Nie będzie zapowiadanych zwolnień pracowników w Centrum Wodnym Laguna. Dyrektor Edyta Zart obiecuje, że „na dzień dzisiejszy” nie będzie już zwalniać. O wypowiedzeniach z pracy napisaliśmy w ostatni wtorek, kiedy to trwały rozmowy ze związkami zawodowymi i pracownikami. Ci ostatni wysyłali delegację burmistrza i… chęć do z zwolnień u pani dyrektor osłabła. Jeszcze wczoraj była na urlopie, ale dziś się z nią skontaktowaliśmy.
Będzie to pierwszy od 8 lat spektakl teatru dramatycznego w wykonaniu aktora z Gryfina, który na co dzień przygotowuje młodzież do występów teatralnych z ramienia GDK. Sam spektakl jest inspirowany życiem seryjnego mordercy Roberto Succo, który w latach 1981-88 zamordował co najmniej pięć osób na terenie Włoch, Francji i Szwajcarii. Nie doczekał procesu, popełnił samobójstwo. Monodram w wykonaniu Krzysztofa Gmitera już w piątek, 29 marca 2013 roku o godzinie 20 na scenie Gryfińskiego Domu Kultury.
Gryfiński Dom Kultury zaprasza na Kiermasz Wielkanocny, który odbędzie się 24 marca 2013 na pl. Księcia Barnima I. Już kolejny raz w Niedzielę Palmową w godzinach 9.00-13.00 pl. Księcia Barnima I w Gryfinie zapełni się straganami. W sprzedaży m.in. palmy, pisanki i stroiki...
Już w najbliższą sobotę 23 marca 2013 roku o godz. 16 w kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie (na Starym Mieście) odbędzie się koncert pieśni pasyjnych. Zaśpiewa osiem chórów, większość ze Szczecina, ale będzie wśród nich nasz gryfiński chór Res Musica. Organizatorem imprezy jest Polski Związek Chórów i Orkiestr - Oddział Szczecin oraz burmistrz Gryfina.
Już tradycyjnie przed Świętami Wielkanocnymi proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jana Marii Vianney’a w Żabnicy ogłosił konkurs na najpiękniejszą wielkanocną palmę. W konkursie biorą udział mieszkańcy poszczególnych ulic z Żabnicy. Mieszkańcy ulicy Długiej swoją ponadpięciometrową palmę przygotowywali w szkole. Nie zabrakło wśród wykonawców wszystkich pokoleń mieszkańców.
Nie słabną echa ubiegłotygodniowej wizyty gryfińskiej delegacji na międzynarodowych targach nieruchomości do Cannes. Gryfinianie skorzystali z oferty szczecinian i wspólnie przygotowali wyjazd aby zmniejszyć koszty uczestnictwa, które ze względu na rangę imprezy do niskich nie należą. Inna sprawa to korzyści. Ale pojawiły się zarzuty, że nasza delegacja była ogólnie rzecz biorąc mało widoczna. Do prostowania tej informacji zmobilizował się Piotr Landowski, kierownik referatu prasowego Biura Komunikacji Społecznej i Marketingowej Urzędu Miasta Szczecin.
Ostatnio była w Moryniu, a teraz została zaproszona do Gryfina. Spotkanie autorskie z pisarką i dziennikarką Moniką Sawicką zaplanowano na czwartek, 21 marca o godzinie 17 w Bibliotece Publicznej w Gryfinie odbędzie się.
-Bardzo dziękuję internautom za burzliwą dyskusję odnośnie funduszu sołeckiego – mówi nam Henryk Piłat, burmistrz Gryfina. W komentarzach padło bardzo wiele mądrych stwierdzeń. Zauważyłem, że ta dyskusja pod kilkoma artykułami o funduszu była bardzo burzliwa i bardzo często merytoryczna, która potwierdziła moje spostrzeżenia odnośnie tematu celowości wydawania pieniędzy z tego funduszu, a jednocześnie uświadomiła sołtysom, że społeczność gryfińska obserwuje na jaki cel wydawane są te środki. W związki z tym przewiduję poważne zmiany w zakresie funkcjonowania świetlic wiejskich, organizacji ich czasu pracy, zatrudnienia, sposobach finansowania i sprecyzowaniu katalogu wydawania środków z funduszu sołeckiego – powiedział nam burmistrz.
Angelika Ostrówka i Anna Siwka, uczennice Zespołu Szkół w Gryfinie, znalazły się w gronie pięciorga laureatów (w kategorii gimnazjum) rejonowych eliminacji VII Zachodniopomorskiego Konkursu Recytatorskiego „O Złotą Lirę Kornela Ujejskiego”, który odbył się wczoraj, 18 marca br. w Szczecinie. Ponadto, wyróżnienie otrzymała Eliza Sułkowska. Do turnieju recytatorki przygotowała nauczycielka języka polskiego Maria Piznal.
-Nie mogę teraz powiedzieć nic na temat zwolnień. Te pomysły dopiero się rodzą. Związki zawodowe próbują jeszcze coś załatwić. Toczą się negocjacje. Proszę jeszcze poczekać 2-3 dni, to wtedy udzielę pełnej informacji – powiedziała nam Edyta Zart, dyrektor Centrum Wodnego Laguna, która od 1 lutego jest dyrektorem wyłonionym w konkursie.
Czy wyjazd gryfińskiej delegacji przyniesie oczekiwane owoce, a promocja wymierne korzyści? Międzynarodowe targi nieruchomości MIPIM, które odbyły się w Cannes przyciągają najbardziej wpływowych i znaczących przedstawicieli różnych sektorów rynku nieruchomości (biurowców, hoteli, mieszkaniowych, handlowych, obiektów sportowych czy ochrony zdrowia, logistyki, przemysłu), oferując nieosiągalny gdzie indziej dostęp do największej ilości projektów deweloperskich z całego świata. Naszym „towarem eksportowym” były strefa w Gardnie i nabrzeże w Gryfinie.
Przez 3 dni nieodpłatnie młodzież polska i niemiecka może się spotkać, by zmierzyć swoje siły przede wszystkim w sporcie, a także w muzyce i tańcu, lepiej się poznać i wymienić doświadczenia. XV Festiwal Młodzieży Euroregionu Pomerania odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2013 roku w Człopie i Wałczu. Uczestnictwo w festiwalu (zakwaterowanie, wyżywienie) jest bezpłatne. Uczestnicy pokrywają jednak koszt transportu do Człopy/Wałcza i z powrotem.
-Termin sesji czyli 28 marca zaproponował pan burmistrz, a my się nie sprzeciwiamy takim propozycjom władzy wykonawczej – mówi nam Mieczysław Sawaryn, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. –Ważna rzecz będzie rozważana na początku, na który zaprosiłem też gości, aby mogli zgłosić swoje problemy dotyczące nowych rozwiązań w sprawie śmieci. Będzie też przedstawiana skarga PGE oraz kolejna próba połączenia MOS z OSiR-em – dodaje przewodniczący.
Otwarte warsztaty kulinarne dla dzieci i młodzieży prowadzone są w filii Gryfińskiego Domu Kultury, Świetlicy Zagroda w Daleszewie. Gospodarzem i koordynatorem spotkań jest Koło Gospodyń Europejki, Stowarzyszenie Wspólny Dom oraz daleszewska Zagroda. Pomysł zrodził się podczas tegorocznych ferii zimowych, w czasie których jedną z propozycji były otwarte warsztaty o takim właśnie charakterze.
Na bębnach afrykańskich można nauczyć się grać podczas zajęć prowadzonych w Pałacyku pod lwami w Gryfinie. Zaproszenie kierowane jest głównie do dzieci w wieku szkolnym (klas I-VI). Zajęcia prowadzi szczeciński muzyk Christo Krzysztof Radew, który podczas ferii prowadził już cieszące się zainteresowaniem w Gryfinie warsztaty bębniarskie.