Zapowiadany przez nas sobotni koncert hip-hop w BRONXBAR można zaliczyć do udanych. Gryfińscy wykonawcy jak TSDC, DANIO oraz KAROL KAR zaprezentowali się bardzo dobrze. Zgromadzona publiczność bawiła się doskonale podczas całej imprezy. Miłym zaskoczeniem dla organizatorów była obecność osób w różnym wieku. Występ głównego wykonawcy, jakim był KALI, rozpoczął się około godz. 22 i trwał ok. godziny. Po koncercie fani mieli możliwość spotkania się z artystami, którzy chętnie rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć.
Dużą imprezę dla maluchów z gryfińskich podstawówek organizuje policja. Konkretnie Wydział Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, organizuje w najbliższy piątek w godz. 10 – 14 na stadionie miejskim przy Szkole Podstawowej nr 1 w Gryfinie imprezę plenerową pod hasłem ,,Widocznie - ekologicznie” dla uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Gryfino.
Przypominamy, że gryfińskie czytanie Fredry odbędzie się 7 września na nabrzeżu o g.12.30. Czytanie organizuje Biblioteka Publiczna w Gryfinie. W akcji wezmą udział m.in. mieszkańcy Gryfina oraz aktorzy z Teatrów Eliksir i Uhuru. Okolicznościowy plakat przygotował Janusz Janiszewski. Również zapraszamy nad Regalicę na spotkanie z … Fredrą!
Niedaleko Bartkowa w lesie na drodze pożarowej palił się porzucony samochód osobowy (bez kół i akumulatora). Zastęp JRG z Gryfina przybył na miejsce zdarzenia w poniedziałek rano zaraz po otrzymaniu zawiadomienia. Działania strażaków polegały na ugaszeniu palącego się wnętrza auta. Następnie sprawę przekazano policji.
Uroczystość upamiętniająca siedemdziesiątą czwartą rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej odbyła się dziś (2 września) na gryfińskim cmentarzu. W uroczystości udział wzięły władze miasta i starostwa, delegacje zakładów pracy i duchowieństwo. Nie zabrakło również przedstawicieli stowarzyszeń pozarządowych i młodzieży. Sporo było pocztów sztandarowych.
Miniony weekend na terenie powiatu gryfińskiego przebiegł nad wyraz spokojnie. Policja nie odnotowała w tym czasie włamań, kradzieży, jak również zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących czy pieszych. Cieszy również fakt, iż w czasie trwania dożynek, które odbywały się w trzech miejscowościach naszego powiatu tj. w Steklnie, Lubanowie i Żelisławcu policja nie odnotowała żadnych interwencji – informuje asp.sztab. Bogumił Prostak, rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryfinie.
Wypełniony po brzegi kościół dowodził, że mieszkańcy Gryfina nie zapomnieli o swoim proboszczu księdzu Bronisławie Kozłowskim i o jego święcie. Przybyli aby nie tylko uczestniczyć w odprawianej przez niego mszy świętej, ale także jak co roku z okazji imienin złożyć najlepsze życzenia. W uroczystej mszy udział wzięli księża: Dariusz Knapik, Grzegorz Gruszka, Stanisław Helak oraz ks. profesor Andrzej Offmański.
Tak jak w pewnym dowcipie może być w Rybakówce za niespełna tydzień. 7 września wielkie otwarcie nabrzeża w Gryfinie. Wszystko prawie skończone, ale… Jest jednak problem – w Rybakówce nie będzie podłączonego prądu. Głowią się teraz ci, którzy mieli np. zorganizować w środku wystawę… Trzeba będzie liczyć na ładną pogodę i liczne namioty.
Jedni idą, drudzy jadą. Inni patrzą, kolejni niosą wieńce i prezentują się w bogatych ludowych i tematycznych strojach. Najważniejsze są jednak wieńce! Niektóre są tak bogate i ciężkie, aż widać to na twarzach niosących, a odległość od kościoła na plac dożynkowy spora… Na czele jeźdźcy. Korowód uformował się po wyjściu z kościoła, gdzie mszę dożynkową prowadzili ks. proboszcz Józef Dudek i gościnnie ksiądz kanonik Bronisław Kozłowski.
Dziś, jak nasza stopka u samej góry strony głosi, imieniny Bronisława. Uważany przez wielu za ojca duchowego Gryfina - ksiądz prałat Bronisław Kozłowski zaprasza do kościoła na godzinę 13 (uczynił to wczoraj podczas mszy dożynkowej w Steklnie). Wspólna modlitwa i okazanie wdzięczności księdzu w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie to doskonały prezent imieninowy.
Prawie nic się nie dzieje dziś, w sobotę na największym placu budowy w powiecie gryfińskim - nabrzeżu w Gryfinie. Wstrzymano prace związane z palowaniem pod budynek tawerny na nabrzeżu pływającym. Po przeciwnej stronie mostu w Rybakówce tylko sprzątaczki pucują wszystko na błysk w poszczególnych pomieszczeniach. Rozpoczęto malowanie barierek przy schodach z mostu na nabrzeże, ale nie dokończono prac... Miejmy nadzieję, że na otwarcie, które nastąpi 7 września 2013 r. - wszystko będzie już gotowe.
19 września 2013 r. ma być pierwsza powakacyjna sesja w Gryfinie. Inicjatorem spotkania jest burmistrz Henryk Piłat. Przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie Mieczysław Sawaryn zapowiada rozpatrzenie kilku inicjatyw społecznych, m.in. tej dotyczącej Drzenina. O czym będą dyskutować radni?
Podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu w Gryfinie pożegnano długoletnią dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Teresę Narzekalak. Na obrady zaprosił ją starosta Wojciech Konarski, który złożył dyrektorce specjalne życzenia. Odchodząca na emeryturę Teresa Narzekalak nie zdołała powstrzymać emocji i zaczęła płakać, ze łzami w oczach pozostała już do końca sesji. Nie była też w stanie już nic powiedzieć…
-Marzy mi się zakład, w którym (jak w telewizji) fryzjer stylista nie tylko porządnie ostrzyże włosy, co jest podstawą ładnej fryzury, ale jeszcze doradzi w jakim uczesaniu i w jakim kolorze będzie mi do twarzy. Niezbyt cieszą mnie pytania: to jak panią uczesać? przedziałek na lewo czy na prawo? za uszy czy na uszy? – mówi pani Elżbieta, jeżdżąca do Szczecina na „robienie fryzury”. Wiadomo już od pokoleń, że piękne, zdrowe włosy są ozdobą każdej kobiety. Wiadomo również, że każda istota rodzaju żeńskiego bez względu na wiek chce wyglądać ładnie i elegancko. Podstawą eleganckiego wyglądu są zdrowe, zadbane włosy i twarzowa fryzura. Czy można zatem powiedzieć, że damska część gryfińskiej ulicy jest dobrze uczesana? Nie wiem… Raczej rzadko widzimy modne fryzury, piękne włosy. Wszystko wygląda tak „jakoś”. Dlaczego?
Narodowe Czytanie to zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Biblioteka Publiczna w Gryfinie zaprasza do wspólnego czytania utworów Aleksandra Fredry w sobotę, 7 września o godzinie 12.30 na nowym nabrzeżu tuż obok Rybakówki. Na wszystkich, którzy przyniosą ze sobą książki z dziełami Fredry, czekać będzie pamiątkowa, okolicznościowa pieczęć nadesłana do Biblioteki Publicznej prosto z Kancelarii Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.