W ENEA Operator są obecnie prowadzone projekty mające na celu zwiększenie efektywności i skuteczności działań wszystkich jednostek organizacyjnych spółki, w tym także posterunków energetycznych. Projekt „Standaryzacji zasobów i zakresu działania Posterunków Energetycznych” koncentruje się na wzmocnieniu ich działania a jego podstawowym celem jest udoskonalenie ich struktury, liczby i lokalizacji. W wyniku zaplanowanych zmian dobrze wyposażone i właściwie zorganizowane brygady Pogotowia Energetycznego zapewnią poprawę efektywności i sprawności organizacyjnej.
Nowa organizacja pracy posterunków będzie wdrażana od 1 stycznia 2015 roku.
Głównym obowiązkiem naszej firmy jest zapewnienie wysokiej jakości, niezawodności oraz bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej. Zmiany w naszej wewnętrznej organizacji służą pełnemu zaspokajaniu potrzeb i oczekiwań naszych Klientów w zakresie świadczenia usług dystrybucji, przy jednoczesnym lepszym wykorzystaniu posiadanej kadry.
W powiecie gryfińskim ulegnie połączeniu Posterunek Cedynia, którego teren w całości zostanie przydzielony do Posterunku Mieszkowice.
Na PE Mieszkowice zwiększona obsada pracowników do 9 będzie pracować w systemie dwuzmianowym 7- 15 i 12- 20 (w okresie jesienno – zimowym) 14- 22 (w okresie wiosenno – letnim) od poniedziałku do piątku. W soboty zostanie wprowadzona zmiana pogotowia w godzinach 8 – 16, co zdecydowanie poprawi reakcje służb pogotowia na zdarzenia awaryjne w sieci.
Posterunek Banie, którego teren zostanie przydzielony w nast. sposób
1. Teren gminy Widuchowa zostanie przydzielony do PE Chojna.
2. Teren gminy Banie zostanie przydzielony do PE Pyrzyce.
Praca w PE Chojna będzie się odbywać zgodnie ze schematem PE Mieszkowice podanym powyżej .
Licząc osobowo, zwiększy się obsada pracowników przydzielonych do prac na terenie działania dawnych posterunków Chojna, Mieszkowice, Cedynia i Banie.
Łączenie posterunków nie wiąże się ze zwolnieniami pracowników, nie wpłynie też na pogorszenie poziomu utrzymania sieci. Mniejsze jednostki organizacyjne często nie były w stanie samodzielnie realizować prac sieciowych niejednokrotnie łącząc siły celem ich realizacji.
Posterunki będą wykonywały zabiegi i prace eksploatacyjne, drobne modernizacje oraz będą usuwały awarię. Wprowadzane zmiany w działaniu Posterunków na terenie powiatu na pewno poprawią sprawność usuwania awarii, co się przełoży na zdecydowanie krótsze przerwy w dostarczaniu energii elektrycznej do mieszkańców powiatu gryfińskiego.
Jeśli chodzi o pytanie dotyczące zakupu energii, ENEA Operator zajmuje się dystrybucją energii
Sylwia Rycak
Regionalny Rzecznik Prasowy
ENEA Operator Sp. z o.o.
Oddział Dystrybucji Szczecin
Napisz komentarz
Komentarze