Balsam antycellulitowy - jakie daje korzyści?
Balsam antycellulitowy ma za zadanie walczyć z warstwą przerośniętych komórek tłuszczowych, umiejscowionych głównie na udach i pośladkach, w formie charakterystycznych nierówności i grudek.
W swoim składzie dobry balsam na cellulit powinien posiadać składniki aktywne, które są odpowiedzialne za pobudzenie krążenia, nawilżanie skóry, ujędrnianie, a także detoksykację i usuwanie nadmiaru wody z tkanek. Balsam na cellulit należy stosować regularnie, tak, aby zapewnić skórze stały dostęp do składników o działaniu antycellulitowym. Walka ze skórką pomarańczową wymaga bowiem czasu oraz systematyczności. W poniższej tabeli przedstawiamy korzyści płynące ze stosowania balsamu antycellulitowego, zawierającego skuteczne składniki, o konkretnym działaniu.
Korzyści ze stosowania balsamu na cellulit | Odpowiedzialne składniki |
Widoczne ujędrnienie skóry | Kofeina, ekstrakt z bluszczu pospolitego |
Poprawa mikrokrążenia, | Ekstrakt z ruszczyka kolczastego, kofeina, ekstrakt z bluszczu pospolitego, ekstrakt z kasztanowca |
Wzmacnianie naczyń krwionośnych | Ekstrakt z ruszczyka kolczastego, rutyna |
Redukcja cellulitu | Kofeina, ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z alg |
Nawilżenie i odżywienie skóry | Ekstrakt z alg |
Usuwanie toksyn | Kofeina, ekstrakt z alg |
Najlepszy balsam na cellulit – składniki
Najlepszym balsamem na cellulit jest kosmetyk, który ma dobry, naturalny skład. To właśnie od jego receptury zależy bowiem, czy uda nam się pozbyć cellulitu. Powinniśmy unikać produktów z chemicznymi dodatkami, takimi jak silikony, parabeny, EDTA, czy PEG-i, a zamiast nich wybierać kosmetyki, oparte na składnikach pochodzenia naturalnego. Najbardziej skutecznymi składnikami są między innymi:
ekstrakt z ruszczyka kolczastego - pozyskiwane z niej substancje mają pozytywny wpływ na układ krążenia. Chronią naczynia krwionośne przed rozszerzaniem oraz uelastyczniają je. Odgrywają ważną rolę w stymulowaniu mikrokrążenia, mają również działanie przeciwzapalne.
kofeina – naturalna substancja, odpowiedzialna za poprawę mikrokrążenia i drenaż limfatyczny oraz detoksykację skóry. Ujędrnia ciało, wspiera proces lipolizy i przeciwdziała odkładaniu się tłuszczu.
ekstrakt z bluszczu pospolitego - wyciąg pozyskiwany z tej rośliny ma właściwości ujędrniające i wspierające metabolizm. Wywołuje wytwarzanie dużej ilości energii przez komórki - co za tym skutkuje spalaniem tłuszczu. Ponadto tak jak i powyższe składniki, również pobudza krążenie krwi.
ekstrakt z kasztanowca – ekstrakt pozyskiwany z tego drzewa ma bardzo wysoką wartość. Przede wszystkim redukuje obrzęki nóg i uszczelnia naczynia krwionośne. Wpływa pozytywnie na skórę, wspiera mikrokrążenie, wzmacnia i uelastycznia naczynia włosowate.
ekstrakt z alg - algi spotykane w środowisku morskim, zawierają substancje nie tylko ujędrniające, ale także nawilżające i odżywcze. Wzmacniają i regenerują skórę, a przy tym mają właściwości drenujące i detoksykujące. Są więc cennym składnikiem balsamów antycellulitowych.
rutyna - związek pozyskiwany z roślin, który ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne. Powoduje ich wzmocnienie, a ponadto działa przeciwzapalnie.
Dobry balsam na cellulit - czy to wystarczy?
Dobre balsamy na cellulit mają wysoką skuteczność w redukowaniu pomarańczowej skórki. Aby jednak przyśpieszyć ten proces i zwiększyć szansę na trwałe pozbycie się cellulitu, dobrze jest podjąć dodatkowe kroki. Jednym z nich jest odpowiednio zbilansowana, zdrowa dieta, bogata w warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste. Do gładkiej i napiętej skóry przyczynią się także zdrowe tłuszcze, kwasy omega-3, omega-6, omega-9, a także produkty bogate w witaminy z grupy B. Należy pamiętać jednak o unikaniu soli (która w nadmiarze powoduje gromadzenie się wody w organizmie i tzw. cellulit wodny), słodyczy, słodzonych napojów i wysoko przetworzonych potraw. Ważne jest również nawadnianie organizmu - picie niegazowanej wody w sumie około 2 litrów w ciągu całego dnia. Warto także regularnie uprawiać sport i ogólnie prowadzić zdrowy styl życia. Osobom aktywnym fizycznie zdecydowanie łatwiej pozbyć się cellulitu.
Balsam antycellulitowy o sprawdzonym, skutecznym i jednocześnie jak najbardziej naturalnym (bezpiecznym dla skóry) składzie, zapewni oczekiwane rezultaty. Pod warunkiem oczywiście, że będzie stosowany systematycznie, najlepiej codziennie rano i wieczorem. Warto również zadbać o zdrową dietę, z niewielkim deficytem kalorycznym oraz regularną aktywność fizyczną – mówi Karina Pietrzela, kosmetolog z Clinica Cosmetologica
Balsam na cellulit - ranking top 3
Jak już wspomniano, balsam na cellulit powinien charakteryzować się wartościowym składem. Dlatego istotne jest, aby czytać etykiety, zanim coś zakupimy. Warto także sprawdzić opinie innych użytkowników, w celu potwierdzenia wysokiej jakości danego kosmetyku. Poniższy ranking przedstawia najlepsze balsamy do walki z cellulitem. Cieszą się one zarówno dobrymi opiniami wśród klientek, a także wyróżniają się wartościowymi składnikami pochodzenia naturalnego:
1. Balsam antycellulitowy Vialise – ceniony za szybkie działanie, widoczne efekty można zaobserwować po kilku tygodniach stosowania. Nadaje skórze jędrność i doskonale ją wygładza. Zdecydowanie jest to numer jeden wśród uczestniczek naszego testu!
Po raz pierwszy coś faktycznie pomogło na mój cellulit. Balsam Vialise sprawił, że moja skóra znowu wygląda atrakcyjnie, a jestem dopiero w trakcie stosowania drugiego opakowania. Polecam gorąco wszystkim kobietom, które poszukują idealnego kremu na cellulit i mają dość nieskutecznych preparatów - mówi pani Kasia z Warszawy
2. Balsam na cellulit Onshea - jest idealny do każdego typu skóry, również wrażliwej. Charakteryzuje go lekka konsystencja, przyjemny zapach, a przede wszystkim skuteczne działanie. Nie tylko wspomaga w walce z cellulitem, ale również nawilża i koi skórę, a także redukuje obrzęki i wzmacnia naczynka krwionośne.
Balsam antycellulitowy Onshea jest bardzo wygodny w aplikacji i nie zostawia tłustej warstwy. Sprawia, że skóra jest gładka, napięta, dobrze nawilżona. A przy tym grudki cellulitu rzeczywiście się zmniejszyły - mówi pani Anna z Krakowa
3. Sinial – to kolejny balsam antycellulitowy godny uwagi, ze względu na swoje skuteczne działanie. Kosmetyk zawiera naturalną kofeinę oraz ekstrakt z guarany, czyli połączenie składników aktywnych, które wnikają w głąb skóry i oddziałuje na cellulit przez długi czas. Preparat zauważalnie redukuje skórkę pomarańczową, pobudza krążenie i dobrze pielęgnuję ciało.
Balsam szybko się wchłania. Już po trzech tygodniach zauważyłam, że moja skóra jest wyraźnie wygładzona i bardziej jędrna. Polubiłam Sinial, na pewno kupię kolejne opakowanie, bo jest skuteczny na cellulit, a jego stosowanie to przyjemność - mówi Pani Edyta z Lublina
Wszystkie trzy, przedstawione w rankingu balsamy antycellulitowe mają potwierdzoną skuteczność i zapewniają kompleksowe działanie. Wśród ich zalet można wyróżnić pobudzanie mikrokrążenia redukcję cellulitu, ujędrnianie oraz nawilżanie. Jeśli więc zmagasz się ze skórką pomarańczową, nie zastanawiaj się dłużej, wybierz balsam dla siebie i zacznij działać!
FAQ
1. Jak szybko zauważę pierwsze efekty, stosując balsam antycellulitowy?
Jest to możliwe już po kilku tygodniach codziennego używania. Zdecydowanie zależy to jednak od tego, jaki produkt wybierzesz. Stosując balsam antycellulitowy Vialise z naturalnymi składnikami, już po kilku aplikacjach poczujesz efekt jego działania pielęgnującego skórę.
2. Jak stosować balsam na cellulit?
Balsam antycellulitowy należy wmasowywać okrężnymi ruchami w miejsca, gdzie występują nierówności na skórze. Dobrze jest robić to po prysznicu lub wykonaniu peelingu ciała, czyli wtedy gdy pory skóry są otwarte i łatwiej wchłaniają składniki aktywne.
3. Czy balsamy antycellulitowe oparte na naturalnych składnikach, są skuteczniejsze niż te, zawierające chemiczne substancje dodatkowe?
Kosmetyki z naturalnymi składnikami zdecydowanie mają lepszy wpływ na naszą skórę, nie podrażniają jej i nie wywołują innych szkodliwych skutków ubocznych. A dzięki starannie dobieranym, naturalnym formułom, doskonale radzą sobie z konkretnymi problemami skórnymi, w tym również z cellulitem.
Bibliografia
1. Ciupińska M, Noszczyk M., Lipodystrofia – cellulit, [W:] Noszczyk M (red.), Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska,Warszawa 2010
2. Molski M., Nowoczesne składniki kosmetyków, Poznań, 2013
3. Ratz-Łyko A., Surowce pochodzenia morskiego jako składniki kosmetyków, „Cosmetology Today: Patents and Inventions”, 4/2013
4. Sainio E.L., Rantanen T., Kanerva L., Składniki i bezpieczeństwo kremów antycellulitowych, 2002
5. Smalls LK, Hicks M, Passeretti D, Effeect of weight loss on cellulite: gynoid lypodystrophy, 2006