Odbył się odbiór końcowy dwóch inwestycji drogowych, realizowanych w tym roku przez powiat gryfiński w gminach Moryń i Trzcińsko-Zdrój.
-Kiedy przyjechaliśmy wezwani do wypadku dwóch samochodów osobowych na drodze powiatowej, na miejscu zdarzenia były już karetki pogotowia. Personel medyczny zajmował się osobami poszkodowanymi. Policja na czas działań zamknęła drogę dla ruchu pojazdów - informuje strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gryfinie.
Zdobyli rowerowo najwyższe wzniesienie w okolicy, zwiedzili trzy miejscowości i zorganizowali wyścigi… dżdżownic w śpiworach.
Akcja „bezpieczny senior” ma m.in. pomóc uniknąć oszustw tzw. metodą na wnuczka. Jak się przed tym chronić? Przeczytaj porady policjantów.
Znowu w Gryfinie ktoś próbował popełnić samobójstwo. I tym razem w akcję ratowniczą (na szczęście udaną) musiały zostać zaangażowane odpowiednie służby. Strażacy musieli wyjeżdżać także do fałszywych alarmów.
Ponad 11 mln euro ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zostanie przeznaczonych na rozwój gospodarki wodno-ściekowej w woj. zachodniopomorskim. Wspierana będzie budowa, przebudowa lub doposażenie oczyszczalni ścieków, również tych przydomowych, ujęć wody, instalacji do osadów ściekowych. 5 października 2016 r. rusza nabór wniosków.
Przyczyną odrzucenia było błędne wyliczenie luki finansowej w studium wykonalności. Ten dokument jak i wniosek przygotowała na zlecenie Zachodniopomorska Grupa Doradcza ze Szczecina. Po kilku spotkaniach w tym jednym w WFOŚiGW, ustalono, że ZGD podejmie się poprawy wniosku w kolejnym naborze oraz zapłaci karę umowną za błędne wykonanie dokumentu – poinformował na czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju Zbigniew Kitlas, burmistrz Trzcińska-Zdroju.
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gryfinie wydał dzisiaj, 22 września 2016 r. decyzję administracyjną o warunkowej przydatności wody do spożycia przez ludzi z sieci wodociągowej w Stołecznej, gm. Trzcińsko-Zdrój. Okazuje się, że w wodzie stwierdzono przekroczone wartości stężeń żelaza i manganu.
Pana Tadeusza Mazura wybrała komisja konkursowa w wyniku zakończenia procedury naboru na stanowisko dyrektora Trzcińskiego Centrum Kultury w Trzcińsku-Zdroju – powiedział dziś na sesji burmistrz Zbigniew Kitlas. Przedstawił w ten sposób nowego szefa domu kultury.
W województwie zachodniopomorskim ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec naszego regionu może zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami. Może także sprawdzić, czy w danej okolicy jest bezpiecznie i mieć na to wpływ. Tak powstała Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mapa naszego powiatu to jednak niemal biała plama z zazaczonym jedynie obszarem wokół Morynia.
Do dewastacji doszło w Stołecznej w gminie Trzcińsko-Zdrój. Wandal najpierw zniszczył ogrodzenie. Następnie na terenie ogrodu działkowego wykarczował drzewa. Właściciele straty wycenili na około 4000 złotych.
Odebrać sobie życie próbował jeden z mieszkańców Sobieradza w gminie Gryfino. Na szczęście pomoc przyszła szybko.
-W dniach 23-25 września 2016 roku zapraszamy działaczy i małych producentów z regionu polsko-niemieckiego pogranicza, którzy próbują poszukiwać nowych rozwiązań w przestrzeni rolnictwa – zaprasza Michael Kurzwelly ze Stowarzyszenie Słubfurt (Słubice-Frankfurt), współtwórca Nowej Ameriki. Warsztaty odbędą się w dniach 23-25 września we Frankfurcie nad Odrą. Będzie to próba odpowiedzi na pytania czy i jeśli tak, to w jaki sposób możemy wspólnie zdefiniować nasz wspólny rynek, uwzględniając różne warunki życia po polskiej i niemieckiej stronie?
Mapa zawiera informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich. Uwzględnia ona również wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.
Nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda” uruchomiło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki tej aplikacji odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania.