Ostatecznie wzięli w warsztatach udział przedstawiciele Żychlewa (gm. Krobia), Konina (gm. Pniewy), Poźrzadła Wielkiego (gm. Kalisz Pomomorski), Pieńkowa (gm. Postomino) i Siemczyna (gm. Czaplinek) oraz Gądna i Mirowa z gminy Moryń.
Jak dzielić się odkryciami
Warsztaty prowadzone przez Wacława Idziaka i Przemysława Fenrycha posłużyły do wypracowania koncepcji Lokalnego Ośrodka Kompetencji jako miejsca, które ma szanse dzielić się z innymi wioskami tym, co samo odkryło, wypróbowało, doświadczyło. Zrealizowane z sukcesem przedsięwzięcia otwierają nowe ścieżki rozwoju wsi, ale zarazem są czymś, czym można podzielić się z innymi. I jeszcze odnieść wieloraką korzyść z tego, czym się dzieli.
Człowiek zakochany w kamieniach
Część zajęć odbyło się w Brandenburgii u niemieckiego partnera projektu. Uczestników szczególnie poruszyło spotkanie w Ruhldorf z człowiekiem, który zakochany w kamieniach utworzył gospodarstwo "śpiewających kamieni" (litofony). Rzeźbiarz, artysta, przewodnik, organizator i prowadzący warsztaty żyje z tego, co jest jego pasją. I sam sobie stworzył swoje miejsce pracy.
Przejrzeć się w lustrze pytań
Natomiast na zamku Trebnitz uczestnicy warsztatów rozmawiali z niemieckimi partnerami o swoich osiągnięciach, planach i potrzebach. Mogli się przejrzeć jak w lustrze w pytaniach niemieckich partnerów i ekspertów, mogli sami raz jeszcze przemyśleć swoje idee i plany. No i mają szansę na klientów i partnerów. Warsztaty zakończone, trwa doradztwo. KK
Napisz komentarz
Komentarze