętnego Kowalskiego?
Chodzicie z waszymi pociechami na plażę albo odwiedzacie z dziećmi duże centra handlowe? W niektórych nadmorskich miejscowościach ratownicy rozdają opaski, na których możecie umieścić swój numer telefonu. Dzieciaki gubią się zwłaszcza na plaży i w dużych sklepach. Dzięki takiej opasce służby mogą szybko odnaleźć rodzica. Opaski są wodoodporne i mają przydatną funkcję indykatora promieniowania UV.
Wiosenna edycja akcji „Granatowo-bordowa krew” dobiegła końca. Od lutego do maja oddawaliście składniki krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, a w nagrodę otrzymywaliście od nas bilety na mecze Pogoni. Dziś ogłaszamy finalne wyniki akcji i nagradzamy ponownie. Tym razem najhojniejszych dawców w kategorii mężczyzn i kobiet - informuje za naszym pośrednictwem Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin.
Wychodzimy w region z akcją "Bitwy powiatów". Kierowana jest do kibiców mieszkających w regionie, poza Szczecinem. Już 14 lipca 2017 r. zainaugurujemy nowy sezon ligowy w Szczecinie. Na początek Portowcy zagrają z krakowską Wisłą. Trwa sprzedaż biletów na ten mecz, ale niektórzy będą mogli zakupić wejściówkę znacznie taniej. To dzięki akcji „Bitwy Powiatów”, którą właśnie zaczynamy! – informuje za pośrednictwem igryfino Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni Szczecin S.A.
Jutro (we wtorek, 4 lipca) zostanie podpisana umowa dotycząca projektu poprawy dostępu kolejowego do portów morskich Szczecin i Świnoujście. Projekt o wartości ponad 141 mln euro uzyskał dofinansowanie ze środków Programu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF) w wysokości prawie 120 mln euro.