Wszystkie wycieczki będą wyjeżdżać spod przystanku na ulicy Szczecińskiej, niedaleko Klubu Festiwalowego, o godz. 9.00.
Opis wycieczek:
Barlinek – 27 lutego
Barlinek to jezioro, Puszcza Barlinecka i kilka perełek architektury. Regionalny przewodnik zabierze gości na spacer po puszczy i częściowo "Szlakiem Młynów" znajdujących się w Dolinie Płoni. Wycieczka zakończy się pod Młynem Papiernia, skąd dalej uczestnicy udadzą się autobusem do Muzeum Regionalnego oraz Europejskim Centrum Spotkań.
Wycieczka „Śladami bitwy o Szczecin” – 28 lutego
Michał Rembas, jeden z autorów książki "Bitwa o Szczecin", zabierze festiwalowych gości w tematyczną podróż "Śladami bitwy o Szczecin". W programie m.in. zwiedzanie okopów na Młyńskiej Górze i nieistniejącego już folwarku Wilhelmshöhe koło Kołbaskowa gdzie toczyły się krwawe walki, Wzgórze Batowa, Wzgórze Artylerzystów. W Kluczewku wdrapiemy się na wieżę, z której marszałek Rokossowski lustrował pole bitwy. Jeśli starczy czasu zobaczymy również rów przeciwpancerny w Dąbiu, cmentarz wojenny w Glinnej, wiadukt autostrady ze śladami pocisków i kilka innych.
Szlakiem waldensów – 5 marca
Na przełomie XIII/XIV w. na ziemi chojeńskiej pojawili się przedstawiciele heretyckiego ruchu waldensów. W tzw. Cedyńskim Winklu i na terenach z nim sąsiadującym, stworzyli oni jedną z największych społeczności „ruchu kacerskiego” na terenie Europy Wschodniej. Skąd się wzięli? W miejscowościach mieszkali? Jakie były koleje ich losów? O tym wszystkim dowiedzą się uczestnicy wycieczki, którzy wyruszą ich tropem, podążając od Kościoła Św. Trójcy w Chojnie, poprzez Żelichowo, Objezierze, Moryń, Osinów, aż po Angermuende, a może nawet sam Berlin, gdzie znajduje się kościół, pod którym stał stos, na którym palono innowierców.
Połczyn-Zdrój – 6 marca
Połczyn-Zdrój jest znanym nie tylko w Polsce, ale i zagranicą kurortem. W oparciu o bogate złoża znakomitej jakości borowiny i permskich solanek miasto z powodzeniem podtrzymuje i rozwija ponad 300-letnie tradycje uzdrowiskowe, natomiast teren gminy jako wchodząca w znacznej części w skład Drawskiego Parku Krajobrazowego stanowi jeden z najbardziej urokliwych i atrakcyjnych turystycznie zakątków Pomorza Zachodniego.
Wraz z uruchomieniem sprzedaży biletów zniżkowych dla karnetowiczów ruszyła również sprzedaż biletów dla tychże na koncerty oraz Bal Włóczykija. Za tydzień w otwartej sprzedaży (bez karnetów) pojawią się bilety na pierwsze koncerty.
10. Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży "Włóczykij" odbędzie się w terminie 25 lutego - 6 marca 2016.
Osoby posiadające karnety mogą już kupować i rezerwować zniżkowe bilety na wyżej wymienione wydarzenia w Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie oraz poprzez stronę internetową www.wloczykij.com. W otwartej sprzedaży bilety na wycieczki (jeśli nie zostaną wykupione przez posiadaczy karnetów) pojawią się 8 lutego.
Napisz komentarz
Komentarze