Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 6 listopada 2024 18:30
Reklama

AI będzie uczyć matematyki w szkołach. Jeszcze w tym roku szkolnym program Zeszyt.online

MEN i Politechnika Warszawska razem będą wprowadzali sztuczną inteligencję do szkół. Żeby wspomogła dzieci w nauce siejącej postrach wśród uczniów matematyki.
AI będzie uczyć matematyki w szkołach. Jeszcze w tym roku szkolnym program Zeszyt.online
Matematyki można też uczyć inaczej.

Autor: Canva

Wiceminister Katarzyna Lubnauer i prof. Krzysztof Zaremba, rektor Politechniki Warszawskiej, podpisali właśnie umowę na wdrożenie programu „Zeszyt.online”. Zostanie nim objętych 50 tys. uczniów klas 4-6 szkół podstawowych.

Zeszyt.online rozpozna matematyczne umiejętności ucznia 

Sztuczna inteligencja, na której opiera się program, została opracowana przez naukowców Politechniki Warszawskiej. Od 2018 roku współpracowali oni z różnymi szkołami, testowali i udoskonalali swoje rozwiązania. 

Program „Zeszyt.online” rozpoznaje poziom zaawansowania ucznia, analizuje błędy oraz monitoruje poziom zmęczenia i w rezultacie pozwala na efektywniejsze uczenie się matematyki.

Jego zadaniem będzie wspieranie nauczycieli w lepszym dostosowaniu poziomu nauczania do potrzeb ucznia. 

Trzeba na to wydać kilka milionów

Realizacja projektu, którego koszt wynosi 6 milionów złotych, wpisuje się w priorytety polityki oświatowej na rok szkolny 2024/2025. 

Według Katarzyny Lubnauer program Zeszyt.online to innowacyjne narzędzie, które nie tylko wspiera nauczanie, ale także przyczynia się do wyrównania kompetencji matematycznych – kluczowych umiejętności, które będą miały znaczenie na rynku pracy przyszłości.

Nowy program zostanie wdrożony jeszcze w tym roku szkolnym

„Zeszyt.online” to produkt, który wpisuje się również w misję Politechniki Warszawskiej, bo wspiera edukację matematyczną i rozwój umiejętności logicznego myślenia oraz procesów poznawczych. 

Poprzez zaawansowane algorytmy program rozwija zdolność do analizy i kojarzenia informacji i pomaga uczniom lepiej zrozumieć matematyczne zagadnienia. Wejdzie do szkół jeszcze w tym roku szkolnym.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

hmm... 06.11.2024 16:57
A matematyków brakuje.

po prostu 06.11.2024 14:46
Postęp!

wspaniale 06.11.2024 14:02
Nauczycieli brakuje, a ktoś uczyć musi.

Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama