Harmonogram wykładów:
30 kwietnia 2014 r.
"Polsko-niemieckie narracje w najnowszej prozie szczecińskiej"
dr Sławomir Iwasiów, Uniwersytet Szczeciński
07 maja 2014 r.
"Pomorze Zachodnie a powojenna "wędrówka ludów" "
dr Eryk Krasucki, Uniwersytet Szczeciński
28 maja 2014 r.
"Relacje polsko-niemieckie w literaturze kobiet na Pomorzu Zachodnim"
dr Arleta Galant, Uniwersytet Szczeciński
Wszystkie wykłady będą wygłoszone w języku polskim i będą odbywać się w godzinach 10.00-11.30 w sali kinowej Gryfińskiego Domu Kultury
( ul. Szczecińska 17, Gryfino)
( ul. Szczecińska 17, Gryfino)
Informacja o projekcie
Szkoła Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców US, Uniwersytet Szczeciński, Kreisvolkshochschule Uckermark oraz Gryfiński Uniwersytet Trzeciego Wieku prowadzą w semestrze letnim roku akademickiego 2013/2014 polsko-niemieckie warsztaty kultury regionu pogranicza „Doświadczanie pogranicza / Grenzerfahrungen”.
Warsztaty obejmują w całości bezpłatne lekcje języka polskiego dla studentów z Niemiec i niemieckiego dla studentów z Polski (20 godzin akademickich, tj. 10 spotkań po 1,5 godziny zegarowej każde), bezpłatne wykłady dotyczące historii kultury regionu pogranicza polsko-niemieckiego (1 wykład inauguracyjny w językach niemieckim i polskim, 3 wykłady w języku polskim dla studentów z Polski i 3 wykłady w języku niemieckim dla studentów z Niemiec) oraz moderowane przez obujęzycznych lektorów konwersatoria językowe wspólne dla studentów z Polski i Niemiec.
Lektoraty, wykłady i konwersatoria będą odbywały się w siedzibach Gryfińskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Kreisvolkshochschule Uckermark w Prenzlau i będą prowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego oraz innych polskich i niemieckich uczelni. W przypadku spotkań wymagających dojazdu studentów z siedziby instytucji macierzystej do siedziby partnera (spotkanie inauguracyjne na Uniwersytecie Szczecińskim, spotkanie konwersatoryjne w Gryfinie, spotkanie konwersatoryjne w Prenzlau) transport jest świadczony bezpłatnie.
Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania).
Napisz komentarz
Komentarze