Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gryfinie zorganizował dla swoich członków i sympatyków imprezę zabawowo – artystyczną w restauracji Arkadia. Część oficjalną poprowadziła szefowa gryfińskiego oddziału Eleonora Zakrzewska, która podziękowała wszystkim za współpracę i dotychczasowe wspieranie bieżącej działalności wymienionej wcześniej organizacji pożytku publicznego.
Do Powiatowej Komendy Policji w Gryfinie na spotkanie z policjantami przyszły dzieci z Przedszkola im. Krasnala Hałabały oraz im. Misia Uszatka. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drogach, w domu i na podwórku. Nie obyło się bez wielu pytań maluchów dotyczących codziennej pracy policjanta. Dzieci obejrzały też siedzibę gryfińskich funkcjonariuszy, przymierzyły sprzęt policyjny oraz siedziały za kierownicą radiowozu.
W 15 miejscach w Gryfinie będzie darmowy dostep do internetu. Pozytywnie oceniony został projekt Urzędu Miasta i Gminy W Gryfinie na dofinansowanie w tym zakresie. Gmina ma pozyskać na zadanie 288 tys. zł. Projekt nosi nazwę "Rozwój społeczeństwa informacyjnego poprzez budowę sieci punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie miasta Gryfino". Gdzie będą w przyszłym roku punkty bezprzewodowego dostępu do internetu? - czytaj poniżej.
Groźba pozbawienia życia, posiadanie narkotyków, oszustwa - to główne zdarzenia, które odnotowała w ostatnich dniach policja.
Zarząd Stowarzyszenia Komitet Obywtelski w Gryfinie zawiadomił nas, że dziś, "24 października o godz. 14.15 w sali 7, Sądu Rejonowego w Gryfinie odbędzie się posiedzenie w przedmiocie zażalenia Stowarzyszenia na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Gryfinie o odmowie wszczęcia postępowania dotyczącego Miasta i Gminy w Gryfinie". Sprawa dotyczy wypłat odszkodowania dla radnej za drogę, zatrudnienia specjalistki w UMiG zajmującej się budową i przebudową kanalizacji oraz wyboru wykonawcy robót w Parku Regionalnym w Gryfinie.
Polsko-niemiecka grupa samorządowców spotyka się dziś, 24 października w Schwedt ramach Transgranicznego Planu Działania – Przyszłość Doliny Dolnej Odry. Przypomnijmy, że nowe stowarzyszenie powstało, jak juz informowaliśmy, we wrześniu w Kołbaskowie. Celem współpracy przygranicznych gmin jest realizacja spójnej koncepcji rozwoju regionu między aglomeracjami szczecińską i berlińską oraz ściślejsza kooperacja w sięganiu po fundusze unijne w nowym okresie finansowania 2014-2020. Dziś do grupy przystąpią prawdopodobnie Mieszkowice, które będzie reprezentował Andrzej Salwa.
W poniedziałek, 28 października, o godzinie 17 rozpocznie się w Klubie Nauczyciela przy ulicy Kościuszki 17 spotkanie z weteranami Powstania Warszawskiego. Do Gryfina przyjadą: prezes szczecińskiego Koła Związku Powstańców Warszawskich Leszek Sikora-Sikorski ps. „Antoś” (zgrupowanie „Kryska”, Czerniaków), wiceprezes Zbigniew Moskot ps. „Flis” (Pułk „Baszta”, Mokotów), oraz opcjonalnie Edward Zamiara ps. „Hrabia” (3 Batalion Pancerny „Golski”, Śródmieście). Spotkanie organizuje Biblioteka Publiczna wraz z dziennikarzem „Gazety Gryfińskiej” Krystianem Wawrzonkiem. Współorganizatorami spotkania są Młodzież Wszechpolska i Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej.
-W związku z burzliwą dyskusją o finansach chciałbym podać wyniki finansowe za 9 miesięcy – tak rozpoczął swoje wystąpienie burmistrz Henryk Piłat podczas sesji nadzwyczajnej. I podał kilka liczb, o których poniżej. -W związku z pojawiającymi się pytaniami jednoznacznie oświadczam: nie ma zagrożenia dla bieżących wypłat wynagrodzeń, jak również kosztów z płaceniem za energię etc. – dodał na końcu burmistrz. –Dziękuję, panie burmistrzu. Leje pan miód na nasze serca. To znaczy, że nie będzie trzeba zaciągać kolejnych kredytów i zadłużać gminy Gryfino – powiedział z przekąsem przewodniczący Mieczysław Sawaryn.
-Faktycznie, możemy mówić o sukcesie, bo zawarto kompromis po tym, jak działkowcy w obronie obywatelskiego projektu ustawy wyszli na ulice. Zwłaszcza po ostatniej manifestacji w Warszawie zaczęto poważnie traktować nasze postulaty - mówi nam Czesław Skonecki z Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Aleksandra Zawadzkiego w Gryfinie. Po wielu miesiącach batalii o losy projektu obywatelskiego posłowie PO uznali, że poprawki Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej, które wcześniej odrzucali, są słuszne i rzeczowe. W wyniku tych uzgodnień Komisje Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zaakceptowały blisko 30 poprawek Komitetu.
Pod takim tytułem rusza właśnie druga edycja ogólnopolskiej akcji „Listy dla Ziemi”. Na jej uczestników czeka spora porcja ekologicznej wiedzy, a także atrakcje, takie jak konkursy, happeningi czy wystawy.
Na początku bieżącego tygodnia w Filii Gryfińskiego Domu Kultury, Świetlicy Zagroda w Daleszewie odbyło się kolejne spotkanie, z cyklu kulinarnych spotkań dla dzieci i młodzieży. Gospodarzem i koordynatorem spotkań jest Koło Gospodyń Europejki oraz daleszewska Zagroda. Tym razem na stole królowały tradycyjne naleśniki na słodko z owocami i serem, połączone z czekoladową polewą.
Spokojnie to tylko ćwiczenia. Dziś, tj. w środę 23 października br. w Gryfinie zawyją wszystkie syreny. Akcję planuje się na ok. godz. 10-11. Podczas obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego okazało się, że tylko jedna syrena jest w pełni sprawna. Przyszedł czas remont pozostałych. I stąd ta próba generalna.
Handlowcy z Targowiska Miejskiego w Gryfinie złożyli do przewodniczącego Rady Miejskiej w Gryfinie Mieczysława Sawaryna pismo z prośbą o włączenie do porządku obrad swoich dwóch postulatów. Chcą aby na najbliższej sesji przedstawiciel kupców przedstawił wyniki rozmów z burmistrzem Henrykiem Piłatem. Pragną też aby burmistrz wypowiedział się publicznie o swoich dokonaniach i zamiarach względem nowego usytuowania targowiska. Domagają się też przywrócenia infrastruktury do stanu pierwotnego, sprzed budowy nabrzeża. Ostatnie spotkanie handlowców z władzami odbyło się 16 lipca. Pod wnioskiem podpisało się 46 kupców.
Warsztaty komputerowe dla dorosłych, inscenizacje tradycyjnych obrzędów ludowych czy ścieżki edukacyjne i historyczne – to przykładowe projekty, które mogą zrealizować mieszkańcy terenów wiejskich przy wsparciu finansowym uzyskanym w ramach „Razem Możemy Więcej”. 22 października br. rozpoczął się nabór do VIII edycji programu Fundacji EFRWP.
Najpierw mieszkali w namiocie, a niedawno dostali od gminy mieszkanie w Żabnicy przy ul. Fabrycznej. Pięcioosobową rodziną zajął się Ośrodek Pomocy Społecznej. Jednak rodzina wciąż potrzebuje pomocy. -Była pani z OPS i wymaga od nas abyśmy zrobili łazienkę oraz żeby każde dziecko miało swoje łóżeczko, ale jak mamy to zrobić, kiedy mąż pracuje dorywczo? Proszę ludzi dobrej woli o pomoc – mówi Wioletta Warych.