Karta ICE umożliwia to identyfikację poszkodowanej osoby oraz zdobycie kluczowych informacji dotyczących jej stanu zdrowia, przyjmowanych leków, odbywanej terapii. Karta ICE jest niezastąpiona także w innych sytuacjach: zagubienia dziecka, zaniku pamięci, utraty przytomności – ułatwia wtedy kontakt z rodziną takiej osoby.
Plastikowa karta ICE rozmiarów dowodu osobistego zawiera miejsce na wpisanie naszego imienia i nazwiska oraz dwóch numerów telefonicznych do osób, które należy powiadomić w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia (należy wybrać osoby, które będą mogły podać ratownikowi informację o naszym stanie zdrowia) oraz ogólnoeuropejski numer alarmowy – 112. Na odwrocie karty ICE można umieścić informacje o alergiach, przewlekłych chorobach i zażywanych stale lekarstwach oraz grupie krwi. Pola karty są opisane w czterech językach: polskim, angielskim, niemieckim i hiszpańskim.
Karty są dodawane do paszportów odbieranych w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim od soboty 15 czerwca. Karty otrzymają także służby ratownicze i organizacje pozarządowe, które zadbają o ich bezpłatne rozprowadzenie wśród mieszkańców naszego regionu przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego. dos.
Napisz komentarz
Komentarze