Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 01:49
Reklama
Reklama

Polskie śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka i zamachu terrorystycznego w Niemczech

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie dziś (20 grudnia 2016 roku) wszczął śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka w celu zaboru ciężarówki wraz z naczepą i posłużenia się nią jako narzędziem do ataku na grupę ludności zgromadzoną na jarmarku świątecznym w Berlinie. Do przestępstwa tego doszło wczoraj (19 grudnia 2016 roku) w Berlinie na terenie Republiki Federalnej Niemiec.
Polskie śledztwo w sprawie zabójstwa Polaka i zamachu terrorystycznego w Niemczech

Postępowanie to prowadzone jest o czyn z art. 148 par. 2 pkt 2 i 3 kodeksu karnego w zbiegu z art. 280 par. 2 kodeksu karnego w zbiegu z art. 126c par. 2 kodeksu karnego w związku z art. 11 par. 2 kodeksu karnego i art. 110 par. 1 kodeksu karnego. Grozi za nie kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Polskie śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte z urzędu. Zgodnie z art. 110 par. 1 kodeksu karnego ustawę karną polską stosuje się do cudzoziemca, który popełnił za granicą czyn zabroniony skierowany m.in. przeciwko interesom Polski i obywatela polskiego. Tak jest w tej sprawie. Z zebranych dotychczas materiałów w sposób nie budzący żadnych wątpliwości wynika, że wczoraj w Berlinie na terenie Republiki Federalnej Niemiec doszło do zabójstwa obywatela polskiego. Sprawca dokonał również kradzieży ciężarówki wraz z naczepą, które należały do polskiego przedsiębiorcy. Czyny te stanowiły przygotowanie do popełnienia przestępstwa zbrodni przeciwko ludzkości (art. 118a par. 1 pkt 1 i 2 kodeksu karnego), wobec grupy ludności zgromadzonej na jarmarku świątecznym w Berlinie. Do zamachu terrorystycznego ostatecznie doszło w dniu wczorajszym w godzinach wieczornych.

Dział Prasowy

Prokuratura Krajowa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama