To było jednym z głównych tematów spotkania radnych z przedstawicielami działkowców, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych. Danuta Świderek, sołtys Sobieradza stwierdziła, że wieś produkuje ok. połowę mniej śmieci niż miasto. To wzbudziło protest niektórych radnych.
Powinna kojarzyć się ze zdrowiem i pewnością. Apteka winna mieć dobrą nazwę i atrakcyjny logotyp. To sprawia, że pacjenci postrzegają jako godną zaufania i chętnie powracają do miejsca, które się im dobrze kojarzy. A co zrobić z fasadą, która raczej odpycha, która jest brudna i pokryta prawdopodobnie porostami? Dobra lokalizacja w centrum to nie wszystko.
Porzucili pracę i zniknęli? Na to wygląda. I to nie od dziś. Prace na gryfińskim nabrzeżu zamarły. Widok to smutny, wizytówka miasta fatalna, tym bardziej, że od strony mostu, od strony przejścia granicznego. Jak nas widzą, tak nas piszą. Dzisiaj z rana raczej pusto, bo każdy gdzieś spieszy. Może uda się posprzątać?
Dwa wozy strażackie gasiły pożar, który powstał w piwnicy przy ul. Energetyków 26 w Gryfinie. Najprawdopodobniej przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Sporo gryzącego dymu, sięgającego aż do klatki nr 22, zaalarmowało lokatorów. Piwnice są połączone. Do zdarzenia doszło w niedzielę.
Gmina Gryfino sama chce rozwiązywać problemy śmieciowe w związku z wprowadzanym nowym system gospodarowania odpadami komunalnymi. W piątek zorganizowano spotkanie wszystkich komisji Rady Miejskiej w Gryfinie z przedstawicielami działkowców, spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot mieszkaniowych. Dyskusja pokazała, że wiele spraw jest jeszcze nierozstrzygniętych, a przede wszystkim panuje duże niedoinformowanie.
Ponad 452.376 zł wynosi fundusz sołecki w gminie Gryfino na 2013 r. Pisaliśmy już o tym 2 miesiące temu, a dyskusja do dziś na ten temat jest bardzo gorąca. W ostatniej Gazecie Gryfińskiej przedstawiono wydatki, dzieląc je na inwestycyjne i konsumpcyjne. Wyszło, że 45 proc. idzie na konsumpcję, a 55 proc. na inwestycje. Niektórzy sołtysi zbulwersowani są takim podziałem środków twierdząc, że podział jest sztuczny, a wszystkie pieniądze służą społeczności wiejskiej. Jak można to ocenić?
-Chcieliśmy się dowiedzieć jak to się dzieje, że od lat nasz miłościwie panujący wizjoner uzurpuje sobie kompetencje do podejmowania czynności przekraczających zwykły zarząd bez zgody, ba choćby poinformowania o swych pomysłach, radnych Rady Miejskiej w Gryfinie mówi Andrzej Hajdaś, który w porozumieniu z komitetem kupców z miejskiego targowiska śle pisma do Urzędu Miasta i Gminy próbując dowiedzieć się czegoś o przenosinach targowiska. A w odpowiedzi dostaje pisma o decyzjach z… ubiegłego wieku.
-Wiele Polek nie zdaje sobie wciąż sprawy ze znaczenia profilaktyki nowotworu piersi i zgłasza się do specjalistów zbyt późno. Poprzez naszą akcję chcielibyśmy zwrócić ich uwagę na to, że wczesne wykrycie choroby daje szansę wyleczenia, a w wielu wypadkach ratuje także życie. Z naszą akcją docieramy przede wszystkim do niewielkich miejscowości, w których często brakuje profesjonalnego sprzętu medycznego. Chcielibyśmy zatem zachęcić mieszkanki Gryfina do zrobienia mammografii w ramach naszej akcji – podkreśla Eliza Orepiuk-Szymura, Kierownik Dyrekcji Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterów
Prezentacja 53 wystawców, kilkaset ofert pracy, ciekawe warsztaty to najważniejsza wizytówka VIII edycji Targów Pracy w Szczecinie, którą otoczył swym patronatem marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Ta największa na Pomorzu Zachodnim impreza co roku przyciąga kilkudziesięciu wystawców z konkretnymi ofertami pracy zarówno dla studentów, absolwentów, jak i osób szukających odmiany w swoim życiu zawodowym. Jej organizatorem jest Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego.
Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego realizuje projekt ,,Lider Zachodniopomorski”. To nie tylko cykl warsztatów na temat pracy projektem dla 21 uczestników reprezentujących różne miejscowości województwa zachodniopomorskiego. W ramach II edycji programu 6 kwietnia (sobota) można spotkać się z Sylwestrem Perowiczem.
Udało nam się skontaktować z skarbnik Gryfina Jolantą Staruk. Zapytaliśmy o przyczyny dymisji Krystiana Kosińskiego, naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Oto co powiedziała nam pani skarbnik:
Zaszczyt nie tylko dla bibliotekarzy. Tytuł najlepszej placówki w konkursie "Biblioteka Roku 2012" w kategorii „najlepsza biblioteka w miejscowościach powyżej 15 tys. mieszkańców” uzyskała Biblioteka Publiczna w Gryfinie. Organizatorem konkursu na najlepszą bibliotekę województwa zachodniopomorskiego jest Książnica Pomorska.
Są jeszcze bilety na niedzielne spotkanie z reżyserem Ryszardem Bugajskim. To gość gryfińskiego kina w ramach cyklu Seanse pod specjalnym nadzorem . Reżyser zawita do kina Gryf przy okazji swojego najnowszego filmu „Układ zamknięty”. Film będzie wyświetlany w Gryfinie w tygodniu ogólnopolskiej premiery.
W samo południe, w piątek, zostaną ogłoszone wyniki konkursu na opracowanie koncepcji wizualnej ekspozycji Centrum Dialogu „Przełomy”. Ogłoszeniu wyników towarzyszyć będzie prezentacja wszystkich nadesłanych projektów w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie na Wałach Chrobrego. Otwarcie wystawy, która będzie opowiadać o najnowszej historii regionu, planowane jest wstępnie na wrzesień 2014 roku. Na jej realizację zostanie przeznaczone 4 mln zł.
Agnieszka Żelech pełni obowiązki naczelnika Wydziału Podatków i Opłat Lokalnych w Urzędzie Miasta i Gminy w Gryfinie. Wkrótce nowego naczelnika wyłoni konkurs. A to wszystko dlatego, że skarbnik Jolanta Staruk doprowadziła do dymisji dotychczasowego naczelnika Krystiana Kosińskiego. Termin wypowiedzenia warunków pracy i płacy upływa z dniem 30 czerwca br.