Punktualnie o godzinie ósmej rano przed punkt krwiodawstwa w Gryfinie pojawiła się dziewięcioosobowa grupa młodzieży z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 przy ul. Łużyckiej. Uczniowie przyszli wraz ze swoją opiekunką panią Barbarą Siwek oddać krew, której brak bardzo odczuwają placówki medyczne. –W młodzieży są ogromne pokłady dobra, tylko trzeba umieć to dobro z nich wydobyć. Są pełni empatii i chęci niesienia pomocy - powiedziała Barbara Siwek.
-W tym roku obchodzimy dziesięciolecie, a tu dodatkowo spotkała nas taka miła niespodzianka – nagroda w prestiżowym konkursie – chwali się Jacek Kargul, prezes zarządu NZOZ Intermed. Spółka świadcząca usługi medyczne w wielu powiatach, w tym w Gryfinie, otrzymała nagrodę w ogólnopolskim Konkursie Medycznym PERŁY MEDYCYNY 2013. Konkurs organizowano w ramach Narodowego Programu Promocji Polska Przedsiębiorczość 2020. Szczegóły w relacji zdjęciowej.
„Rozświetl niebo zachowując zasady bezpieczeństwa” oraz „Pożar” – to tematy przewodnie spotkań z uczniami gryfińskich służb mundurowych. Paulina Tessar, funkcjonariusz Komendy Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Gryfinie wraz Alicję Kubiak ze Straży Miejskiej w Gryfinie realizują program „Bezpieczna gmina”. Przeprowadziły one zajęcia profilaktyczne w klasach trzecich szkół podstawowych gminy Gryfino. W szkoleniu uczestniczyło 275 uczniów oraz 16 nauczycieli. Obejrzyj strażacką fotorelację.
W minioną sobotę, 14 grudnia odbył się II rzut XV Grand Prix Gryfina w Biegach Górskich. W tym roku, jak na razie, pogoda jest dla naszych “górali” bardzo łaskawa. Plusowa temperatura sprawia, że ścieżki na “Górce Miłości” są nie zamarznięte a przy tym bardzie bezpieczne. Gryfińska impreza biegowa staje się coraz bardziej popularna w środowisku lekkoatletycznym i triathlonowym naszego województwa. W tym rzucie, oprócz gryfiniaków startowali zawodnicy z Chojny, Mieszkowic, Morynia, Myśliborza, Płot, Szczecina i Wolina, sprawiając że rywalizacja staje się jeszcze bardziej emocjonująca.
Stół długi, jadłem zastawiony. Świecami i jedliną udekorowany. A pośrodku opłatek się bieli. I tylko sianka pod serwetą nie było. Nie zabrakło za to talerza czkającego na spóźnionego gościa.
Filia Gryfińskiego Domu Kultury - świetlica wiejska w Sobieradzu wspólnie z radą sołecką zorganizowała integracyjną zabawą z mikołajem, której towarzyszyły liczne atrakcje z nagrodami, wspólne gry, konkursy, muzyka i tańce. Uczestnikami były nie tylko miejscowe dzieciaki, młodzież i współpracujący z tutejszym ośrodkiem kultury lokalni seniorzy, ale również animatorzy z zaprzyjaźnionej świetlicy w Krzypnicy z odpowiedzialną za jej działalność Barbarą Kłonowską na czele.
Spotkanie z mikołajem odbyło się w Gardnie w sobotę 14 grudnia. Rada sołecka, radny Tomasz Namieciński oraz rodzice, przygotowali imprezę sfinansowaną z Funduszu Sołeckiego oraz ze środków osób prywatnych.
Turniej Rodzin Szachowych, który odbył się w sobotę w Pałacyku pod Lwami po raz szósty, to kolejna cykliczna impreza szachowa, która na stałe wpisuje się do kalendarza wydarzeń sportowych w Gryfinie. Przedświąteczna atmosfera, pyszne ciasta, rodzinna formuła rozgrywek oraz doskonałe humory zawodników sprawiły, że zawody od początku do końca były wspaniałym międzypokoleniowym spotkaniem przy szachownicach.
Nieważne - obowiązek, dobra wola czy sumienie. Ważne, że psiaki przebywające w „Kojcu” otrzymały od radnego Kazimierza Fischbacha dwudziestokilogramowy worek karmy. Nie wiem czy dla psiaka, który zamienił dom na schronisko będzie to jakimś pocieszeniem, ale zawsze jest to już coś.
-Coś złego wydarzyło się w bloku na gryfińskim Kwadracie nad sklepem AS - alarmuje nas jedna z internutek. -Człowiek wzywał pomocy. Jednak jakiś mężczyzna przytrzymywał drzwi od środka klatki schodowej i nie chciał tamtego wpuścić. Później słychać było dźwięk tłuczonego szkła. Za pewien czas pojawiła się karetka - relacjonuje mieszkanka Górnego Tarasu w Gryfinie.
Tym razem w sali konferencyjnej UMiG w Gryfinie odbyło się kolejne, drugie spotkanie z osobami zainteresowanymi życiem z cukrzycą. –Spojrzenie psychologów na to, jak poszczególne osoby odbierają wiadomość o swojej chorobie i jak próbują sobie z nią radzić – mówiła dr Elżbieta Szokaluk. –Z cukrzycą można żyć, mimo że każdy podchodzi do tej choroby inaczej. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi i leczenie chorób towarzyszących cukrzycy. Istotne jest również przestrzeganie zaleceń lekarza. Bardzo ważną rolę przy tej chorobie odgrywa wsparcie rodziny i przyjaciół - podkreślała prowadząca wykład dr Elżbieta Szokaluk.
-Była to szansa na zaprezentowanie potencjału zrealizowanej inwestycji – nowego nabrzeża w Gryfinie. Starałem się pokazać jak chcemy przywrócić rzekę miastu – mówi nam Krzysztof Czosnowski z wydziału inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Gryfino. Wczoraj i przedwczoraj w Warszawie odbyła się konferencja „Waterfront Forum 2013”.
Jak informuje nas czytelniczka, pociąg relacji Szczecin-Kostrzyn stoi unieruchomiony na stacji w Widuchowej. Kobieta, wysiadając z pociągu, tak nieszczęśliwie upadła, że zraniła się w głowę. Kierownik składu czeka na karetkę pogotowia. Pociąg będzie opóźniony.
W sobotę rozpoczyna się VI Gryfiński Turniej Rodzin Szachowych. Początek w Pałacyku pod lwami o godz. 10. Wpisowe to ciasto pieczone z blachy lub 15 zł od drużyny. Na sobotni turniej nie trzeba przychodzić z kompletną trzy osobową drużyną bo kompletowanie drużyn często jest dokonywane przed samym startem. Nowi adepci mogą wystartować w styczniu w Grand Prix 2014.
Już w czwartek, 12 grudnia, czyli w przeddzień 32. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego działacze gryfińskiego koła Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali akcję plakatową. -Jej celem było przypomnienie mieszkańcom miasta Gryfina o tej ważnej dacie - mówi Maciej Waliński. Wszechpolacy rozkleili kilkadziesiąt plakatów w wielu punktach miasta. Oprócz wywieszonych, nielicznych, bo urzędowych flag i oprócz ogłoszeń o wystawie w bibliotece o stanie wojennym były to jedyne akcenty przypominające tę rocznicę.