Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 15 stycznia 2025 18:34
Reklama

Potrafią wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jak się przed tym obronić?

Akty cyberprzemocy, czyli przemocy z użyciem mediów elektronicznych - choć dokonywane są w wirtualnym świecie, potrafią realnie wyrządzić bardzo dużą krzywdę. Jest to problem, który dotyczy przede wszystkim dzieci i młodzieży. Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie, a także dzisiaj, 22 marca 2017 r. w Chojeńskim Domu Kultury, komendant powiatowy policji w Gryfinie zorganizował debaty społeczne.

Celem debat było wyjaśnienie co to jest cyberprzemoc i jakie niesie zagrożenia dla najmłodszych mieszkańców. Chodziło także o wypracowanie wspólnych procedur zapewniających bezpieczeństwo dzieci w obliczu aktualnych zagrożeń w sieci, w tym gry „Niebieski Wieloryb” , „Jak stać się wróżką ognia”.

W debacie udział wzięli dyrektorzy i pedagodzy szkół z terenu powiatu gryfińskiego oraz komendant powiatowy policji w Gryfinie mł. insp. Kazimierz Piotrowski, p.o. naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego KPP w Gryfinie kom. Krzysztof Siudek, komendant Komisariatu Policji w Chojnie mł. insp.Miłosz Bogdański, p.o. naczelnika wydziału prewencji i ruchu drogowego KP w Chojnie podkom. Robert Panna.

We współczesnym świecie ze zjawiskiem cyberprzemocy boryka się całe społeczeństwo, dlatego tak ważne jest uświadamianie użytkownikom jak rozpoznawać wirtualne niebezpieczeństwo i jak radzić sobie z nim w sytuacji, kiedy staniemy się jego ofiarą. Dlatego też, żeby poprawić bezpieczeństwo użytkowników i zapobiegać negatywnym sytuacjom, podobne debaty będą organizowane w przyszłości na terenie naszego powiatu – informuje oficer prasowy Bogumił Prostak.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama