Wzrok to zmysł, który ma wpływ praktycznie na każdą dziedzinę naszego życia – również na kwestie żywieniowe. Potrawy, które nam się podobają i wyglądają apetycznie, po prostu bardziej nam smakują. Jak zatem komponować i serwować posiłki, aby pobudzały nasz apetyt już „od pierwszego wejrzenia”?
Akcję edukacyjno-promocyjną pt. 1000 drzew na minutę polegała na sadzeniu lasu przez władze samorządowe oraz instytucje publiczne przeprowadzono 12 kwietnia br. na terenie Nadleśnictwa Mieszkowice.
-Zaawansowany wiek nie musi oznaczać wykluczenia ani poczucia braku przydatności. Pokazujemy osoby starsze przez pryzmat doświadczenia, rzadkich umiejętności, energii, pasji i kompetencji – mówią członkowie Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Fundacja ta od 2013 roku prowadzi autorski program „Oswajanie starości”, który propaguje profilaktykę starzenia się i zachęca osoby starsze do aktywności.
Gryfińska policja ostrzega o dużej aktywności dzisiaj, 13 kwietnia 2017 r. oszustów wyłudzających pieniądze metodą „na wnuczka”. Oszuści usiłowali w dniu dzisiejszym dwukrotnie wyłudzić pieniądze, podając się za wnuczków osób, do których dzwoniły. Za każdym razem wymyślali legendę, że mieli wypadek i muszą pokryć koszty uszkodzonych samochodów.
W dniu 11 kwietnia br. w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Rowie Trzcińsku – Zdroju do rywalizacji przystąpiło niemal czterdziestu uczestników Zachodniopomorskiej Wojewódzkiej Komendy OHP w Szczecinie, którzy pretendowali o laur pierwszeństwa w II etapie wojewódzkich zmagań w ramach Konkursu „Sprawny w zawodzie – Bezpieczny w pracy 2017”. Przyszli absolwenci szkół zawodowych oraz rzemieślniczej nauki zawodu pretendowali o miano najlepszego w trzech kategoriach – tzn. w zawodzie kucharz, stolarz oraz wiedzy ogólnej w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. Była to już XIV edycja konkursu, organizowanego dla młodzieży z jednostek organizacyjnych ZWK OHP.
Chcesz kopię faktury wystawionej przez urząd? Interesują Cię statystyki umieralności w Twoim szpitalu? A może chcesz przeczytać protokół z posiedzenia rady pedagogicznej? Powiemy, jak to zrobić.
Zespół artystyczny Do-re-mi złożył wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju i zaprezentował mieszkańcom montaż słowno-muzyczny o tematyce wielkanocnej. W swoim występie dzieci począwszy od „ gaiczka” przedstawiły kolejno polskie zwyczaje wielkanocne.
Podczas eliminacji powiatowych 45. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego w Gryfinie tylko 3 ośrodki wystawiły razem 10 drużyn. Gryfiński Dom Kultury, mimo że prowadzi turystykę, nie potrafił wystawić ani jednej drużyny. Za co więc płacą podatnicy?
Dzisiaj, 11 kwietnia rozpoczyna się ogólnopolska akcja – Listy dla Ziemi. Działanie stanowi element 9. edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest uwrażliwianie Polaków na kwestię dbania o środowisko naturalne dla dobra obecnych i przyszłych pokoleń. W czasie akcji w całej Polsce dzieci i młodzież w napisanych przez siebie listach będą zachęcać dorosłych do proekologicznych zachowań i działań na rzecz natury. Autorem i organizatorem akcji Listy dla Ziemi jest Fundacja ekologiczna ARKA, będąca partnerem programu Po Stronie Natury, prowadzonego przez firmę Żywiec Zdrój wraz z Lasami Państwowymi i PTTK.
W gminach Gryfino, Banie, Mieszkowice, Trzcińsko-Zdrój rozdawana jest żywność osobom potrzebującym. Dzisiaj, 10 kwietnia 2017 r. Ośrodek Pomocy Społecznej w Baniach wydawał jabłka na parkingu przy Urzędzie Gminy. Natomiast Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie informuje, że w dniach 12 i 13 kwietnia 2017 r. będzie wydawana żywność dla rodzin z dziećmi. Z kolei w dniach 21, 24, 25 i 26 kwietnia 2017 r. paczki żywnościowe mogą odebrać pozostałe osoby.
Krajoznawcy z gmin Chojna, Trzcińsko-Zdrój i Gryfino spotkali się w ostatnią sobotę w Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich W Gryfinie. Wzięli udział w eliminacjach powiatowych 45. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego.
Pożary zdominowały działania strażaków w minionym tygodniu. Największy dotyczył płonącego budynku mieszkalnego w Kołowie w gminie Stare Czarnowo. Z pożarem sadzy w kominie mieliśmy do czynienia w gminach Chojna, Widuchowa i Gryfino. Szczegóły w raporcie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.
W 2016 roku w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019 45 samorządów zrealizowało 48 inwestycji - 17 dotyczących dróg powiatowych i 31 dotyczących dróg gminnych. W 2017 r dotacja z budżetu państwa na drogi gminne i powiatowe to ponad 44,5 mln zł.
Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju wręczono uroczyście stypendia dla zawodników sportowych, którzy stale zamieszkują teren gminy. Za wysokie wyniki sportowe uhonorowano Bartosza Meja i Daniela Kozakiewicza, sportowców sumo z Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus”, wioślarza Miłosza Moskę z Akademickiego Związku Sportowego Szczecin, oraz piłkarza Marcina Sarneckiego z Miejskiego Klubu Sportowego „Orzeł” w Trzcińsku Zdroju.
O kondycji niewielkich regionalnych muzeów w kontekście małych ojczyzn rozmawiają od wczoraj muzealnicy i naukowcy na specjalnej konferencji w Szczecinie. Z naszego powiatu są tam przedstawiciele z Gryfina, Cedyni, Mieszkowic oraz Trzcińska-Zdroju. W tych właśnie miejscowościach na terenie powiatu gryfińskiego są muzea i izby pamięci.