Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania, pod przewodnictwem Małgorzaty Wisińskiej, wraz z sołtysem Sobiemyśla Teresą Sieją i przy współpracy z rodzicami zorganizowali dla dzieci i młodzieży imprezę, której mottem przewodnim była wspólna zabawa połączona z balem przebierańców. Całość odbyła się w miejscowej świetlicy wiejskiej. Muzyczną oprawę audiowizualną zapewnił Kamil Kokot, gryfiński społecznik i muzyk.
Wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gryfinie są przeważnie bardzo młodzi ludzie, uczniowie gimnazjum. Po raz osiemnasty gryfińskiemu WOŚP „szefuje” Adam Lewiński. Spotkali się wszyscy w piątek, 3 stycznia aby omówić sprawy techniczne. Leszek Hudziński, starszy aspirant z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie informował uczestników o tym, jak się zachować w razie zagrożenia.
W Klubie Nauczycielskim zebrała się dziś (3 stycznia br.) spora grupa wolontariuszy, którzy 12 stycznia od godz. 8 rano będą kwestowali na ulicach Gryfina na rzecz tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiadomo co będzie licytowane, ale program jeszcze nie jest dokładnie znany. Na tradycyjną licytację fanty od osób prywatnych i instytucji zbierane są w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie do 10 stycznia do godziny 17.
Sztab WOŚP prowadzony przez Zespół Szkół w Moryniu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Moryniu zapraszają na bieg w ramach ogólnopolskiej akcji „Policz się z cukrzycą” w dniu 11 stycznia o godz. 13.00. Start i meta w pobliżu kortu tenisowego, bieg na dystansie ok. 5 km dookoła murów miejskich – 3 pętle. A co w niedzielę?
W niedzielę 5 stycznia 2014 r. o godz. 19.00 już po raz kolejny gryfińscy melomani będą mogli wysłuchać koncertu organowego. W kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Dolny Taras) zagrają dla wszystkich słuchaczy prof. Bogdan Narloch i prof. Roman Gryń. Poniżej przedstawiamy program koncertu.
Piękna pogoda sprawiła, że wiele osób wybrało się na spacer. Nabrzeże to świetne miejsce na poobiednią przechadzkę, a przy okazji można nakarmić kaczki i łabędzie, które całą gromadą czekają na kawałki chleba rzucane im m.in. przez małą Jagódkę. Tylko czy ptaki te powinny jeść chleb?
Ciekawi byliśmy jaki jest stan finansów gminy Gryfino. Najlepszą okazją do podsumowania jest koniec roku. Zapytaliśmy burmistrza Henryka Piłata o to, jak zamknął się budżet 2013 r. –Finanse gminy są takie, że po zapłaceniu wszystkich faktur na koncie 31 grudnia 2013 roku było 1,2 mln zł. Cały rok był rozliczony i ci, co wypisują głupoty o stanie finansów gminy, niech się trochę zastanowią – powiedział nam burmistrz Henryk Piłat. Zapytaliśmy też o dług gminy.
Nowy rok może przynieść dużą zmianę dla Centrum Wodnego „Laguna”. Może ona zostać sprzedana lub wydzierżawiona. Dopiero jeśli te dwa warianty nie przejdą, burmistrz będzie mógł wydzierżawiać majątek częściach. Laguna - zadaniem opozycji - ma ratować finanse gminy. Mimo że działalność się bilansuje, to obiekt wymaga remontu. Pieniądze mają przyjść wraz z nowym inwestorem.
Niemal wszystko owiane jest na razie tajemnicą służbową. Z tego, co udało nam się ustalić, ostatniej nocy (z 1 na 2 stycznia) wspólny patrol policji i straży miejskiej zobaczył dziwnie jadący skuter. Nie zatrzymał się na wezwanie i po krótkim pościgu zatrzymano go w Krzypnicy. Pijany rzucił się nagle na funkcjonariuszy. Dwóch z nich jest na zwolnieniu lekarskim. Jak mówi nasz informator, jeden ma złamany nos, a drugi nadgarstek lewej ręki.
-Cieszę się, że podczas tego sylwestra więcej ludzi było na nabrzeżu niż na placu Barnima. Mieszkańcy sami określili, gdzie chcą takich imprez. Odbicie fajerwerków w wodzie dało dodatkowe efekty – powiedział nam burmistrz Gryfina Henryk Piłat. Zapytany, kiedy mieszkańcy mogą spodziewać się imprezy na nabrzeżu, odpowiedział: pokaz sztucznych ogni planuję w maju.
Dość szybkie tempo programu, szereg inteligentnych skojarzeń i mnóstwo dowcipnych aktualności – to wszystko stanowi o powodzeniu na estradach całego kraju krakowskiego Kabaretu pod Wyrwigroszem. Na scenie występują w czwórkę: Beata Rybarska, Andrzej Kozłowski, Maurycy Polaski, Łukasz Rybarski. W przygotowaniu programu uczestniczy też Tomasz Olbratowski, dziennikarz-satyryk z radia RMF FM. W zeszłym roku za darmo można było obejrzeć ich występ podczas Dni Chojny, a teraz na nowy program w Gryfinie można nabyć wejściówki.
Policja odnotowała 48 interwencji związanych z zakłóceniem spokoju i porządku publicznego oraz awanturami domowymi. W tym czasie nie odnotowano wypadków drogowych, jak również nie ujawniono nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego.
Jeszcze pod koniec zeszłego roku pewien wandal zniszczył auto. Został jednak złapany przez policję. Z kolei właściciel motoru dopiero teraz zdecydował się zgłosić kradzież pojazdu, chociaż motor zniknął już we wrześniu. Szczegóły w policyjnym raporcie poniżej.
Poranione petardą 9-letnie dziecko z Gryfina czeka kolejna operacja. Udało się uratować tylko część palców lewej dłoni. Urazy są bardzo poważne i wymagają długiej oraz żmudnej rehabilitacji. Dziś w szpitalu przy Unii Lubelskiej w Szczecinie odwiedził dziewczynkę i spotkał się z jej ojcem wiceburmistrz Gryfina Janusz Korżak.
Oczekiwania podatników, w tym mieszkańców wsi wcale nie są takie różne. Sensowne wydawanie publicznych środków jest jednym z zadań i to różnie ocenianych przez mieszkańców gminy (także tych mniej zorientowanych). Oczywiście biorę pod uwagę sugestie, aby FS /fundusz sołecki/ był wykorzystany najefektywniej. W marcu 2014 r. znów będzie dyskusja i propozycja przystąpienia w roku 2015 do programu FS.