Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 grudnia 2024 13:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wakacje pod gruszą we własnym ogrodzie? Przydomowa Laguna?

Po pracowitej pierwszej części roku, większość z nas z utęsknieniem wyczekuje urlopu w letnich miesiącach. Dla naszych pociech dwumiesięczna przerwa w nauce to czas zabaw na świeżym powietrzu. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na wakacyjny wyjazd, a nawet jeśli uda się wyjechać to nie na całe wakacje. Pozostaje więc pytanie – jak odpowiednio zorganizować dzieciom czas, który spędzą w domu? Pamiętajmy, że bez trudu nasz przydomowy ogród zamienimy w magiczne miejsce, idealne do zabaw i letnich harców.

Autor: mat. prasowe Krysiak

Niezależnie od tego, jak dużym ogrodem dysponujemy, w rzeczywistości jedynym ograniczeniem dla jego aranżacji może być nasza wyobraźnia. Nawet na niewielkiej powierzchni można stworzyć dla dzieci fantastyczny zakątek, który stanie się dla nich wymarzonym miejscem wakacyjnych zabaw. Oto trzy proste patenty, które sprawdzą się w każdym ogrodzie i dostarczą wyśmienitej zabawy tak dzieciom, jak i dorosłym.

Sekretna forteca

Spełnieniem marzeń każdego dziecka będzie bez wątpienia domek na drzewie. Który maluch nie marzy o zbudowanej nad ziemią kryjówce, która zamienić się może w królewski zamek, statek kosmiczny, okręt piracki? W tym wypadku, tak jak do realizacji każdego zadania budowlanego, należy zacząć od przygotowania szczegółowego projektu. Najlepiej stworzyć indywidualny konspekt, zamiast korzystać z gotowego wzoru. Każde drzewo jest bowiem inne i aby konstrukcja była solidna, bezpieczna i funkcjonalna, należy wziąć pod uwagę wszelkie aspekty. Niezbędne są też solidne narzędzia. Ponieważ lwia część pracy związanej z budową domku na drzewie dotyczyć będzie obróbki drewna, konieczny jest wybór solidnej pilarki.

Model z silnikiem spalinowym pozwoli na pracę w dowolnym miejscu, bez ograniczeń związanych z dodatkowym okablowaniem - mówi Grzegorz Kowalczyk, ekspert firmy Krysiak. - Najlepiej zdecydować się na narzędzie o niedużej wadze i specjalnej budowie, jak np. pilarka Faworyt RG 2600-12, która waży zaledwie 4 kg netto jest idealna do małych prac ciesielskich, gwarantując skuteczność oraz precyzję. Inwestycja w pilarkę zwróci się z nawiązką także jesienią, kiedy konieczne będzie przycięcie gałęzi drzew i krzewów, a także cięcie klocków drewna do kominka – dodaje ekspert firmy Krysiak.

Pamiętajmy, aby wszystkie drewniane elementy konstrukcyjne zaimpregnować przed montażem, tak, by domek był odporny na negatywny wpływ czynników atmosferycznych.

Aktywni w ogrodzie

Czasem najlepszym sposobem na wakacyjną nudę jest… praca. Ale taka, która sprawia przyjemność i pozwala połączyć przyjemne z pożytecznym. Zamieniając prace ogrodowe w fascynującą przygodę z pewnością nakłonimy pociechy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i zgłębianiu tajemnic przydomowej flory. Ponieważ większość prac ogrodowych wymaga użycia skomplikowanych i ostrych narzędzi, ważne jest, by odpowiednio wybrać pracę, którą bezpiecznie mogą wykonać dzieci. Idealnym zadaniem może stać się zbieranie plonów – owoców i warzyw. Ponadto warto zaangażować dzieci do podlewania grządek – tak przy pomocy małej konewki, jak i węża ogrodowego z wodą, używając końcówki zraszającej. Dzieci z pewnością chętnie pomogą też przy koszeniu trawnika. W jaki sposób? Na przykład przycinając szkolnymi nożyczkami źdźbła, które wymknęły się ostrzom kosiarki. Prawdziwym wyzwaniem może stać się natomiast zasadzenie własnej roślinki. Doskonale w tej roli sprawdzi się małe drzewko, jakich wiele pojawia się szczególnie w otoczeniu klonów czy dębów. Zanim nasz maluch zasadzi swoje drzewko warto przekopać dokładnie ziemię lub spulchnić ją glebogryzarką. Dzięki temu zwiększymy szanse na przyjęcie się nowej roślinki, a dziecko będzie mogło przez lata obserwować, jak nowe drzewko rośnie wraz z nim. Pielęgnacja ogrodu wymaga systematyczności, odpowiedzialności i uwagi, więc zaszczepiając w dzieciach żyłkę ogrodnika pozwolimy im również kształtować własny charakter.

Przydomowa laguna

Lato w ogrodzie nie mogłoby się obyć bez wodnych szaleństw pod każdą postacią. Począwszy od dmuchanych basenów, a na zabawkowych fontannach skończywszy. Ciekawym, praktycznym i jednocześnie bezpiecznym urządzeniem w letnim ogrodzie stanie się solarny prysznic ogrodowy wykorzystujący energię słoneczną do podgrzewania wody. W upalne dni przyniesie chwilę orzeźwienia i jednocześnie pozwoli dzieciom umyć się po szaleństwach na świeżym powietrzu, przez co naszej łazience oszczędzone zostaną takie niespodzianki, jak źdźbła trawy, ziemia czy piasek. Urządzenie tego typu wyposażone jest w funkcję podgrzewania, dzięki czemu możemy podłączyć je do dowolnego ujęcia, bez obaw o to, że woda będzie zbyt zimna. Przestawiając prysznic co kilka godzin w inne miejsce przy okazji dziecięcych zabaw zapewnimy sobie wysoce wydajne podlewanie trawnika, przy jednoczesnej oszczędności wody.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama