- Obecna sytuacja sprawiła, że działalność przedsiębiorców jest zagrożona. Mimo wielu przeciwności starają się funkcjonować i próbują przetrwać ten trudny czas spowodowany pandemią koronawirusa. Pomagajmy im podczas zakupów i nie zapominajmy także o tych najmniejszych, zrzeszonych w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego, którzy wytwarzają lokalne dobra oraz sławią nasz region nie tylko w kraju, ale także w całej Europie – mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.
Czym jest Sieć Dziedzictwa Kulinarnego?
Dzięki zwróceniu uwagi na regionalną żywność konsumenci zdobywają nowe doświadczenia, pojawiają się nowe możliwości promocji, wzmacniana jest regionalna odrębność w zjednoczonej Europie. Ale, aby mogło tak się stać, potrzebna jest wspólna struktura koordynująca realizację założonych celów. Taką strukturą jest właśnie Europejska Sieć Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego do której należą głównie państwa basenu Morza Bałtyckiego, w tym z Polski.
Województwo Zachodniopomorskie jest członkiem Europejskiej Sieci Regionalnego Dziedzictwa Kulinarnego od 2008 roku. Z punktu widzenia indywidualnych konsumentów koncepcja Regionalnego Dziedzictwa ułatwia turystom i mieszkańcom znalezienie regionalnej żywności. Wspólne logo i wspólne działania informacyjne, sprawiają, iż łatwiej jest odnaleźć restauracje i sklepy, które proponują swoim klientom regionalną żywność i promują ideę kulinarnego dziedzictwa. Z punktu widzenia przedsiębiorców, którymi są m.in. gospodarstwa rolne, zakłady przetwórstwa żywności, restauracje, hotele oraz hurtownicy i sprzedawcy detaliczni, obecność w ESDK to posiadanie renomowanego logo sieci, który jest wyznacznikiem informującym o jakości produktu, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk oraz współpraca z innymi przedsiębiorcami działającymi w różnych obszarach.
Kto jest w Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Pomorza Zachodniego i co oferuje?
W sieci znajduje się 62 członków z naszego regionu. Którzy to przedsiębiorcy i co oferują? Te informacje dostępne są na stronie Wydziału Rolnictwa i Rybactwa Urzędu Marszałkowskiego: http://www.sdk.wzp.pl/
Aktualnie sprzedaż prowadzi 13 przedsiębiorców z SDK PZ:
· Gospodarstwo pasieczne „Maja” R.K. Bondaruk, Czarne Wielkie, Czaplinek - wysyłka miodów i produktów pszczelich www.miodypojezierzadrawskiego.
· Gospodarstwo rolne Ferma Kóz „Kozi Gródek”, ul. Zielona 4, Redlica, – dowóz produktów na zamówienie klienta www.kozigrodek.pl
· „Edi”, Nieborowo 18a, 74-200 Pyrzyce, https://pl-pl.facebook.com/
· Gospodarstwo pasieczne „Miody Jana”, Klępicz 21, Moryń www.miodyjana.pl
· Winnice Kojder S.C., Babinek 30, Bielica – możliwość składania zamówień z dostawą - http://winnicekojder.pl/zamow-
· Gospodarstwo rolne „Malinowy Ogród”, Lekowo 22, Lekowo https://pl-pl.facebook.com/
· FHU Ziemniakowelove, ul. Kazimierza Przerwy-Tetmajera 1, Stargard, www.zjedz.my lub http://www.ziemniakowelove.
· Park Hotel, ul. Plantowa 1, Szczecin, zestawy obiadowe na wynos: https://www.parkhotel.
· Gospodarstwo rybackie „Zielenica”, Zielenica 3a, Malechowo – wysyłki indywidualne do klientów – ze stawu na stół, www.facebook.com/
· Pizzeria u Jana, ul. Warowna 1a, Stargard – zamówienia dań z dostawą - www.pizzeriaujana.pl
· Pasieka z Pasją, Miłogoszcz ½, Dobrzyca – sprzedaż miodów z dostawą - https://sklep.pasiekazpasja.
· Gospodarstwo ekologiczne „Sątyrz”, Sątyrz Pierwszy 6, Chociwel – dowóz warzyw oraz warzyw kiszonych do Stargardu i Szczecina - www.gospodarstwo-ekologiczne.
· Sady Rajewscy, Karwowo 7, Przecław – soki typu NFC – not from concentrate – https://pl-pl.facebook.com/
Napisz komentarz
Komentarze