Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 22 listopada 2024 17:13
Reklama
Reklama

Czas na kobiety! To one mają głos i nie boją się go użyć

Dziennikarka Dorota Warakomska, znane gryfinianki Agnieszka Odachowska, radna wojewódzka Ewa Dudar i Magdalena Pieczyńska z Urzędu Marszałkowskiego, a także wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos wezmą udział w jedynej w województwie zachodniopomorskim konferencji CZAS NA KOBIETY. -Zapraszam na już 11 kwietnia do Pyrzyc – informuje za naszym pośrednictwem Agnieszka Odachowska.
Czas na kobiety! To one mają głos i nie boją się go użyć

Autor: Dorota Warakomska (fot. Kongres Kobiet)

Stowarzyszenie Kongres Kobiet – największa kobieca organizacja pozarządowa w Polsce – realizuje nowy ogólnopolski projekt. Jego cel – wzmacnianie i aktywizowanie kobiet, by samodzielnie realizowały się w życiu zawodowym, miały wiedzę, chęć, motywację i narzędzia do zakładania własnych biznesów i czerpały satysfakcję z pracy.

Organizowany jest cykl konferencji – odbędzie się ich dziesięć w ciągu roku. Już 11 kwietnia 2017 r. w Pyrzycach.

Podczas tych spotkań aktywizujemy kobiety, wzmacniamy je poprzez uświadomienie ich praw i możliwości, a także – co ważne – przekazujemy im bardzo praktyczne umiejętności pomocne w poszukiwaniu pracy i zakładaniu firm. A także rozwijamy kompetencje liderskie, upowszechniamy korzyści wynikające z obecności kobiet na rynku pracy i wzmacniamy ich pozycję na tym właśnie rynku. Nacisk kładziemy na wzmacnianie kobiet poprzez wyćwiczenie w nich praktycznych umiejętności i działań, pomagających im uwierzyć w siebie i znaleźć w sobie inspirację do szukania pracy i rozwijania własnych inicjatyw – biznesów – w mieście i na wsi.

Uczestniczki konferencji – kobiety aktywne zawodowo, które chcą zmienić ścieżkę kariery, potrzebują wzmocnienia, kobiety, które chcą założyć własne firmy, te, które są zagrożone wykluczeniem ze względu na wiek (50+), i matki wracające na rynek pracy po urodzeniu dziecka – otrzymają pakiet wiedzy i umiejętności. Materiały będziemy udostępniać także elektronicznie.

Przedstawimy nie tylko opracowanie dotyczące korzyści z aktywności kobiet na rynku pracy, ale także wiedzę na temat pozycji kobiet na danym lokalnym, regionalnym rynku pracy, przyczynach gorszej pozycji kobiet w gospodarce, barier i dyskryminacji i sposobów ich eliminacji. We współpracy z NGO-sami, ośrodkami akademickimi i samorządami tworzymy katalog dobrych praktyk pracodawców, samorządów, inicjatyw społecznych na rzecz zawodowej aktywizacji kobiet. Efektem finalnym projektu będzie Raport z dobrymi praktykami i podsumowanie projektu na IX Kongresie Kobiet (w 2017 r.)

Kongres Kobiet od lat zabiega o zwiększenie poziomu zatrudnienia kobiet w naszym kraju. Im więcej kobiet pracuje, tym lepsza jest sytuacja ekonomiczna państwa. Nasz aktualny projekt przyczyni się do wprowadzania równych szans na rynku pracy pracownicom i pracownikom i pomoże im w równym godzeniu ról w życiu zawodowym i rodzinnym.

W oparciu o sprawdzoną wiedzę ekspertek_ów i praktyczek_ków biznesu, przy wsparciu mentorek_ów i trenerek_ów pokazujemy, że teraz jest CZAS NA KOBIETY! – czytamy w informatorze projektu.

DATA I LOKALIZACJA KONFERENCJI:

11 kwietnia 2017, wtorek, Pyrzyce, Hotel Salvador, ul. Lipiańska 30, 74-200 Pyrzyce

 

 PLAN KONFERENCJI:

9:00 - 9:45:  Kobiecy networking - rejestracja uczestniczek

10:00 - 13:00: I BLOK – WIEDZA - WZMACNIANIE KOBIET

1. Rozpoczęcie - Dorota Warakomska, pełnomocniczki regionalne województwa zachodniopomorskiego

2. Kobiety – Polki XXI wieku - Nasze prawa, nasze szanse. Nasza solidarność - Dorota Warakomska

3. Sytuacja kobiet na lokalnym rynku pracy 

- Bariery, wyzwania i dobre praktyki – Szukamy rozwiązań – dyskusja – prowadzenie – Dorota Warakomska;

udział: m.in. Ewa Dudar, Magdalena Pieczyńska, Agnieszka Brodowska,  Anna Kusy-Kłos




Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ReklamaEPI-AKCJA Fundacji "Normalnie" 08.11.-09.12.2024
Reklamadotacje rpo
KOMENTARZE
Autor komentarza: uffTreść komentarza: Ale dym! Ale wpadka!Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:03Źródło komentarza: Pali się wysypisko śmieci pod Cedynią. Podpalenie (?) w najdalej na zachód wysuniętej gminie w PolsceAutor komentarza: GrześTreść komentarza: To o kim?Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:02Źródło komentarza: Krzysztof Motyka zastąpił Wojciecha Długoborskiego w PUKAutor komentarza: hmm...Treść komentarza: A jednak...Data dodania komentarza: 22.11.2024, 17:01Źródło komentarza: Krzysztof Motyka zastąpił Wojciecha Długoborskiego w PUKAutor komentarza: POSTAWIŁ NA MOTreść komentarza: : Krzysztof Henryk Nazwisko: Motyka Miejsce urodzenia: BIELSKO-BIAŁA Data urodzenia: 16-10-1961 Imię ojca: Jan Imię matki: Lucyna Dodatkowe informacje: W okresie 15.04.1981-15.09.1982 służba w MO. /// W okresie 2.06.-30.08.1982 specjalny kurs operacyjny Służby Bezpieczeństwa w WSO MSW w Legionowie; 28.02.-06.04.1983 kurs dla nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Nazwa jednostki Miasto Nazwa komórki Stanowisko Stopień służbowy Data rozpoczęcia Data zakończenia Sygnatura Sygnatura wytwórcy Rodzaj materiałów KW MO BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV MŁODSZY INSPEKTOR - 16-09-1982 IPN Ka 0239/121 5563/V akta osobowe i karta WUSW BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ V, SEKCJA IV INSPEKTOR - 01-03-1985 WUSW BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ V STARSZY INSPEKTOR - 01-01-1988 WUSW BIELSKO-BIAŁA WYDZIAŁ OCHRONY GOSPODARKI STARSZY INSPEKTOR chor. 01-11-1989 31-07-1990Data dodania komentarza: 22.11.2024, 16:56Źródło komentarza: Krzysztof Motyka zastąpił Wojciecha Długoborskiego w PUK
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama