Podczas warsztatów poruszane są m.in. zagadnienia dotyczące sytuacji na holenderskim rynku pracy, praw przysługujących pracownikom w tym kraju, zagrożeń czyhających na migrantów zarobkowych oraz prawnych sankcji przewidzianych w Holandii za popełnienie przestępstwa handlu ludźmi. Wskazywane są także organizacje niosące pomoc ofiarom handlu ludźmi oraz omawiane procedury, jakie obowiązują policjantów w sytuacji podejrzenia, że mają do czynienia z ofiarą handlu ludźmi. W październikowej sesji w spotkaniach ze strony holenderskiej brała udział Pani Irena de Ruig – specjalistka do spraw problematyki migracyjnej. Komendę Główną Policji reprezentowała podkom. Katarzyna Świątek z Biura Prewencji.
Dla przypomnienia w latach 2015 - 2016 projektem zainteresowanych było prawie 50 jednostek organizacyjnych Policji. Spotkania odbyły się m.in. na terenie garnizonów: kujawsko - pomorskiego, warmińsko - mazurskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, śląskiego, podlaskiego, zachodniopomorskiego, małopolskiego czy opolskiego.
Projekt adresowany jest w szczególności do uczniów ostatnich klas szkół średnich, studentów, bezrobotnych oraz innych osób zainteresowanych pracą za granicą. Polega na organizowaniu spotkań na terenie działania jednostek organizacyjnych Policji, które wcześniej zgłosiły chęć udziału w projekcie. Walorem innowacyjnym przedsięwzięcia jest prowadzenie spotkań przez praktyków zajmujących się problematyką handlu ludźmi w Holandii.
Napisz komentarz
Komentarze