W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia wielu z nas będzie powracało do miejsca zamieszkania. Powinniśmy spodziewać się wzmożonych kontroli policyjnych głównie na trasach wyjazdowych. Apelujemy do wszystkich kierujących o rozsądek podczas jazdy, bo tylko on jest gwarantem bezpiecznego dotarcia do celu.
Tak jak co roku, o bezpieczeństwo na drogach naszego województwa dbają patrole zachodniopomorskich policjantów. Kontrole przeprowadzane będą na głównych trasach wjazdowych i wyjazdowych miast. Policjami muszą być gotowi również w przypadku nagłych zdarzeń drogowych jak np. wypadki. Chodzi nie tylko o odpowiednie zabezpieczenie miejsca zdarzenia i udzielenie pomocy ale również o umożliwienie w czasie takich zdarzeń płynnej jazdy innym uczestnikom ruchu.
„Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju, która w piątek, 23 grudnia 2016 r. dotarła do Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Harcerze Chorągwi Zachodniopomorskiej ZHP przekazali symbol zgody i pojednania – lampion ze światłem – na ręce marszałka województwa Olgierda Geblewicza.
W lutym 2017 r. skończy 60 lat. W policji pracuje od 1988 roku. Szefem Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie jest od 6 maja 2010 roku. Teraz inspektor Andrzej Stechnij przechodzi na emeryturę.
Urzędnicy gminy i policjanci zorganizowali otwartą debatę społeczną, której głównym celem były rozmowy z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu wziął udział komendant wojewódzki policji w Szczecinie mł. insp. Jacek Cegieła, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, przedstawiciele lokalnej policji a także burmistrz Trzcińska-Zdroju Zbigniew Kitlas.
Ponad 290 lekcji w blisko stu szkołach w całej Polsce i 6810 uczniów, którzy poznali prawa pacjenta – to efekt akcji edukacyjnej do końca 2016 r., a to jeszcze nie koniec! Akcja będzie kontynuowana w 2017 roku, a pracownicy Biura odwiedzą kolejnych 125 szkół.
Tradycją Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej stały się już odwiedziny u mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Trzcińsku-Zdroju. Tym razem dziewczynki z zespołu Do-re-mi przebrane w piękne stroje aniołków wystąpiły tam w koncercie bożonarodzeniowym.
W Trzcińsku-Zdroju, w powiecie gryfińskim urzędnicy gminy i policjanci zorganizowali otwartą debatę społeczną, której głównym celem były rozmowy z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa. W spotkaniu wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie mł.insp. Jacek Cegieła, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie , przedstawiciele lokalnej Policji a także burmistrz - Zbigniew Kitlas.
Polskie regiony już zabrały głos w sprawie przyszłości polityki spójności. W ten sposób stwarzamy sobie realne możliwości wpływu na przebieg i rezultaty tej debaty – mówi Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego.
Wzorując się na doświadczeniach ubiegłego roku, Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, gm. Trzcińsko-Zdrój realizuje plan działań charytatywnych pt. „Niesiemy uśmiech”. Jedno z tych działań to organizacja paczki świątecznej dla ubogiej rodziny wskazanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej.
-Zrobiliśmy prezent naszym mieszkańcom aby nie musieli zmieniać dokumentów i żeby nie było zamieszania ze zmianą nazwy ulicy – mówi nam Robert Kowalski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Trzcińsku-Zdroju. Skąd całe zamieszanie z nazwą, po zmianie której nie trzeba będzie jednak zmieniać tabliczek na budynkach?
Nadchodzące święta to doskonała okazja do tego, aby pokazać naszym bliskim jak bardzo nam na nich zależy. Jeżeli ktoś z Twojej rodziny, przyjaciół, sąsiadów porusza się po drodze po zmierzchu, zadbaj o jego bezpieczeństwo. Sposób jest bardzo prosty i niedrogi – podaruj odblask pod choinkę!
Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, sylwester, Nowy Rok i wielu z nas zdecyduje się na pokonanie nawet setek kilometrów, aby w ten szczególny czas odwiedzić rodziny, najbliższych przyjaciół. Okres świąteczny, to okres wzmożonego ruchu na drogach całego kraju. Dla wielu osób, to czas odwiedzin rodzinnych stron i swoich bliskich, a dla innych niestety sprzyjające okazje na przykład do kradzieży.
-Jeszcze dwa lata temu ta inwestycja nie była na liście priorytetów. Jednak w tym czasie udało się przeprowadzić liczne spotkania i wypracować z gminą Gryfino model finansowania tej inwestycji, którą samorząd województwa umieścił w projekcie Interreg V A i zapewnił środki na pełne finansowanie zadania – podkreśla radna wojewódzka Ewa Dudar.
Rozstrzygnięcie 4. edycji konkursu pn. „List do Św. Mikołaja” organizowanego przez Muzeum Narodowe w Szczecinie odbyło się 15 grudnia 2016 r. Nadesłano 250 prac z całej Polski. Wśród laureatów znalazło się sześcioro uczniów kl. 0- III Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Stołecznej, którzy dostali zaproszenie na uroczyste wręczenie nagród.