Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 26 listopada 2024 15:38
Reklama dotacje rpo
Reklama

Zachodniopomorski Festiwal Nauki u nas już wkrótce

Zachodniopomorski Festiwal Nauki organizowany jest już od osiemnastu lat i każdego roku odbywa się w dwóch odsłonach: wiosennej i jesiennej. Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja nauki wśród młodzieży i osób na co dzień z nauka niezwiązanych. W tym roku XVIII ZFN w dniach 6-7 czerwca gości w Gryfinie.
Zachodniopomorski Festiwal Nauki u nas już wkrótce

Wiosenne Spotkania z nauką stanowią część wyjazdową Festiwalu do różnych miejscowości naszego województwa. Naukowcy uczelni wyższych Szczecina będą, w sposób przystępny, dzielić się z młodzieżą i mieszkańcami Gryfina swoją pasją naukową. Jest to wspaniała możliwość zapoznania się z zagadnieniami, nad którymi na co dzień się nie zatrzymujemy oraz okazja do bezpośredniego kontaktu z ludźmi nauki.

W środę będzie można zapoznać się z chemicznymi zanieczyszczeniami żywności, posłuchać o, tak ostatnio promowanych, niekonwencjonalnych źródłach energii w pojazdach samochodowych, a także, zapytać czy możliwe jest życie wieczne i podyskutować z konserwatorem zabytków o gryfińskim kościele pw. Narodzenia NMP w Gryfinie.

W czwartek młodzież będzie miała okazję zapoznać się z niekonwencjonalnymi źródłami energii w pojazdach samochodowych – od strony technicznej oraz mikroglonami, jako źródłami energii odnawialnej – od strony biologicznej; rozstrzygnąć: chemia miłości czy miłość do chemii, zapoznać się z biologią komórek nowotworowych, dowiedzieć się co kryje się za tajemniczym słowem: solwatochemia oraz zapoznać się z geografią, klimatem i kulturą Ziemi Świętej.

Jesienna część festiwalowa tradycyjnie odbywa się w ostatnim tygodniu września w Szczecinie i Koszalinie i serdecznie na nią zapraszamy.

Program Festiwalu: Gryfiński Dom Kultury sala kinowa, ul. Szczecińska 17, Gryfino

6 czerwca - dla dorosłych

15.15 -16.00 - Prof. dr hab. inż. Mikołaj Protasowicki, prof. zw. - "Chemiczne zanieczyszczenia żywności"

16.00 – 16.45 - Dr hab. inż. Maciej Lisowski - "Niekonwencjonalne źródła i akumulatory energii w pojazdach samochodowych"

16.45 – 17.30 - Dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak - "Czy życie wieczne jest możliwe?"

17.30 - 18.15 - Mgr Maciej Słowiński (Urząd konserwatorski) - "Kościół pw. Narodzin Najśw. Marii Panny w Gryfinie – historia i wystrój"

7 czerwca - dla młodzieży

9.00 - 9.45 - Inż. Agnieszka Firląg-Beta, inż. Magdalena Sąsiadek - "Mikroglony jako źródło Energii odnawialnej"

10.00 – 10.45 - Dr hab. inż. Agata Markowska-Szczupak - "Chemia miłości czy miłość do chemii"

11.00 – 11. 45 - Dr hab. inż. Maciej Lisowski - "Niekonwencjonalne źródła i akumulatory energii w pojazdach samochodowych"

12.00 – 12.45 - Mgr Patrycja Kopytko - "Biologia komórek nowotworowych"

13.00 – 13.45 - Dr hab. inż. Jacek Soroka - "Solwatochromia – co to i czy to się je?"

14.00 – 14.45 - Dr Piotr Goniszewski - "Wszystko o Ziemi Świętej"


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklamadotacje rpo
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama