Śpiew porywa nas wszystkich, jest niesamowitym przenośnikiem ważnych treści takich jak np. patriotyzm - miłość do ojczyzny, jej historii oraz barw narodowych. VII edycja Przeglądu Pieśni Patriotycznych w Chojnie była przepełniona wspaniałymi występami, bogatymi w treść i aranżację, które zapoczątkowały dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie. Na scenie zaprezentowali się również wykonawcy z gmin Moryń, Mieszkowice, Trzcińsko-Zdrój, Chojna oraz Gryfino.
We wtorek 7 listopada 2017 r. około godz. 13.00 w Starych Łysogórkach (gmina Mieszkowice) zaginęły dwa psy: 3-letni pies rasy wyżeł niemiecki gładkowłosy i jednoroczna suczka rasy jack russell terrier.
-Dziękujemy przede wszystkim ludziom dobrej woli, którzy nam pomagają - powiadziała dziś na gali rozdania nagród starosty Justyna Chodkiewicz. Bociana w kategorii "pro publico bono" otrzymało Chojeńskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Psijaciele”
Na drodze nr 124 Chojna – Trzcińsko-Zdrój jest ruch wahadłowy. Trwa budowa chodnika. Zadanie realizowane jest w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych na drogach krajowych.
Ryzyko samobójstwa u młodych ludzi oraz nowe nurty w psychoterapii dzieci i młodzieży przejawiających myśli samobójcze to przykłady zagadnień, które zostaną poruszone 9 listopada br. podczas konferencji edukacyjnej „Wybrane aspekty samobójstw dzieci i młodzieży”. W spotkaniu organizowanym przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego uczestniczyć będzie członek Zarządu Województwa Ryszard Mićko, a także przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i Kuratorium Oświaty ze Szczecina oraz wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Strażacy w minionym tygodniu przeprowadzali akcje najczęściej na drogach. Interweniowali przy wypadkach, kolizji, usuwali drzewa z drogi. Ratowali zerwane dachy, reagowali też na „płonące kominy”.
Pod hasłem MOJA NIEPODLEGŁA odbędą się w tym roku uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Szczecinie. Na wspólne obchody 11 listopada zaprasza wojewoda zachodniopomorski, marszałek województwa, prezydent Szczecina, Instytut Pamięci Narodowej i dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej.
Rząd RP miał wolę i znalazł środki z budżetu państwa aby zbudować obwodnicę Myśliborza. Dzięki temu z miasta w znacznym stopniu uda się wyprowadzić ruch samochodów ciężarowych. To oznacza, że będzie bezpieczniej. Obwodnica może przebiegać w ciągu drogi krajowej 26. Dla mieszkańców południa naszego powiatu, którzy obierają ten kierunek. To dość ważna informacja, bowiem przez Myślibórz jadą ci, którzy nie tylko udają sią na południe (np. Wrocławia), ale również kierowcy, którzy jeżdżą na wschód np. do Poznania.
Na trzy miesiące został tymczasowo aresztowany mężczyzna, który dopuścił się czynnej napaści na policjantów. 32-latek zaatakował świnoujskich funkcjonariuszy podczas interwencji. Podejrzanemu grozi kara do 10 lat więzienia.
Dziś, 2 listopada 2017 r. w Trzcińsku-Zdroju nastąpi podpisanie przez marszałka Olgierda Geblewicza i władze gminy umowy dotyczącej dofinansowania oczyszczalni. Spotkanie ma być też okazją do rozmowy na temat planów i projektów inwestycyjnych gmin z powiatu w ramach środków europejskich oraz zasad współpracy marszałka z gminami w zakresie inwestycji drogowych i budowy infrastruktury turystyczno-rowerowej.
Przystąpieniu Samorządu Województwa do polsko-niemieckiego projektu w ramach programu Interreg Va dotyczącego „Przystosowania mostu europejskiego Siekierki - Neurüdnitz do ruchu turystycznego” poświęcona była XXVII sesja Sejmiku Województwa odbywająca się w Goleniowie. Radni zajęli się pomocą finansową dla gminy Cedynia, na terenie której znajduje się most.
Wojewoda Krzysztof Kozłowski podsumował działania służb po trzydniowych, silnych wiatrach, które wiały w naszym województwie.
Okres wakacyjny już dawno zakończony, podobno również i ten rowerowy ma się ku końcowi. Jak się okazuje, nie na Pomorzu Zachodnim, o czym możemy się przekonać sprawdzając pomiary liczników zamontowanych jeszcze w maju w Świnoujściu i Rogowie.
Na pewno przesuwamy zegarek – o godz. 3.00 nad ranem cofniemy wskazówki o godzinę. Jednak czy zaoszczędzimy prąd, nie jest to pewne. A właśnie jednym z powodów wprowadzenia zmiany czasu ma być oszczędność energii elektrycznej. Chodziło o dopasowanie godzin pracy do dostępności dziennego światła. Z pewnością początkowo wielu z nas będzie miało zaburzony rytm dnia.
Śledząc mapę kulinarną świata szybko odkryjemy, że zasada „co kraj, to obyczaj” jest szczególnie żywa w kwestii śniadań. Jak wygląda klasyczny, francuski petit déjeuner? Ile kalorii ma wyjątkowo syte śniadanie angielskie? W czym o poranku rozsmakowują się Skandynawowie? Bliższe poznanie śniadaniowych propozycji z różnych zakątków świata może sprawić, że każdy dzień będziemy witać pod znakiem nowych kompozycji smakowych.