- Mamy nadzieję, że sprzęt, który na co dzień służy nam do prowadzenia specjalistycznych badań przyczyni się do szybkiego opanowania sytuacji – powiedział prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.
Udostępniony sprzęt to: automatyczna stacja dozująca epMotion, dwa urządzenia wraz z oprogramowaniem do wykrywania koronawirusa metodą Real-Time PCR oraz wirówka wysokoobrotowa Eppendorf Centrifuge.
Przekazane urządzenia to wysokiej klasy sprzęt do diagnostyki molekularnej. Wysokospecjalistyczna aparatura umożliwi szpitalom i stacji sanepidu zwiększenie przepustowości laboratoriów, poprzez możliwość jednoczesnej analizy wielu próbek w kierunku koronawirusa (urządzenia do Real-Time). Użyczony przez naszą uczelnię sprzęt przyspieszy oraz w znacznym stopniu zwiększy bezpieczeństwo w trakcie izolacji wirusowego RNA dzięki automatycznej stacji pipetującej epMotion - wyjaśniła prof. Jolanta Kiełpińska z Wydziału Nauk o Żywności i Rybactwa ZUT.
Aparatura z ZUT-u trafiła do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego NR 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM w Szczecinie oraz do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie.
Napisz komentarz
Komentarze