Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 09:06
Reklama
Reklama

Burmistrz zatwierdził wybór nowego partnera

Władze gminy Gryfino ogłosiły wynik otwartego naboru na partnera do wspólnej realizacji projektu dotyczącego wsparcia placówek edukacyjnych. Partnerem będzie DC Edukacja Spółka z o.o. z siedzibą w Gdańsku. Mają zostać wdrożone innowacje edukacyjne, placówki będą pracować metodą eksperymentu i korzystać z technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Burmistrz zatwierdził wybór nowego partnera

Autor: Burmistrz Mieczysław Sawaryn podczas sesji w styczniu 2017 r.

Chodzi o projekt w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

 

I. OPIS PROJEKTU

Projekt będzie obejmował:

1. Wdrożenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze edukacji z zakresu kształcenia kompetencji kluczowych.

2. Tworzenie w szkołach i placówkach realizujących podstawę programową kształcenia ogólnego warunków dla nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

3. Korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

4. Indywidualizacja pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wsparcie ucznia młodszego, przy czym ostateczny zakres projektu określony zostanie z wybranym Partnerem po sporządzeniu diagnoz szkół uczestniczących w projekcie.

II. CEL PARTNERSTWA

Celem partnerstwa jest wspólne przygotowanie i realizacja projektu ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 8.3 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie ogólne oraz uczniów uczestniczących w kształceniu podstawowym, gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

III. ZAKRES ZADAŃ PRZEWIDZIANYCH DO REALIZACJI W PROJEKCIE PRZEZ PARTNERA:

1. Opracowanie koncepcji działań merytorycznych projektu oraz przygotowanie wniosku o dofinansowanie we współpracy z Wnioskodawcą.

2. Wdrożenie innowacyjnych narzędzi edukacyjnych w szkołach podstawowych i gimnazjalnych – z wyłączeniem TIK.

3. Organizacja i przeprowadzenie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych komplementarnych do wdrażanych narzędzi edukacyjnych – z wyłączeniem TIK.

4. Działania związane z realizacją przedstawionej oferty.

IV. WYMAGANIA DLA PARTNERA:

1. Udokumentowane doświadczenie w działalności szkoleniowej lub edukacyjnej.

2. Posiadanie potencjału finansowego, kadrowego oraz techniczno–organizacyjnego niezbędnego do realizacji projektu, zgodnie z wytycznymi projektu.

3. Doświadczenie jako Beneficjent/Partner w realizacji co najmniej 3 projektów finansowanych ze środków Unii Europejskiej w obszarze edukacji. Wartość zarządzanego budżetu w każdym projekcie wynosiła co najmniej 2.000.000,00 zł .

4. Doświadczenie w realizacji co najmniej 1 projektu EFS w ramach perspektyw finansowych 2007-2013 i 2014-2020 z zakresu przygotowania szkół do wdrożenia produktu innowacyjnego opracowanego ze środków EFS, obejmujące:

a) wdrożenie produktu, o którym mowa w ust. 5 w co najmniej 20 szkołach/placówkach oświatowych,

b) przeszkolenie co najmniej 100 osób (użytkowników/nauczycieli) do korzystania z wdrażanego produktu, o którym mowa w ust. 5,

c) przeprowadzenie zajęć pozalekcyjnych w oparciu o szkoły lub placówki wsparcia dziennego z min. 300 dziećmi z zakresu wdrażanego produktu innowacyjnego, o którym mowa w ust. 5.

5. Prawo do wdrażania innowacyjnych produktów edukacyjnych w obszarze kształtowania kompetencji kluczowych u dzieci i młodzieży na poziomie szkół podstawowych lub gimnazjów lub szkół ponadgimnazjalnych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama