Nazywam się Beata Łapecińska. 13 listopada 2024 r. o godzinie 19 w Gryfińskim Domu Kultury odbędzie się akcja charytatywna dla mojej córeczki Natalii. Natalia ma 15 lat. Od urodzenia na skutek niedotlenienia okołoporodowego choruje na dziecięce porażenie mózgowe pod postacią niedowładu prawostronnego oraz epilepsję ogniskową...
Michałek Zbierski z Gryfina ma zaledwie 4 miesiące. Okazuje się, że jedno uszko chłopczyka się nie wykształciło, a kanał słuchowy jest całkowicie zarośnięty. Michaś nie słyszy na to uszko. Potrzebna jest operacja - rekonstrukcja małżowiny usznej oraz otwarcie kanału słuchowego.
Według szacunków Stowarzyszenia Polski Recykling po tegorocznych obchodach Wszystkich Świętych polskie cmentarze mogą „wyprodukować” aż 120 tys. ton odpadów.
W tych i innych akcjach udział brali strażacy zawodowi z Gryfina i ochotnicy z OSP w różnych miejscach powiatu gryfińskiego.
Zorganizowali niecodzienną akcję, podczas której mieszkańcy razem z najmłodszymi członkami społeczności posadzili drzewka owocowe wzdłuż drogi dojazdowej do miejscowości. Inicjatywa ta ma na celu nie tylko ozdobienie krajobrazu, ale także wspieranie lokalnej przyrody poprzez stworzenie naturalnego siedliska dla owadów i innych zwierząt.
Debatę oświatową pod hasłem „Edukacja z wiatrem w żaglach. Kurs na rozwój” zorganizowano w siedzibie starostwa powiatowego w Gryfinie. To wydarzenie stanowiło część cyklu debat poświęconych tematyce edukacji, zainicjowanego przez zachodniopomorskiego kuratora oświaty. Gospodarzem tego spotkania była starosta Ewa Dudar, a w debacie wzięli udział przedstawiciele samorządów oraz dyrektorzy szkół z terenu powiatu gryfińskiego, którzy podjęli dyskusję na temat aktualnych wyzwań i przyszłości systemu oświaty.
Na zaproszenie starosty gryfińskiej Ewy Dudar w Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyło się spotkanie podsumowujące działania podejmowane w związku z wrześniowym zagrożeniem powodziowym. W wydarzeniu uczestniczyli włodarze gmin położonych nad Odrą (Mieszkowice, Cedynia, Chojna, Widuchowa i Gryfino), sołtysi, przedstawiciele zespołów zarządzania kryzysowego, a także komendant powiatowy PSP, komendant powiatowy policji oraz wiceprezes Wojewódzkiego Związku OSP.
Odeszli, pozostawiając najbliższych w nieutulonym smutku i żałobie. Pogrzeby osób, które zmarły w ostatnich dniach, zaplanowano w nadchodzącym tygodniu.
Transformacja energetyczna obejmuje szerokie grono interesariuszy. W centrum procesu znajdują się spółki węglowe i energetyczne oraz regiony, w których działają kopalnie i elektrownie. Proces angażuje związki zawodowe i w dużym stopniu dotyka samych pracowników. Czy tak ogromne przedsięwzięcie uda się realizować w duchu współpracy?
Cmentarze w naszym regionie mają metrykę sięgająca co najwyżej 1945 r. Cmentarzyska są wokół kościołów, ale zwykle od wieków już nieczynne. W innych miejscach jak w Gryfinie czy Chojnie są parkami. Jednak w Polsce są cmentarze mające długą metrykę.
Stanowisko kierowania komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Gryfinie zostało powiadomione o pożarze lokomotywy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano służby ratownicze. Pożar spowodował spore zadymienie w kabinie maszynisty.
Z zewnątrz to masywne bryły z kominami. A co skrywają w środku? Maszyneria jest made in USA. Wszak robiła to amerykańska General Electric. Zajrzeliśmy z kamerą do bloku gazowo-parowego.
O tej porze zupełnie się nie spodziewał drogówki. Gdy go zatrzymali miał 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To oznacza, że popełnił wykroczenie.
Grupa PGE realizuje w Gryfinie projekt budowy nowoczesnej elektrowni gazowo-parowej o mocy 1366 MW, która zastąpi wysokoemisyjne bloki węglowe Elektrowni Dolna Odra. Dzisiaj 29 października 2024 r. na terenie PGE Gryfino Dolna Odra organizowano uroczystość przekazania do eksploatacji elektrowni gazowo-parowej w Polsce o mocy 1366 MW.
Pod Gryfinem zakończono budowę nowoczesnej elektrowni gazowo-parowej o mocy 1366 MW zrealizował właśnie Grupa PGE. Gazówka zastąpi wysokoemisyjne bloki węglowe Elektrowni Dolna Odra.