Zastępca prokuratora rejonowego prok. Irena Kęska-Leońska domagała się dla oskarżonej 3-letniego zakazu zajmowania stanowisk kierowniczych oraz wykonywania zawodu nauczyciela, a także zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego.
Sąd w dużej mierze uwzględnił wnioski prokuratury.
Oto fragment nagrania sentencji wyroku:
-Sąd uznaje oskarżoną winną tego, że w dniu 20 marca 2017 r. na terenie Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Chojnie naruszyła nietykalność cielesną Krzysztofa B. w ten sposób, że dwukrotnie uderzyła go otwartą dłonią w twarz, a następnie popchnęła go na meble, tj. czynu z art. 217 par. 1 Kodeksu karnego i za ten czyn na podstawie przywołanego przepisu wymierza jej karę grzywny w wymiarze 100 stawek dziennych po 30 zł każda. Orzeka wobec oskarżonej zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w placówkach opiekuńczo-wychowawczych i zakaz wykonywania zawodu nauczyciela na okres dwóch lat. Na poczet orzeczonego zakazu zalicza się okres stosowania środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia czynności służbowych dyrektora i wykonywania zawodu nauczyciela od dnia 28 marca 2017 r. i zasądza od oskarżonej na rzecz Skarbu Państwa koszty sądowe, w tym 300 zł tytułem opłaty – takiej treści wyrok wobec Róży K. ogłosiła 22 marca 2018 r. sędzia Sądu Rejonowego w Gryfinie Agnieszka Brodzińska.
-Przebieg rozprawy sądowej potwierdza czyn, do jakiego dopuściła się oskarżona – stwierdziła zastępca prokuratora rejonowego prok. Irena Kęska-Leońska.
Natomiast obrońca oskarżonej Joanna Bartkowiak poinformowała dziennikarza igryfino:
-Będziemy apelować. Nie zgadzamy się z sentencją wyroku.
Uzasadnienie nieprawomocnego wyroku oraz wnioski prokuratora i obrońcy przedstawimy w kolejnym artykule.
O procesie napisaliśmy wcześniej m.in. tutaj:
http://www.igryfino.pl/kat-189,a,25739,dyrektorka-domu-dziecka-przed-sadem-oskarzona-jest.html
Napisz komentarz
Komentarze