-Są jeszcze poprawki, ale wszystkie prace drogowe zostały zakończone. Byłem tam dzisiaj. Teraz inwestor likwiduje swoje zaplecze. Jestem dumny z tej inwestycji. Jestem też przekonany, że teren zostanie szybko zagospodarowany. Samo otwarcie nastąpi 16 września i pojawi się wtedy najprawdopodobniej wicepremier Waldemar Pawlak oraz ktoś z ministerstwa gospodarki – obiecuje burmistrz Gryfina Henryk Piłat.
-Najważniejsze jest dla mnie doświadczenia. Po drugie musi mieć umiejętność kontaktu z ludźmi. Musi być też odważny przy forsowaniu projektów pozwalających na lepszą dystrybucję środków przeznaczonych na oświatę, kulturę i sport. Mam dwóch kandydatów, a decyzję podejmę do końca tego tygodnia – mówi Henryk Piłat, burmistrz Gryfina.
Tak powiedział nam burmistrz Gryfina Henryk Piłat. Kandydatem jest Sławomir Fuks, dyrektor Szkoły Podstawowej w Żabnicy. -Dostał ode mnie propozycję. Posiada cechy potrzebne do pełnienia funkcji wiceburmistrza. Do końca tego tygodnia ma podjąć decyzję. Kiedy zostałby? To uzależnione jest od wielu czynników, ale prawdopodobnie od 1 października – ujawnił nam burmistrz Henryk Piłat.
Zagroda w Daleszewie zaprasza na dzień pieczonego ziemniaka. Impreza odbędzie się 15 września br. Początek o godz.16.00 na terenie świetlicy „Zagroda” w Daleszewie. W programie m.in. ziemniaczane degustacje, loteria fantowa, ogródek gastronomiczny, muzyka na żywo. O godz. 20 zaplanowano zabawę taneczną z zespołem Forte (wstęp 5 zł).
Dziesięcioro dzieci z Sobiemyśla otrzymało w piątek, 31 sierpnia szkolne wyprawki ufundowane przez gryfiński oddział BGŻ. Kolorowe plecaki wypełnione były przyborami przydatnymi w nauce. Wyprawki wręczał Michał Wysota z BGŻ w towarzystwie Ireny Perlik z TPD oraz Krzysztofa Rudnickiego i Moniki Drabik z Gryfińskiego Domu Kultury.
Długo oczekiwana uroczystość, poprzedzona kontrowersyjnymi zmianami akcji i dymisją naczelnika wydziału UMiG, odbyła się dziś, we wtorek 4 września. -Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, bo jest podsumowaniem całorocznej pracy uczniów i nauczycieli, przygotowujących swych podopiecznych do różnych konkursów, no i oczywiście rodziców, dzięki którym były możliwe te sukcesy – powiedział Henryk Piłat, burmistrz Gryfina.
O zmianach w budżecie gminy rozmawiała dziś z burmistrzem Henrykiem Piłatem komisja budżetowa Rady Miejskiej w Gryfinie. Poruszano między innymi kwestię przekazania Centrum Wodnego Laguna Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej oraz sprawy dotyczące polityki śmieciowej, budowy nabrzeża, finansowania sportu i niepełnosprawnych. Więcej wkrótce. Sama sesja została przełożona z 6 na 13 września br.
Jeszcze w zeszłym tygodniu były dwa wykopy, a w tym już 4 – tak wygląda tranzytowa ul. Łużycka w Gryfinie w trakcie remontu sieci ciepłowniczej. Ale dziś dodatkowo w kilku miejscach blokowała przejazd firma, która montuje włazy do studzienek kanalizacyjnych. To zlecenie Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Do tego jeżdżą ciężkie samochody na budowę Lidla. W pewnych godzinach korek jest niesamowity. I w środę będzie prawdopodobnie identyczna sytuacja.
Jak już dwukrotnie informowaliśmy, do Gryfina i Trzcińska-Zdroju zawita III Letni Festiwal Wędrowny Na Gotyckim Szlaku Muzyka w Zabytkach Pomorza Zachodniego 2012. 15 września o godzinie 17.30 w ramach III Letniego Festiwalu Wędrownego w gryfińskim kościele pw. Narodzenia NMP odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Collegium Maiorum ZUT w Szczecinie. Tydzień wcześniej w Trzcińsku-Zdroju wystąpią Słowiki 60 im. Jana Szyrockiego pod dyrekcją Grzegorza Handkego. Wstęp wolny!
Dwa napady odnotowali policjanci w ostatnim tygodniu w Gryfinie. W poniedziałek, 27 sierpnia wieczorem gryfinianka została napadnięta przez mężczyznę, który uderzył ja w tył głowy, po czym wyrwał jej torebkę. W torebce były dwa telefony komórkowe i paczka papierosów. Kobieta powiadomiła o całym zdarzeniu policjantów, a ci szybko odnaleźli delikwenta.
Każdego roku mieszkańcy Gryfina przez około dziesięć dni są zmuszeni radzić sobie bez ciepłej wody. Od dnia dzisiejszego, w związku z planowanymi pracami konserwacyjnymi sieci ciepłowniczej, nastąpi przerwa w dostawie energii cieplnej dla potrzeb centralnego ogrzewania i ciepłej wody. Prace potrwają do około 10 września. Za niedogodności z tym związane PGE S.A serdecznie wszystkich państwa przeprasza.
III Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie, z którego daliśmy relację fotograficzną, upowszechnia i popularyzuje sztukę ludową, ale też sztukę kulinarną. Przeprowadzony został też konkurs na "potrawę festiwalu". Według jury najlepsza okazała się baba ucierana z pieca przygotowana przez panie z sołectwa Sobieradz. Na drugim miejscu sklasyfikowano ziemniaczane roladki, które zrobiła Irena Krupa z Wełtynia. Doceniono też królika w borowikach, potrawa ta zajęła zaszczytne trzecie miejsce. Została przygotowana przez panie ze świetlicy wiejskiej w Nowym Czarnowie. A jak się zajadali jurorzy, zobacz na zdjęciu.
Gdzie wyjeżdżała przez ostatni tydzień Państwowa Powiatowa Straż Pożarna z Gryfina? Ano i do szerszeni, i do os, i do otworzenia mieszkania. Ale także do samochodu, który dachował. Był też jeden pożar w Gryfinie. Gdzie i dokładnie kiedy? – zobacz poniżej
W całym kraju, czy to w dużych, czy małych miastach dzieciaki maszerują do szkoły na uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego. Również w Gryfinie w Szkole Podstawowej im. Mamerta Stankiewicza panuje świąteczny nastrój.
Jutro uroczysty początek roku szkolnego. Lekcji nie ma, ale będą apele i mnóstwo informacji o organizacji nowego roku szkolnego. Dzieci i młodzież się smucą, że koniec wakacji, nauczyciele mniej, bo dostaną podwyżkę. O której na apel w szkołach gminy Gryfino - czytaj poniżej.