Ochotnicze Hufce Pracy przeszkolą w całej Polsce prawie 2800 młodych ludzi, aby zwiększyć ich szanse na znalezienie pracy i usamodzielnienie się. W ramach programu „Od szkolenia do zatrudnienia” młodzi bezrobotni będą mogli w czasie kursów i staży zawodowych zdobyć zawód m.in. cukiernika, fryzjera czy barmana.
Uczestnicy skorzystają także z kursów językowych, obsługi komputera i prawa jazdy. Wszystko po to, by umiejętności realnie odpowiadały na aktualne potrzeby pracodawców.
W trakcie szkoleń i staży uczestnicy dostaną stypendium.
Dodatkową zachętą do podjęcia kursów jest dofinansowanie kosztów dojazdu, a także refundacja kosztów opieki nad dzieckiem.
Kto może wziąć udział w szkoleniach
Program jest skierowany do osób w wieku 18-24 lat, które spełniają 3 warunki: nie uczą się, nie pracują i nie mają kwalifikacji zawodowych.
-Mimo, że bezrobocie w Polsce jest obecnie rekordowo niskie, to cały czas problemem jest sytuacja ludzi młodych na rynku pracy. Z danych Eurostatu wynika, że bezrobocie wśród osób do 25 roku życia wynosi ponad 18 %. To alarmujący odsetek, w porównaniu ze średnią bezrobocia w Polsce wynoszącą 6,8 % (wg GUS) – mówi Joanna Bogucka, konsultant Elektronicznego Centrum Aktywizacji Młodzieży.
Wsparcie doradcy i psychologa
Uczestnicy projektu, od rejestracji przez cały czas trwania kursu, będą pod opieką doradców zawodowych i psychologów. Tak kompleksowe wsparcie służy dopasowaniu szkoleń do predyspozycji uczestników, a także specyfiki rynku pracy w poszczególnych rejonach kraju.
Ostatnie dni na rejestrację
Projekt „Od szkolenia do zatrudnienia” potrwa do końca sierpnia 2018 roku. Jest realizowany w 250 jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy na terenie wszystkich województw.
Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Maciej Kraskiewicz
Kierownik Zespołu
Elektroniczne Centrum Aktywizacji Młodzieży
Ochotnicze Hufce Pracy
Napisz komentarz
Komentarze