Członek Zarządu Anna Mieczkowska podkreślała jednak - Centrum Dialogu „Przełomy” to nie tylko budynek. To przede wszystkim miejsce spotkań i debat, dotykających różnorodnej tematyki: historii, kultury i polityki. Za nami pierwszy rok działalności, niezwykle intensywny, bo CDP odwiedziło niemal 45 tysięcy osób. To imponująca ilość, która jest dla nas potwierdzeniem, że postąpiliśmy słusznie, decydując o powstaniu miejsca upamiętniającego historię Pomorza Zachodniego i Szczecina. Dziś o Centrum Dialogu „Przełomy” mówi się nie tylko w Polsce, ale na całym świecie.
Działalność CDP nie ogranicza się do wystawy stałej. W 2016 roku zorganizowanych zostało tam 13 debat i 7 wystaw czasowych oraz wiele wydarzeń zewnętrznych, związanych z tematyką CDP. Instytucja kontynuuje także rozpoczętą kilka lat wcześniej działalność edukacyjną – We współpracy z Urzędem Marszałkowskim udało nam się przeprowadzić lekcje demokracji i historii, w których wzięło ok. 7 tysięcy dzieci i młodzieży ze szkół naszego regionu - podkreśla Agnieszka Kuchcińska-Kurcz, kierownik CDP.
Lech Karwowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Szczecinie, którego CDP jest odziałem, zapewniał, że rok 2017 będzie równie pracowity – Już mamy w planach 7 wystaw, zamierzamy utrzymać też zakres działalności edukacyjnej. Intensyfikujemy współpracę z IPN oraz szykujemy się do podpisania umowy z ośrodkiem „Pamięć i Przyszłość’, z którym będziemy wspólnie wnioskować o fundusze na projekty o ogólnopolskim zasięgu.
Napisz komentarz
Komentarze