Uczestnicy mogą być dumni, że złapali bakcyla do działań artystycznych, bo na zajęciach nie tylko malowano tradycyjnym farbami czy pastelami, ale nauczono się także kopiować różne postacie np. zwierząt, robiono pojemniki metodą decupage oraz zdobiono świeczniki farbami do szkła.
Zajęcia te prowadzone były pod kierunkiem Barbary Nowickiej, dyrektor MGOK. Gościnnie pod fachowym instruktażem Justyny Rychłowskiej wykonano z filcu tzw. łapacz snów (przedmiot pomagający w zasypianiu). Zajęcia teatralne prowadzone były wspólnie przez Teresę Mróz i Zbigniewa Ciszka. Ten zgrany duet na zajęciach uczył ruchu scenicznego, rytmiki i wymowy. A efektem było autorskie przedstawienie „Wizyta w ZOO”. Odbyły się także fotospacery, gdzie zamiast zimowego pejzażu obserwowano już zwiastuny przedwiośnia. W ogrodzie dendrologicznym oraz w „Pszczelim zakątku” zrobiono mnóstwo zdjęć i z zainteresowaniem słuchano opowieści Pauliny Dziedzic o drzewach i pszczołach. Bawiono się w wilka i owce. Nie zabrakło też pieczonych kiełbasek.
W piątek odbyło się zakończenie ferii. Głównym punktem była premiera spektaklu dla dzieci sołectwa Plany w obecności rodziców i uczestników zabawy karnawałowej. Mimo tremy całość udała się na piątkę, autorzy oraz wykonawcy otrzymali zasłużone brawa.
Do zabawy dzieciom grał duet Zbigniew Ciszek i Damian Bałko. Na zakończenie do MGOK przybył tajemniczy gość „Wodzio-słodzio” z ogromną torbą, która skrywała różne instrumenty perkusyjne. „Wodzio” poprzez zabawę przybliżył dzieciom ogromne możliwości bębnów. Każde dziecko spróbowało na nich grać, a przy tym wszyscy doskonale się bawili.
MGOK serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji ferii Justynie Rychłowskiej, Teresie Mróz i Tomaszowi Jańcowi oraz Nadleśnictwu Mieszkowice.
Napisz komentarz
Komentarze