Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 08:58
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ferie, egzaminy, wakacje – znamy nowy harmonogram roku szkolnego

Już za dwa tygodnie dzieci usłyszą w szkołach pierwszy powakacyjny dzwonek. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało właśnie kalendarz na nadchodzący rok szkolny. Dowiadujemy się z niego m.in. kiedy wypadają ferie zimowe oraz egzaminy ósmoklasistów.

Autor: powroty.gov.pl

1 września pójdą do szkół

Na środę 1 września zaplanowane jest w Polsce rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego 2021/2022. Tego dnia młodzież uda się na uroczystą inaugurację zajęć. Rodzice już teraz mogą zapoznać się z harmonogramem przerw od nauki oraz egzaminów, które resort edukacji zaplanował na nadchodzące miesiące.

Przerwy świąteczne i ferie

Najbliższa przerwa od nauki planowana jest w okresie Świąt Bożego narodzenia i potrwa od 23 do 31 grudnia 2021 r. Do szkół dzieci wrócą jednak dopiero 2 stycznia, ponieważ Nowy Rok jest dniem ustawowo wolnym.

Już po dwóch tygodniach pierwsza grupa młodzieży odpocznie od nauki w ramach ferii zimowych. W ubiegłym roku szkolnym, ze względu na obostrzenia, uczniowie z całej Polski odpoczywali w tym samym terminie. Obecnie planowany jest powrót do przyjętej w poprzednich latach formy. Harmonogram w 2022 r. będzie kształtował się następująco:

I tura: 17 - 30 stycznia 2022 r.

Województwa: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

II tura: 24 stycznia - 6 lutego 2022 r.  

Województwa: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

III tura: 31 stycznia - 13 lutego 2022 r. 

Województwa: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

IV tura: 14 – 27 lutego 2022 r. 

Województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

Kolejną dłuższą przerwą zaplanowaną przez MEiN jest przypadająca na kwiecień Wielkanoc. Dzieci zwolnione będą z uczęszczania na lekcje w dniach 14 kwietnia – 19 kwietnia 2022 r.

Terminy egzaminów: ósmoklasisty, maturalnych oraz zawodowych ustalane będą przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz ogłoszone m.in. na stronie CKE.

Zakończenie roku szkolnego odbędzie się 25 czerwca.

Szkoła w dobie COVID-19

Na chwilę obecną plany resortu edukacji zakładają naukę stacjonarną, choć niewykluczony jest powrót do formy zdalnej, jeśli liczba przypadków zakażenia koronawirusem będzie wzrastać. Uczniowie nie zostaną poddawani testom na obecność COVID-19. Przed wejściem do budynku nadal wskazane będzie mierzenie temperatury. Pozostałe wytyczne pozostają niezmienione. Należy zachować bezpieczny dystans od mijanych osób oraz zakładać maseczkę, kiedy odległość ta nie jest możliwa. Na terenie szkół umieszczone będą dozowniki ze środkiem odkażającym, z którego dzieci zobowiązane są korzystać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pytanie 17.08.2021 23:54
Co tam znowu wymyslił czarny charakter polskiej edukacji

siara 17.08.2021 23:40
Minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał rozporządzenie o nowym kanonie lektur. Nie będzie Leszka Kołakowskiego, Nancy Kleinbaum ani Marcina Świetlickiego. Dodano natomiast treści o Janie Pawle II i kardynale Stefanie Wyszyńskim oraz prace ich autorstwa. - Brakuje różnorodności. Nie ma pokazanej drugiej strony, tego, że można myśleć inaczej. Wszystko to dryfuje w jedną, mocno prawicową stronę. Uważam, że to niepokojący kierunek - komentuje Interii polonistka.

misio31pl 17.08.2021 23:50
a ja głupi myślałem że Zalewska to było już samo dno

biała flaga 17.08.2021 14:25
Czarnek już nie raz się wycofywał.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama